Село за живеене около Стара Загора

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Jino
Потребител
Потребител
Мнения: 347
Регистриран на: Вто Юни 02, 2020 21:20 pm

Re: Село за живеене около Стара Загора

Мнение от Jino »

Веско написа: Нед Мар 21, 2021 13:47 pm То при сняг и лед, навсякъде е опасно. Вярно че в селата е доста по опасно, но все трябва някакъв компромис да има, ако живееш на село.
Идеята ми е, че селата в равното, е доста по-безопасно в това отношение... Преди години ми се наложи да минавам това разстояние след голям сняг, и ако беше в планинските, в никакъв случай нямаше да успея...
"Я всегда думал что демократия - это власть народа, но вот товарищ Рузвельт мне доходчиво объяснил, что демократия - это власть американского народа".

Йосиф Сталин
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Село за живеене около Стара Загора

Мнение от Веско »

Явно интереса към селските имоти е засилен.
specr3
Новак
Новак
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Яну 16, 2015 1:10 am

Re: Село за живеене около Стара Загора

Мнение от specr3 »

Село Казанка - на ~30 мин (22км) с кола от Стара Загора. Останалото описание се препокрива с Елхово и Сладък кладенец. Един смесен магазин който работи в събота до обяд, а неделя е затворен. Има телевизия от Булсатком и мобилната мрежа на Виваком е доста стабилна с 50-60мб/с скорост. Тока често спира когато завали.

Относно зимата, до центъра на всяко едно село ще се изчисти. Може и на следващият ден да е, но никъде няма да сте "откъснати заради затрупани пътища през зимните месеци". Единствения вариант това да се случи за дълго време е ако се вземе имот встрани от главния път на селото, по някое черно пътче нагоре или надолу, което да се окаже непроходимо за лека кола когато се разкаля.
Jino написа: Нед Мар 21, 2021 21:04 pm Идеята ми е, че селата в равното, е доста по-безопасно в това отношение... Преди години ми се наложи да минавам това разстояние след голям сняг, и ако беше в планинските, в никакъв случай нямаше да успея...
Колега кажи ако искаш като падне сняг малко частни уроци, бащата не взема скъпо :)
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Село за живеене около Стара Загора

Мнение от Веско »

Всичко в района около Старозагорските бани е ОК.
Jino
Потребител
Потребител
Мнения: 347
Регистриран на: Вто Юни 02, 2020 21:20 pm

Re: Село за живеене около Стара Загора

Мнение от Jino »

specr3 написа: Съб Юни 12, 2021 19:19 pm Село Казанка - на ~30 мин (22км) с кола от Стара Загора. Останалото описание се препокрива с Елхово и Сладък кладенец. Един смесен магазин който работи в събота до обяд, а неделя е затворен. Има телевизия от Булсатком и мобилната мрежа на Виваком е доста стабилна с 50-60мб/с скорост. Тока често спира когато завали.

Относно зимата, до центъра на всяко едно село ще се изчисти. Може и на следващият ден да е, но никъде няма да сте "откъснати заради затрупани пътища през зимните месеци". Единствения вариант това да се случи за дълго време е ако се вземе имот встрани от главния път на селото, по някое черно пътче нагоре или надолу, което да се окаже непроходимо за лека кола когато се разкаля.
Jino написа: Нед Мар 21, 2021 21:04 pm Идеята ми е, че селата в равното, е доста по-безопасно в това отношение... Преди години ми се наложи да минавам това разстояние след голям сняг, и ако беше в планинските, в никакъв случай нямаше да успея...
Колега кажи ако искаш като падне сняг малко частни уроци, бащата не взема скъпо :)
Уроци по глупост ли? Виждам, че си добър ученик...
"Я всегда думал что демократия - это власть народа, но вот товарищ Рузвельт мне доходчиво объяснил, что демократия - это власть американского народа".

Йосиф Сталин
nelits1
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Сря Май 25, 2022 14:16 pm

Re: Село за живеене около Стара Загора

Мнение от nelits1 »

Здравейте,
И аз живея в къща на 8 км от града, пътувам постоянно. Чудесно решение е, но за ценители и обичащи този начин на живот. Незаменимо е, но за даване на съвет... Наистина много подробности играят роля... Като малки деца, транспорт, улиците,.... Тел ми е 0883 20 17 18. Ако искате, обадете се, ще се радвам да ви разкажа мн неща, относно този начин на живот, може и да ви помогна по някакъв начин.
Хубав ден желая!
Sabbath
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Юли 03, 2023 9:16 am

Re: Село за живеене около Стара Загора

Мнение от Sabbath »

Привет на всички.
Регистрирах се във форума за да пиша специално в тази тема :mrgreen:
С жена ми живеем в София, но сериозно сме се навили да си вземем къща в покрайнините на някой по-голям град и сме се спрели на района на Стара Загора, тъй като хем ще ни осигурява бърза връзка към София, морето, Габрово (моя роден град), а ще може да се ходи и към Родопите, откъдето е тя.
С дете на година и половина сме и ни се ще преместването да стане преди тръгването му на детска градина, а за положението в СТЗ и околните села, където има детски заведения проучих, че няма общо със София и места има.
Ще се пътува за работа и при нужда, както и да се кара детето, това е ясно и е компромис, който сме решили да направим, в името на това да сме самостоятелни в къща, да си имаме двор, градина и пространство, че и да си гледаме малко собствена храна. Всичко това искаме да предадем и на децата си и по този начин да ги изградим като трудолюбиви личности.

В края на август ще ходим на море и мислим на отиване и на връщане да се отбием в някои села в района на СТЗ, за да проучим поне малко обстановката и да видим кое как е.
Темата с малцинствата също е особено актуална и виждам, че и тук е засегната. По принцип нямаме против хората от друг етнос, стига да не правят проблеми и да са що годе интегрирани. Но ми е интересно все пак да чуя мнения и от хора тук, да споделят къде има преобладаващо ромско население и дали е проблемно. Дотук съм чувал, че в с. Дълбоки има доста, но може би ще ми потвърдите по-добре.

Благодаря предварително и се надявам да дискутираме градивно :)
Аватар
Веско
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 454
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 19:11 pm

Re: Село за живеене около Стара Загора

Мнение от Веско »

Здравей,
Публикувай в групите на фейса за Стара Загора.Всяко село също има група за селото. Има и няколко добри групи за Българските села, пробвай и там.
Иначе всички села около Старозагорските бани са добре за живеене, няма етноси!!
Нооо, трябва голямо обикаляне, много е трудно да намериш читав имот .
Публикувай отговор