Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Ако искате да коментирате някой филм или имате проблеми с него .. тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от SniperBeta »

S01E07 - The Demon Hand

Отново бедната на ешкан, но наситена с история серия. Следващата обещава да е доста на градус за сметка на това. Доволно, доволно. Тук сякаш имаше най-много препратки към Т2 от всички останали серии.
- Началото на серията, с терминаторката-полицай, облечена в полицейските дрехи, сложила си полицейските очила и караща полицейския мотор на Робърт Патрик беше повече от смазващо.
- Сара приказва на видео запис за терминаторите и бъдещето точно като Сара от Т2. Дори гласа и не е ясен, а се чува от микрофон ала Т2.
- Същата клиника Пескадеро. Напълно същата. Стаята на Сара е такава, каквато я знаем от Т2.
- Препратка към спасяването на Сара от Т-800 в Пескадеро. Тук Силвърман го обяснява на дълго и широко, като прави някои наистина брутални сравнения наричайки протягането на ръката на машината (Т-800) към Сара придружена от репликата "come with me if you wanna live" - "божията ръка", която спасява "човека".
- Споменаване на настойниците на Джон - Тод и Джанел
- И разбира се края на серията, в която вкараха Силвърман в лудницата. Туй беше наистина края.
Една определено различна, бавна но в никакъв случай скучна серия. Но на мен започва да ми липсва ешкан. Следващата се очертава доста брутална.


П.С. Първи стъпки на "очовечване" на машината (танцът в края на серията). По всичко личи, че моделът на добрата терминаторка е доста усъвършенстван. Определено не е Т-800, Т-888 или Т-1000. Може би е някакъв междинен прототип. Тя е гъвкава, еластична и както казах по-рано - имитира доста добре човешките емоции.
Аватар
^Sloopy^^
Потребител
Потребител
Мнения: 444
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 17:35 pm
Местоположение: Far Far Away
Обратна връзка:

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от ^Sloopy^^ »

дам доста интересне епизод беше :)

да питам аз четох някъде ама не помня къде ммм следващия път илизат 2 епизода май и се явява нещо като край на сезона ли за момента :roll: има ли нещо вярно
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от 2fry »

Alas напълно е вярно. Следващият понеделник е последният епизод, но пък за сметка на това ще е двучасов финал на сезона (естествено това означава 80 минути + 40 (четирсет, смятай) минути реклами). За който е пропуснал има промо клип накрая на тази серия.
С ден закъснение и аз го изгледах този предпоследен епизод. SniperBeta, всичко е наред, точно така трябва действието да се позабави и да дръпнат с историята преди дъ гранд финале. Сцената с матора и Съмър Глоу създаде повсеместен рибен геноцид просто. А тва момиче е просто ангел. Страхотно са я кастнали. Бтв тя е била балерина преди това ;) Интересно как са завъртели представата на Силвърман за света на 180 градуса. От уравновесения доктор, твърдо вярващ в науката, в параноичен, сломен от живота човек, на който му е останала вярата в Библията като единствено спасение.
И все пак забелязах някои неща, които ме подразниха. Първо записа от Пескадеро беше заснет с цифрова камера с перфектно HD-качество, каквато по онова време очевидно са нямали. Второ некви тъпи реплики от сорта на "Никога не съм искала да видиш тая касета". Затова ли я зе от офиса на ченгето и я занесе вкъщи, където я скри в супер секретната си чанта, която синът ти няма как да намери на барплота? Сега осъзнавам, че това са некви супер дребнави неща, но просто ме подразниха, но в никакъв случай не ми развалиха кефа от филма.
Та айде, тръпнем в очакване на бесен ешкън и умопомрачителен плот туист (вероятно) следващия епизод. И после стискаме палци да не го кенсълнат сериала, че това са FOX. Те сичко спират. То не беше "Firefly", "Futurama", "Drive". Много са зле тея.
Аватар
mha
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 10:34 am

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от mha »

Имам някакво чувство че момичето робот ще се окаже скайнет :D
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от 2fry »

Айде бе, последният Термометър излезна, никой не се обажда. Толкова ли са разочаровани от него сички.
Е, са като са замисля май и аз малко разочарован, не получих така отъждествявания с Терминатор-франчайза адреналинов ръш, но пък отново силна история, яко препрадки към първия и втория филм, и да не забравим бруталния кадър с двете играещи бейзбол момченца и ракетите. Лудница. Как да им се разсърдиш, като последния епизод започва с Денят на Сташния Съд и освен това накрая на серията пуснаха Джони Кеш. Сцената с Кромарти и SWAT-екипа по-различно си я представях, ама така беше направо в 10ката, некво много свежо да ги нафърга сичките в басейна. А като стана дума за Кромарти, тоя направо е одрал кожата на Робърт Патрик от Т2, особено с тея уши като Дъмбо. Много адекватно са го кастнали тоя тип. Иначе като цяло тая Камерън малко дисфъкшънъл ми се струва, особено с разни вкючвания като онова с мацката на мексиканските бендехо. Ше я видим (дано) в следващия сезон дали ше и покажат екзоскелета (тва буквално го имам превид).
Тва е, малко не устехиме кога почна, кога свърши нещо. Като цяло си личи как са имали идея сезона да е повечко епизоди, тва тоя финал малко като мид-сизън брейк стана, се едно аре са малко почивка от няколко месеца и после ше ви покажем големия финал. Ама пуста стачка, не прощава. Силно се надявам да го пуснат за втори сезон, то BOX Network нещо се оплакваха от малък рейтинг, дано имат малко акъл в глъътъ и да не го клъцнат.
Аре, тва е от мен, ако има някво развитие за следващия сезон ше се рипортва.
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от SniperBeta »

Аз съм потресен. По-скучни 2 серии досега просто не съществуваха! А седми епизод обеща толкова много. Края на първи сезон на Хрониките беше ПОД ВСЯКАКВА КРИТИКА. Скука, скука и пак скука батка. Нито история (с няколко изключения), нито ешкан, който ни беше едва ли не обещан с ръка на сърцето и гордо веещ се американски флаг. Скука от всякъде. И двата епизода изпълнени със събития, които просто се случват и си отминават, без да те докоснат. Еми аз съм мега-разочарован за края на Сезон 1. Не очаквах да натисна "H" на би-си-плейъра за да видя колко остава с background мисли от сорта на "аре ве, няма ли да стане нещо". В предните епизоди го натисках тоя въздесъщ "Н" за да видя още колко минути НАСЛАДА ще има, а тук...не, просто съм наистина разочарован! Не можеха да го измислят по-скучно, заклевам се в бутилката си кола, която бодро надигам в 01:37 нощеска!
Аватар
^Sloopy^^
Потребител
Потребител
Мнения: 444
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 17:35 pm
Местоположение: Far Far Away
Обратна връзка:

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от ^Sloopy^^ »

SniperBeta написа:Не можеха да го измислят по-скучно, заклевам се в бутилката си кола, която бодро надигам в 01:37 нощеска!

толкова съм съгласен с тебе братко по питие :lol:
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от 2fry »

Еми аз споменах вече, че сезона е бил замислен за повече серии. И за разлика от 4тия Лост, където викат че щели да сместват 8 епизода в 5, тука всичко е било писано преди стачката с ясното съзнание че после ше се правят нови сценарии и съответно нови серии. Сега, нищо не ги извинява, че сезона свърши по средата без кулминация или нищо, но според мен това е по-добрия вариант отколкото например да излъчат сичко чак есента, нали? Да се надяваме че догодина няма да има такива сътресения (лятото се готвеха още две стачки, една на актьорите и една на режисьорската гилдия, ама вторите са се споразумели, та май и първите така ше направят и ше ни се размине) и да си видим един хубав сезон открай докрай. Така или иначе всикчи знаем, че даже Уве Бол да беше правил финала на тоя сезом пак щяхме да гледаме следващия шото тва е шибания Терминатор в крайната сметка.
Аватар
^Sloopy^^
Потребител
Потребител
Мнения: 444
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 17:35 pm
Местоположение: Far Far Away
Обратна връзка:

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от ^Sloopy^^ »

тъй тъй прав си с поледните думи 8)


защо имам чувство че тая латиноамериканка от последния епизод там която ги кара с колата ще излезне и тя няква машина :? вади един такъв празен поглед....абе направо като Терминатор е бе :lol:
Аватар
mha
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 10:34 am

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от mha »

^Sloopy^^ написа:тъй тъй прав си с поледните думи 8)


защо имам чувство че тая латиноамериканка от последния епизод там която ги кара с колата ще излезне и тя няква машина :? вади един такъв празен поглед....абе направо като Терминатор е бе :lol:
Има някаква интрига. Терминатор е и какво ли ще стане ако двете с добрата Терминаторка сео кажат някакви заговорнички :angry:
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от 2fry »

A wildly popular show in danger? Terminator? Boston Legal?
If this blind item gives you a nagging sense of déjà vu, there's good reason: It's nearly identical to one I posted last year at this time concerning a beloved comedy that was on the verge of getting the ax because it lacked a key supporter at the network that aired it. (How I met your mother)

Cut to March 2008 and a similar situation is playing out with another wildly popular series, only this time the dispassionate network bigwig has a different name and the bubble show in question is a one-hour drama. According to my spies, said suit's beef with the series (which may or may not be on the same network as that other series) is twofold: He/she thinks it's creatively overrated and, more importantly, it's underperforming in the ratings (particularly given its budget).

And as bad luck would have it, this is the very person the program's top exec had to sit down with last week to pitch next season's potential hot plots to! One can only imagine the number of (Crickets) present at that meeting.

The good news? Not everyone at the network is hating on the endangered series. Plus, the plug hasn't been pulled yet! Got guesses? Post 'em below! And then check out this week's Ask Ausiello for a major clue (maybe)!

Source: TVGuide.com
Ouch!
Аватар
mha
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Фев 22, 2008 10:34 am

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от mha »

2fry написа: Ouch!
Дано не го спрат
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от 2fry »

spoilertv.blogspot.com is a site I often use to post news here... I don't know if the guy posting that stuff is reliable, but apparently his "sources" are saying that Terminator has been renewed for a second season, while it's not looking good for Prison Break...

Here's the link:
hxxp://spoilertv.blogspot.com/2008/03/sarah-connor-chronicles-renewed-for-2nd.html

It's not really informative or anything, he just says it's been renewed... I guess we'll have to wait and see if it's true...
Говореше се из нета напоследък, че ше го продължават и май наистина ше е така. В същото време шефовете от Уорнър не били доволни от името на новия четвърти филм за Джон Конър и неговите дребни житейски проблеми, така че най-вероятно ще го променят в близките няколко седмици. По скоро добра новина, щото Terminator Salvation: The Future Begins ми звучи като име на поредица екшън-фигурки.
Аватар
2fry
Потребител
Потребител
Мнения: 321
Регистриран на: Нед Яну 27, 2008 23:40 pm

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от 2fry »

Така, Сара Конър я пондовиха за втори сезон и сичко е жица и ток при FoX.

Това, което ми фрапира лятото е, че започвам постепенно да се excite-вам за Terminator Salvation: The Future Begins. Никога не съм вярвал, че ще го кажа, но наистина имам предчувствието, че може да се окаже доста добър. Защо ли? Ето защо.
Замислете се само. Цял филм за Терминатори, при това с огромен бюджет, в постапокалиптична среда. Крисчън Бейл в главната роля, което само по себе си е доста куул. McG, който принципно е дебил, е фен на филмите за Терминаторите. Това означава, че ако не друго, поне ще направи филма с уважение към оригинала (не като изгъзения Т3). Освен това ходи, обменя идеи с Камерън и (фнимание) Jonathan Nolan, който го викват да полира сценария. Е това вече ме зарибява.
И отново най-важното: Терминаторите се налагат в бъдещето сред руини на някогашни градове. Ако не друго поне яко тупалки и яко Fallout усещане ще има.
Бтв концептуалният арт много напомня на Fallout такъв. Sweet :D
Аватар
^Sloopy^^
Потребител
Потребител
Мнения: 444
Регистриран на: Нед Дек 07, 2003 17:35 pm
Местоположение: Far Far Away
Обратна връзка:

Re: Terminator:The Sarah Connor Chronicles - Генерална дискусия

Мнение от ^Sloopy^^ »

добре звучи дам...пък и време много има :) до тогава ше изгледаме втория сезон на Сара че ще загреем едно хубаво за филма и те така :!: 8)
Публикувай отговор