Закупуване на SSD харддиск

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
Jino
Потребител
Потребител
Мнения: 347
Регистриран на: Вто Юни 02, 2020 21:20 pm

Закупуване на SSD харддиск

Мнение от Jino »

От няколко години, ползвам външен, преносим харддиск от 750 гб, който включвам директно в декодера и телевизора. Свалям разни неща от нета, и ги гледам там, много по-удобно е, отколкото да се дзверя в монитора... Но тоя хард, взе да се понапълва, там запазвам филми, сериали и прочие, които са ми харесали с годините, и някои, вече са неоткриваеми в торентите!
Идеята ми е, да закупя от новите, SSD /каквото и да значи това/, които вече имат доста повече памет! Но дали ще вършат същата работа, като стария? Или ще искат някакъв софтуер, което ще ги направи неизползваеми за декодера? Или да си потърся някой диск от старите модели, не знам дали ще намеря обаче?
"Я всегда думал что демократия - это власть народа, но вот товарищ Рузвельт мне доходчиво объяснил, что демократия - это власть американского народа".

Йосиф Сталин
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Закупуване на SSD харддиск

Мнение от admin »

Здравей,

аз съм си взел едно NVME и съм го вързал на MVME to USB3.0 адаптор (https://www.amazon.com/nvme-usb-adapter/s?k=nvme+to+usb+adapter) и съм много доволен. Слагам го в USB порта на декодера и директно гледам от там, а също така е и бърза флашка. Моето обаче е 500мб защото го вземах преди 2-3 години, но не ми пречи. Аз така или иначе това което изгледам го изтривам, а това което искам да задържа го имам на хард на компютъра.
"There is no 'patch' for stupidity."
Jino
Потребител
Потребител
Мнения: 347
Регистриран на: Вто Юни 02, 2020 21:20 pm

Re: Закупуване на SSD харддиск

Мнение от Jino »

admin написа: Съб Яну 28, 2023 18:53 pm Здравей,

аз съм си взел едно NVME и съм го вързал на MVME to USB3.0 адаптор (https://www.amazon.com/nvme-usb-adapter/s?k=nvme+to+usb+adapter) и съм много доволен. Слагам го в USB порта на декодера и директно гледам от там, а също така е и бърза флашка. Моето обаче е 500мб защото го вземах преди 2-3 години, но не ми пречи. Аз така или иначе това което изгледам го изтривам, а това което искам да задържа го имам на хард на компютъра.
И харда на компа взе да се позапълва, с какво ли не... Това което си го взел, от SSD ли е?
"Я всегда думал что демократия - это власть народа, но вот товарищ Рузвельт мне доходчиво объяснил, что демократия - это власть американского народа".

Йосиф Сталин
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Закупуване на SSD харддиск

Мнение от admin »

Да, това е ново поколение SSD. Виж в интернет разликите. За NVME в повечето случаи ти трябва друг слот на компютъра. Вземи си едно SSD или NVME за системен диск и един голям хард където да си складираш боклуците които те радват. Има и такива домашни NAS, прочети малко. Те са с повече хардове и вършат добра работа. Стават и през тях да си плейваш видеата или да го вържиш към домашният ти плеар.
"There is no 'patch' for stupidity."
Публикувай отговор