Искате ли Българската зема да се продава на чужденци ?

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Публикувай отговор

Смята те ли че Българската земя трабва да се продава на чужденци?

Не
20
25%
Да
15
19%
Изключено, немислимо.
39
49%
Немога да преценя.
2
3%
Не ме е гружа.
3
4%
 
Общо гласове: 79

Аватар
Kyuku
Потребител
Потребител
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Дек 29, 2004 21:54 pm
Местоположение: Somewhere in the Shadows

Мнение от Kyuku »

Само да вметна че ние избираме политиците и въобще
тези които ни оправляват.Не може да не гласуваш или
да гласуваш за някой,а после да му се сърдиш и да
обвиняваш другите за положението ни!
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

Мисля че повечето хора който заминават за чужбина и след това си мислят че винаги могат да се върнат в България тука май ще ударят на камък. Скоро няма да има каде се върнат ще си плащаме на чужденци за да живеем тук. Не че сега не плащаме ама поне се надяваме че малко или много част от парите ще си останат тук, но не мисля че така ще се случи при чужденците.

Не искам децата който ще имам някой ден да си плащат за да живеят на тази земя. Не искам да се чустват като роби. Стига с това робство 200 години Византийско, 500 годино Османско, 50 години Руско. Не му ли омръзна на този народ все чужденци да си тъси за оправници.
Още от самото начало беше ясно че този Цар не е българин нито по националност, нито по родословие. Сега маже очите на народа като им обещава илюзий, а в същото време си оправя дълговете.
Седесарите настояват всички да могат да купуват не само хората от европейския съюз, комунистите пък искат само тези от европа да купуват, като че ли никой не се замисля че изобщо не трябва да се продава.

Само за пример ще дам следния факт преди 60 години Американците убедили Палестинците да продадът на Евреите пясъците си защото те така или иначе не ги ползвали "За какво ви са пясаци" рекли им те Палестинците се съгласили, така Евреите си направили държава, а днес същите тези Евреи трепят Палестинци и даже поставят под съмнение съществуването на Палестинската държава (за известен период даже не съществувала). Аз питам искаме ли ние и с нас да се случи същото.
Някой биха казали "Това е Европа такива неща тук не стават" да ама си спомнете че някакви си Американци преси 10 години без да питат никой нахлуха в Югославия и направиха 2 - 3 държави без никой в Европа да каже нещо даже ние скочихме срещо тях.

ДеПеСе-то получило от някаде 20 милиярда евро от някаде. Според вас за какво съм им тези пари а? Ами ще ви кажа. Токущо Турция купи половин България включително и Стара Загора на зелено ( за тези дето незнаят какво е да се купи нещо на зелено. Това значи да са купили нещо преди то да е станало). Преди 20 години Същия този Ахмед Дуган е лежал като политически затворник заради това че е искал да отцепи източна България от държавата и да направи Булгаристан. Питам се аз трябвали да доживеем такова нещо? Всакаш приемането на този закон е формалност. Тези 20 милиярда са за да се купят както политиците така и земята ни. Бяхме свидетели колко лесно се купуват политици. Миналата седмица партията на Кушлуков се продаде на Дуган за да не се гласува против царя.

Нека има референдум. Нека Българският народ реши сам дали иска да се продава тази земя.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Само да добавя, ДПС е незаконна партия съгласно чл.11 (мисля че беше) от Конституцията на Република България.
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

дa прaвилно a Догaн ,aз aко съм някои вишестоящ или тaм някои които може.. Ще го изгоня от Бългaрия ,ще го съдя и ще му зaкрия пaртиятa то твa неговото нa нищо не прилчa седи си в пaрлaментa нищо не прaви сaмо рaзрушaвa и мaлкото което имaме a и кaкто кaзa aдмин нямa прaвo дa изгрaждa пaртия нa религиознa етническa енд стъф основa .. товa просто е немислимо този човек трябвa дa бъде изгонен от бългaрия може ли тaковa нещо . A пък зa тези от новото време веднaгa си проличa кaк сa им бутнaли някоя хилядaркa я нещо друго.. "Стaрите кучетa" може дa не сa ни опрaвлявaли кои знaе колко добре но в срaвнение с твa сегaшното a и те се осетихa нaвреме но пaк се нaмерихa хорa който сa горди дa лижaт гъзове зa пaри .. изобщо нямaм думи :arrow: :evil:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Тва е няква пълна идиотщина да си продаваме земята за която дедите ни са умирали :evil: Ако можеха да видят какво правят сега нашите `управляващи` или по скоро трябва да се казват `Ограбващи` щяха да ги изтрепят до един :evil: Изобщо не мога да проумея как може да има 2 мнения по въпроса, и кои са тези кои са тези 20-30 човека които са гласували да?!?!? /на главната страница/
Тези хора се кълнат да служат на родината си, но какво ги интересува това тях, като те или не са или не се имат за българи?
Аватар
eNforcer
Потребител
Потребител
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Фев 11, 2005 2:36 am
Местоположение: Наоколо....

Мнение от eNforcer »

Нашите управляващи само Крумовите закони ги оправят: Който лъже - режат ну езика, който краде - режат му ръцете, и т.н. Мисля че ми схванахте мисълта :twisted: :twisted: :twisted:
Аватар
kitikri
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 552
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 14:50 pm
Местоположение: /dev/null
Обратна връзка:

Мнение от kitikri »

/off-topic:
eNforcer написа:Нашите управляващи само Крумовите закони ги оправят: Който лъже - режат ну езика, който краде - режат му ръцете, и т.н. Мисля че ми схванахте мисълта :twisted: :twisted: :twisted:
Определено ще остaнем цял нaрод без ръце, a пък мaнгaлите ще сa и неми нa всичкото отгоре :lol: :lol: :lol:
Аватар
Baev
HOOLIGAN
Мнения: 1812
Регистриран на: Чет Яну 29, 2004 20:14 pm
Местоположение: Old Trafford
Обратна връзка:

Мнение от Baev »

Kyuku написа:Само да вметна че ние избираме политиците и въобще
тези които ни оправляват.Не може да не гласуваш или
да гласуваш за някой,а после да му се сърдиш и да
обвиняваш другите за положението ни!
Трябва да се разграничават начините на избиране :idea: Тука я бъркат повечето българи :!:
Замисли се малко , на това :arrow: Как избираме правителство сега :?:
И как ще е с това , ако го приемат :idea: "мажоритарна избирателна система"
Аватар
NightWolf`
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 565
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 17:30 pm
Местоположение: Из Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от NightWolf` »

Ам май само аз съм гласувал за, мисля обаче да се защитя малко:) Също искам да кажа, че историята си е история, може да нямаме загубена битка, но за съжаление и световна война нямаме спечелена.. факт..
Определено считам, че дори и в България е нормално на чуждестранни граждани да се даде право да запупуват земя - било земеделска, била в чертите на населени места. Казвам "дори и в България", тъй като в други държави това отдавна е урегулирано и тези изкуствени пречки пред чужденците са премахнати. А при нас по Конституция това е забранено.
Нека, все пак, видим как тази забрана влияе на чуждестранните инвестиции у нас. През миналата година се сдобихме със своеобразен рекорд - паричните преводи на българи, работещи в чужбина, надхвърлиха чуждестранните инвестиции. Можем само да благодарим на нашата Конституция и на тези, които не смеят да я променят в тази й част.
В публичното пространство публични личности излагат опасенията си за това, че ако чужденци могат да купуват земя в Бълария, то те ще я изкупят на безценица. Сякаш после ще си я занесат у тях. Пък и подобни разсъждения въобще не са съобразени със закона за търсенето и предлагането.Този закон, слава богу, е икономически и не е подвластен на корекции от страна на политиците. Но пък последните са длъжни да го познават и тълкуват адекватно. Та по силата на този закон, ако чужденци се втурнат да изкупуват земя у нас, то нейното цена неизбежно ще се вдигне. И въобще ще се появи пазар на земята - нещо, което в момента просто го няма.
Отделно от това, трябва да се очаква, че земя ще закупуват само чужденци с ясни инвестиционни намерения. Реализацията на тези намерения би довела до:
- нови пазари на стоки, произвеждани в България;
- внедряване у нас на добри европейски и световни практики в областта на производството и управлението;
- намаляване на безработицата;
- повижаване на доходите.
Не се сещам за отрицателни последствия от дългоочакваната отмяна на забраната за чужденци да закупуват земя у нас.
Now the magic has gone
Аватар
Kyuku
Потребител
Потребител
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Дек 29, 2004 21:54 pm
Местоположение: Somewhere in the Shadows

Мнение от Kyuku »

NightWolf има логика в това изказване,но не смяташ ли,че малко
по малко няма да остане земя за продаване?Всичко ще принадле-
жи на чужденците. :?
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Мнение от The Feeling »

Има логика но земята която се продава да се продава с цел (само по законно установени норми)
ако купуват за да строят заводи и да откриват работни места може
но трябва д асе предвиди в закона и ЕКО-то
също така ония синдикати да не спят а да задължат работодателите да
плащат високи минимални заплати
за всяка дейност да има регламентиран висок минимален праг на заплатата (само така може да стане и евентуално да се оправим)
колкото повече хоравземат пари толкова повече харчат
и така във еригата всичко се подрежда (винаги съм казвал искам всички да имат пари ) :wink:
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

NightWolf`: Като ти купят добруджата където е житницата на България какво ще ядеш тогава бе ? Кой ще застави собственика да не изнесе житото на вънка? Ти запознат ли си с квотите за зърна? Знаеш ли че се финансират от държавата и така държавата събира житото за хляб? Ами ако реши да засади ябълки ? Ябълки ли ще ядеш вместо хляб ? Хляб от турция ли ще си внасяш ... техния не е хубав. Боли ме пишката за чуждестранните инвестийции то и сега ги няма и ще ги има ама тогава като погледнеш картата на България ще виждаш няколко резервата на мястото България ще пише "Часна собственост, 50% на турците 49% на еврейте, 1% на симеончо" Това ще пише. Където и да копнеш в земата ни има история, нали се сещаш че продаваш и нея. Кой какво ще купи като всичко вече е купено на зелено още или е набелязано по апетитните парчета на кой ще бъдът продадени. Те са вече продадени, това е само пепел в очите на хората. Това по което се обосноваваш е това което си чул от телевизията без дори да си направил сметката си да го асимилираш. Дай да саборим шипка по твоята логика, някакви бастуни там са се били за всяка педя българска земя и са я защитавали с живота си. Преди да пишиш помисли малко и като мислиш мисли така, какво ми дава и какво ми взема, ама ти си духовно беден, без ценностна система .. няма какво да ти се вземе има но няма да го разбереш.
Аватар
NightWolf`
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 565
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 17:30 pm
Местоположение: Из Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от NightWolf` »

1/Тонът ти никак не ми харесва!
2/Не ме познаваш за да ми казваш дали са духовно беден!
3/Приеми факта, че не всички хора са на твоето мнение всеки вижда света по различен начин!
4/Това за телевизията по-скоро трябва да важи за теб, защотото там почти всички се изказаха негативно
5/Някой да ти е казал да събаряме Шипка или който и да е паметник?каква Добружа ще купят е??!Това че си прочел някаде из учебниците за 2-3 клас че е житница стара ти е информацията, каква ти житница е...все едно да ми кажеш, че Казънлък е старата Розова долина....шанс? Какво ще ям ли?Хляб ли да ям само???Еми намали ми е малка ценностната система!Аз поне имам уважение към този паметник и го пиша с главна буква!
6/В страна като Америка еврейте са завзели доста главни позиций, гадно им е на американците едвам кретат пичовете?Тука турците винаги са били фактор, еми ние чак новини им пуснахме кво да правиш?
7/Това че тебе не те боли "пишката" за инвестиций доста слабо ме вълнува, това трябва на тази държава, затовя бягат 1 милион души не за да ядат хляб, а за да си оправят живота, стига вече с тази национална гордост, нека погледнем реално на нещата, без помощ от вънка няма да се оправим НИКОГА, трябва пари да се налеят в тази страна
8/Българският селянин е изтъкан от консерватизъм, съмнения и според него - постоянно дебнеща го конспирация, целяща да го измами и ограби.
9/ЗАЩО си "мислиш", че ще се продадем????Еми нали си патриот, българинът не се продава, само това твое съмнение те прави недостоен да приказваш за България!Като вярваш в нещо ти не го подозираш, ама аз съм духовно бедния какво да ти обяснявам
10/Писна ми от пустеещи земи, ти пътувал ли си скоро да видиш?Еми земи АТЗ-то руини, завидно количество квадратни метри пустеят!
Мисля да спра до тук, явно доста погрешно си разбрал моя пост, да не мислиш че ми е приятно да гледам страната ни да запада, да знам че само една Албания е зад нас, да знам че сме първи по инфаркти и тем подобни неща, естествено че искам сичко това да се оправи, но това не става с пръчица и магически думи!
Now the magic has gone
Аватар
Otherside
Потребител
Потребител
Мнения: 419
Регистриран на: Пон Мар 31, 2003 23:25 pm
Местоположение: До ДНА-то
Обратна връзка:

Мнение от Otherside »

и аз гласувах ДА...в моето виждане за бъдещето, няма такова нещо като "моята земя" или изобщо държава. бъдещето е земя без граници- пълно обединение на човечеството- ресурси, познание, технологии и тн. аз ще съм гражданин на света, вие ако искате се оградете с телена ограда и не пускайте никой вътре, нищо че е пусто :wink:
DeathLord
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 759
Регистриран на: Съб Юни 21, 2003 21:13 pm
skype: internalinfernal
Местоположение: Ст. Загора/Благоевград/София
Обратна връзка:

Мнение от DeathLord »

колчето ще боднa дa ме зaобикaляте . :twisted: . тукa мaлко отивaш в другa посокa не стaвa думa зa глобaлизaция .. тя рaно или късно ще нaстъпи въпросa е дa се знaе Бългaрия . И нa бългaрските земи дa остaне бългaрското .. Хорa дaвaт милиони зa дa зaпaзят трaдициите , езикa , обичaите , нaчин-a нa йивот нa хилядите племенa в aфрикa ( не си ли гледaл Discovery) е товa ли искaш дa стaне и с нaшaтa държaвa . която е билa нa три моретa и тaкa нa тaтъкa ... просто политиците ни в моментa лижaт гъзове нaляво и нaдясно сaмо и сaмо дa се мaзнят зa щяло и нещяло нa било то aмерикaнци etc.. глупости

БЪЛГAРИЯ НAД ВСИчКО

п.с : бaси aз дето съм нa положинa руснaк съм горд че съм с бългaрско грaждaнство (a переспецтижите в Русия сa кaде кaде поече) тоест съм бългaрин вие твa зa нищо го нямaте ...
Публикувай отговор