Странен проблем със Смарт Телевизор LG

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Странен проблем със Смарт Телевизор LG

Мнение от Magas »

Хора имам следния въпрос понеже от преди месец моето тв в хола накъсва сигнала а в кухнята си работи без проблеми виках Тракия Кабел на които сме замериха сигнала ровиха нещо в кутията смениха сплитера и тъй като пак насичаше ми дадоха един външен декодер,да тествам и се оказа,чепрез HDMI си работи,нормално още по странното е,че през цялота време интернета на телевизора също си работи,осве това като го пресканирах последно заради слабия сигнал почти не хванах каналите някакви идеи от къде може да е ?
Бъди такъв какъвто си
Аватар
bsbs
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 520
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 19:01 pm

Re: Странен проблем със Смарт Телевизор LG

Мнение от bsbs »

Magas написа: Чет Дек 24, 2020 21:40 pm Хора имам следния въпрос понеже от преди месец моето тв в хола накъсва сигнала а в кухнята си работи без проблеми виках Тракия Кабел на които сме замериха сигнала ровиха нещо в кутията смениха сплитера и тъй като пак насичаше ми дадоха един външен декодер,да тествам и се оказа,чепрез HDMI си работи,нормално още по странното е,че през цялота време интернета на телевизора също си работи,осве това като го пресканирах последно заради слабия сигнал почти не хванах каналите някакви идеи от къде може да е ?
Колега....прочети си поста.....нищо не се разбира.
Какъв е този "външен декодер"...какво означава"HDMI си работи,нормално " ....Кое е странното ,че "че през цялота време интернета на телевизора също си работи"
Изображение
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Странен проблем със Смарт Телевизор LG

Мнение от Magas »

bsbs написа: Чет Дек 24, 2020 23:34 pm
Magas написа: Чет Дек 24, 2020 21:40 pm Хора имам следния въпрос понеже от преди месец моето тв в хола накъсва сигнала а в кухнята си работи без проблеми виках Тракия Кабел на които сме замериха сигнала ровиха нещо в кутията смениха сплитера и тъй като пак насичаше ми дадоха един външен декодер,да тествам и се оказа,чепрез HDMI си работи,нормално още по странното е,че през цялота време интернета на телевизора също си работи,осве това като го пресканирах последно заради слабия сигнал почти не хванах каналите някакви идеи от къде може да е ?
Колега....прочети си поста.....нищо не се разбира.
Какъв е този "външен декодер"...какво означава"HDMI си работи,нормално " ....Кое е странното ,че "че през цялота време интернета на телевизора също си работи"
Декодра е Neta а това,че HDMI сиработи нормално значи че като вържа кабела през декодера тв-то работи а когато същия го вържа директно към тв-то и модула сигнала става слаб или на пълно изчезва,а съм сигурен,че не е от сплитера защотого подменяха скоро не е и от кабела защото същия кабел влиза и във външния декодер а вградената интернет връзкаа си работи без проблем означаваше че няма проблеми с приемането на интернет сигнала за смарт функциите му,и сечудех да не би порта за директна връзка кабел телевизор да се е скапал а ти ми твърдиш,че не се разбира разбира се идеално,въпросът е можели кабелен конектор да се скапе за 4 години на тв купено 2016 година без да засегне останалите функции но тв-то ?
Бъди такъв какъвто си
Аватар
bsbs
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 520
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 19:01 pm

Re: Странен проблем със Смарт Телевизор LG

Мнение от bsbs »

Magas написа: Пет Дек 25, 2020 9:33 am
bsbs написа: Чет Дек 24, 2020 23:34 pm
Magas написа: Чет Дек 24, 2020 21:40 pm Хора имам следния въпрос понеже от преди месец моето тв в хола накъсва сигнала а в кухнята си работи без проблеми виках Тракия Кабел на които сме замериха сигнала ровиха нещо в кутията смениха сплитера и тъй като пак насичаше ми дадоха един външен декодер,да тествам и се оказа,чепрез HDMI си работи,нормално още по странното е,че през цялота време интернета на телевизора също си работи,осве това като го пресканирах последно заради слабия сигнал почти не хванах каналите някакви идеи от къде може да е ?
Колега....прочети си поста.....нищо не се разбира.
Какъв е този "външен декодер"...какво означава"HDMI си работи,нормално " ....Кое е странното ,че "че през цялота време интернета на телевизора също си работи"
Декодра е Neta а това,че HDMI сиработи нормално значи че като вържа кабела през декодера тв-то работи а когато същия го вържа директно към тв-то и модула сигнала става слаб или на пълно изчезва,а съм сигурен,че не е от сплитера защотого подменяха скоро не е и от кабела защото същия кабел влиза и във външния декодер а вградената интернет връзкаа си работи без проблем означаваше че няма проблеми с приемането на интернет сигнала за смарт функциите му,и сечудех да не би порта за директна връзка кабел телевизор да се е скапал а ти ми твърдиш,че не се разбира разбира се идеално,въпросът е можели кабелен конектор да се скапе за 4 години на тв купено 2016 година без да засегне останалите функции но тв-то ?
Здравей, щом работи HDMI свързан с кабелния декодер(под конектор предполагам говорим за HDMI изхода на телевизора)всичко е ок.Не разбирам" а когато същия го вържа директно към тв-то и модула сигнала става слаб или на пълно изчезва"Камодула си е в тв-то,в него е посравена карта от доставчика и служи за декодиране на сигнала.Сигнала който е в антенния вход на външният декоде се поставя в антенния вход на тв-то.Търсиш програмите от менюто на телевизора(имай предвид,че имаше опция да рарешиш търсенето на кодирани канали.Ако силата на сигнала е слаб,то трябва и с външния декодер да не работи.Предполагам,че сигнала който ползваш за ТВ-то е след слитера.Предложих ти най-лесния вариант....кабела от доставчика директно в антенния вход на телевизора,картата на доставчика в Камодула поставен в ТВ-то.Ако тогава сигнала е слаб викаш тракия кабел,но според мен сигнала и тв-то са си наред.
П.П.Защо ползваш външен приемник при наличието на камоду....или е допълнителен приемник за друг телевизор?
Телевизора работил ли е по начина по който ти предложих?
Весели Празници !
Според мен
Изображение
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Странен проблем със Смарт Телевизор LG

Мнение от Magas »

Да сложих го точно защото започна да накъсва, знам как става,а и един друг приятел ме подсети,че може причината да е в дупката за антената
защо по твоему пускам отделна тема да питам модула е примен,но заради слабия сигнал трябваше да ми турят декодер,което въпреки,че оправи проблема никак не ме радва :)
Последно промяна от Magas на Пон Дек 28, 2020 13:48 pm, променено общо 2 пъти.
Бъди такъв какъвто си
Аватар
bsbs
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 520
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 19:01 pm

Re: Странен проблем със Смарт Телевизор LG

Мнение от bsbs »

Magas написа: Съб Дек 26, 2020 14:29 pm Да сложих го точно защото започна да накъсва, знам как става,а и един друг приятел ме подсити,че може причшната да е в дупката за антената
защо по твоему пускам отделна тема да питам модула е примен,но заради слабия сигнал трябваше да ми турят декодер,което ъпреки,че оправи проблема ниак не ме радва :)
Виж сега колега.Питам за да ти помогна.
След като работи с декодера сигнала си е ОК.Или както казва приятеля е антенната букса .Нямаш ли възможност да пробваш с ефирен приемник или вътрешна телевизионна антена, за цифрова телевизия?Така ще се разбере какъв е сигнала .Ако и тогава изписва слаб сигнал..... в тунера на тв-то ще е проблема.
Успех!
Изображение
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Странен проблем със Смарт Телевизор LG

Мнение от Magas »

bsbs написа: Нед Дек 27, 2020 19:43 pm
Magas написа: Съб Дек 26, 2020 14:29 pm Да сложих го точно защото започна да накъсва, знам как става,а и един друг приятел ме подсити,че може причшната да е в дупката за антената
защо по твоему пускам отделна тема да питам модула е примен,но заради слабия сигнал трябваше да ми турят декодер,което ъпреки,че оправи проблема ниак не ме радва :)
Виж сега колега.Питам за да ти помогна.
След като работи с декодера сигнала си е ОК.Или както казва приятеля е антенната букса .Нямаш ли възможност да пробваш с ефирен приемник или вътрешна телевизионна антена, за цифрова телевизия?Така ще се разбере какъв е сигнала .Ако и тогава изписва слаб сигнал..... в тунера на тв-то ще е проблема.
Успех!
Знам,извинявай най-гадното е,че дори да разбера какво става заради здравословния ми проблем ще трябва да разчитам на друг човек а толкова дълго вpеме прекарах в проучване,че мозъкът ми почна да мисли за това почти постоянно и съм се напрегнал :)
Бъди такъв какъвто си
Публикувай отговор