Интернет доставчик

Всичко свързано с град Стара Загора.
Аватар
jaredharet
Потребител
Потребител
Мнения: 88
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 22:51 pm
skype: jaredharet
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от jaredharet »

sawo написа:jaredharet последната им промоция май няма връзка с най-високата тарифа?
ivanov погледни си колонката гарантираност.
М да тъка излиза
Аватар
proba
Потребител
Потребител
Мнения: 94
Регистриран на: Сря Яну 26, 2005 12:45 pm

Мнение от proba »

от днес официално съм закачен към ИНГ и да ви кажа честно определено засега съм доволен,ще видим по -нататък
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

sawo: Недей да измерваш интернета с п2п програми само който ти използваш. Аз съм на 2 мегабита към БТК, не ползвам п2п програми и там където забода пръста да сваля нещо от някой сайт си ми тегли точно с толкова с колкото си пише в офертата, няма трансперантно прокси, няма шитни, няма филтриране на трафици, всяка страница ти се отваря бързичко. Също така ти имаш договорени отношения с твоя доставчик, там вътре е описано какво той може да прави и какво не.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

admin написа:sawo: Недей да измерваш интернета с п2п програми само който ти използваш. Аз съм на 2 мегабита към БТК, не ползвам п2п програми и там където забода пръста да сваля нещо от някой сайт си ми тегли точно с толкова с колкото си пише в офертата, няма трансперантно прокси, няма шитни, няма филтриране на трафици, всяка страница ти се отваря бързичко. Също така ти имаш договорени отношения с твоя доставчик, там вътре е описано какво той може да прави и какво не.
Прочети по-внимателно поста ми писах за доставчици в други държави които са тръгнали от положението на бтк.И то не някой конкретен а почти всички са така.p2p които само аз ползвам?Мога да направя скрийншот примерно от доставчик в Англия на който искаш торент независимо с колко пиъра скороста няма да надвишава 2-5kB/s при условие че договора предвижда 2mbit и никъде не е споменато че торент трафика се филтрира докато аз от тука ще си свалям със скороста по договор.
Интернета си обаче не тествам по никакви сайтове защото тва не е обективна оценка аз на верея свалях от страници със почти 1mbit и се отваряха за секунди когато бях на тях едва ли имаше някой със по-бърз интернет на тея пари в Стара Загора обаче като пусна p2p и оппа 2к айде дреме ми имам си от къде да свалям http се тая.Пускам обаче Steam за който бях цакнал 60$ и опаа 5k в добри моменти и за да не кажеш че го ползвам само аз виж тук
Не съм казал че бтк са като верея, но според мен вървят по пътя на доставчици които вече не предлагат качествен интернет а имат в пъти повече ресурси.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Братовчед ми живее в Япония (Токио), миналата година бях там и теглих (той е на адсл) с 45 мегабита/с от п2п, торренти по точно казано. П2П специално в Токио не ги ползват много, много тъй като после доставчиците ги предават на полицията кой-какво е теглил и ... дела разни. Извинявай ама вземи си осъди доставчика в англия, там също има скорости и абонаменти, ти можеш да не се вържеш към него, няма да гледаш най-евтиното ами и качеството. Аз съм бил в Лондон и мога да ти кажа, че там където бях на гости, сядам забивам пръста да тегля нещо и нп, държи си ми 512 КБ/с без никакви грижи. Няма трансперант (това беше преди 2-3 години). В Италия също е така, в Гърция също, в скандинавските страни също, в Франция съм ходил, също. В Германия не съм ходил както и в Испания и не мога да кажа за тях т.е. информация от мен самия, иначе имам информация от първа ръка аз Испания и казват че нп и там. Винаги има алтернативи. Доставчиците който ги забраняват е за да не си играят после да те следят и да те топят на куките, не че не го правят по други параграфи там ама както и да е ама и техния начин на мислене малко по различен от нашия.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Преди 2-3 години си е за преди 2-3 години аз говоря докъде са стигнали сега а случая със филтрирания скайп трафик беше в много по-развитата от нас бъдеща членка на ЕС - Румъния.
Затова вече и някои торент клиенти имат различни опции за прескачане на филтрирането на торент трафика но тва не си е решение просто аз досега с почти всеки който съм говорил няма читав трафик за торенти и тва е предимно в големите доставчици за които е много по-изгодно да се перчат съ с n мегабита а реално клиентите да не могат да реализират голям трафик какъвто би минавал през торентите.
Конкретно за англия цената беше 20 или 30 паунда и скорост от 2mbit което си е стандартно за тях.Да избере по-добър?Хехе де тоз късмет там има няколко големи доставчика които обхващат доста големи части от държавата и ако имаш дори 2 алтернативи си е късмет.Да не говорим че даже нямаха покритие до конкретното място и се чакаше цял месец за свързване.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Възможно е, всичко е възможно. Между другото тези големи доставчици точно на това се надяват, че няма да се оплачеш поради причината че сваляш незаконни неща, ама можеш да им дигаш гири примерно като си сваляш OpenOffice от торента им и той не ти върви :) той е безплатен и щат не щат тогава трябва да ти го пуснат ... иначе .. на дело :) А те немогат да ти отворят определен торент, трябва да ти разрешат всички. Тогава пък ще те следят и ще те топят на куките. Както много скоро ще стане и в България.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Точно това имах напредвид и аз.Надявам се да НЕ стане така както са големите доставчици навънка защото и да ги осъдиш ще следят всеки байт и после ще кажат теглиш незаконно съдържание ааааа??Айде на съд после въри обяснявай кво е торент и колко законно е то
edit: една итренесна новина как прецакват горките бтк които се опитват да намалят цените :cry: link съветвам да се прочете внимателно.
Аватар
jaredharet
Потребител
Потребител
Мнения: 88
Регистриран на: Сря Яну 28, 2004 22:51 pm
skype: jaredharet
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от jaredharet »

admin написа:Братовчед ми живее в Япония (Токио), миналата година бях там и теглих (той е на адсл) с 45 мегабита/с от п2п, торренти по точно казано. П2П специално в Токио не ги ползват много, много тъй като после доставчиците ги предават на полицията кой-какво е теглил и ... дела разни. Извинявай ама вземи си осъди доставчика в англия, там също има скорости и абонаменти, ти можеш да не се вържеш към него, няма да гледаш най-евтиното ами и качеството. Аз съм бил в Лондон и мога да ти кажа, че там където бях на гости, сядам забивам пръста да тегля нещо и нп, държи си ми 512 КБ/с без никакви грижи. Няма трансперант (това беше преди 2-3 години). В Италия също е така, в Гърция също, в скандинавските страни също, в Франция съм ходил, също. В Германия не съм ходил както и в Испания и не мога да кажа за тях т.е. информация от мен самия, иначе имам информация от първа ръка аз Испания и казват че нп и там. Винаги има алтернативи. Доставчиците който ги забраняват е за да не си играят после да те следят и да те топят на куките, не че не го правят по други параграфи там ама както и да е ама и техния начин на мислене малко по различен от нашия.
Адимн не е ли много 45MB/sec за ADSL

Според wikipedia излезе това

Standard name Standard type Downstream rate Upstream rate
ANSI T1.413-1998 Issue 2 ADSL 8 Mbit/s 1.0 Mbit/s
ITU G.992.1 ADSL (G.DMT) 8 Mbit/s 1.0 Mbit/s
ITU G.992.2 ADSL Lite (G.Lite) 1.5 Mbit/s 0.5 Mbit/s

ITU G.992.3/4 ADSL2 12 Mbit/s 1.0 Mbit/s
ITU G.992.3/4 Annex J ADSL2 12 Mbit/s 3.5 Mbit/s
ITU G.992.3/4 Annex L[1] RE-ADSL2 5 Mbit/s 0.8 Mbit/s

ITU G.992.5 ADSL2+ 24 Mbit/s 1.0 Mbit/s
ITU G.992.5 Annex L[1] RE-ADSL2+ 24 Mbit/s 1.0 Mbit/s
ITU G.992.5 Annex M ADSL2+ 24 Mbit/s 3.5 Mbit/s
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Аз също бях видял доставчик със 24mb/s на ADSL2 но не мога да си спомня името логото беше 2 бабички :P
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

грешка ... 11 :roll: обадих се на братчеда да го питам :(
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
ivanov
Потребител
Потребител
Мнения: 162
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 15:46 pm

Мнение от ivanov »

sawo написа:jaredharet последната им промоция май няма връзка с най-високата тарифа?
ivanov погледни си колонката гарантираност.
Отново правиш грешни изводи, без да си наясно с целия текст на офертата. А снимката, която съм поставил е screenshot и представлява част от офертата. Ако си направиш труда да си вземеш една брошурка, ще прочетеш, че гарантираността не зависи от броя потребители online, а от техническите възможности на конкретния адрес!!!
На тъп въпрос - тъп отговор с тъп предмет.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

ivanov написа:
sawo написа:jaredharet последната им промоция май няма връзка с най-високата тарифа?
ivanov погледни си колонката гарантираност.
Отново правиш грешни изводи, без да си наясно с целия текст на офертата. А снимката, която съм поставил е screenshot и представлява част от офертата. Ако си направиш труда да си вземеш една брошурка, ще прочетеш, че гарантираността не зависи от броя потребители online, а от техническите възможности на конкретния адрес!!!
Би ли разтълкувал тогава за непросветените тази колонка с гарантираноста за какво е защото за inetg явно тя има някакво друго значение или просто ти не си наясно.Който и да питаш ще ти каже че при споделеност 20:1 20 човека ползват един канал не знам за какви технически възможности говориш евентуално ако става дума за оптиката тва важи само за локалната мрежа.
Аватар
ivanov
Потребител
Потребител
Мнения: 162
Регистриран на: Чет Мар 04, 2004 15:46 pm

Мнение от ivanov »

sawo написа:Би ли разтълкувал тогава за непросветените тази колонка с гарантираноста за какво е защото за inetg явно тя има някакво друго значение или просто ти не си наясно.Който и да питаш ще ти каже че при споделеност 20:1 20 човека ползват един канал не знам за какви технически възможности говориш евентуално ако става дума за оптиката тва важи само за локалната мрежа.
Първо не пише споделеност, а гарантираност!
Второ не се уточнява гарантираността за локалната или интернет връзката се отнася!
Трето не пише 20 към 1 (20:1), а 1 към 20 (1:20) или може би се чете една двайста, незнам! И ако забелязваш гарантираността се изменя в зависимост от тарифата, а според твоята логика при по-ниска тарифа повече хора използват един канал, при по-висока тарифа - по-малко.
Четвърто и пето: писна ми да водя спорове за глупости и се оттеглям от безумно идиотския спор между двама ни. Като толкова те вълнува значението на колонката - Дом на строителя, етаж 7, офис 4. Има компетентни лица, които ще ти разяснят.
На тъп въпрос - тъп отговор с тъп предмет.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

ivanov написа:
sawo написа:Би ли разтълкувал тогава за непросветените тази колонка с гарантираноста за какво е защото за inetg явно тя има някакво друго значение или просто ти не си наясно.Който и да питаш ще ти каже че при споделеност 20:1 20 човека ползват един канал не знам за какви технически възможности говориш евентуално ако става дума за оптиката тва важи само за локалната мрежа.
Първо не пише споделеност, а гарантираност!
Второ не се уточнява гарантираността за локалната или интернет връзката се отнася!
Трето не пише 20 към 1 (20:1), а 1 към 20 (1:20) или може би се чете една двайста, незнам! И ако забелязваш гарантираността се изменя в зависимост от тарифата, а според твоята логика при по-ниска тарифа повече хора използват един канал, при по-висока тарифа - по-малко.
Четвърто и пето: писна ми да водя спорове за глупости и се оттеглям от безумно идиотския спор между двама ни. Като толкова те вълнува значението на колонката - Дом на строителя, етаж 7, офис 4. Има компетентни лица, които ще ти разяснят.
За мен това е споделеност защото канала се споделя от много хора ако беше гарантираност щеше да е в проценти и изобщо нямаше да се говори за споделяне на канала с някой.
Виждал съм други оферти където е написано 20:1 вероятно защото 20 човека ползват един канал една двайста няма как да се чете.
Освен това тва не е моята логика а на итрентет груп - когато плащаш естествено и споделяш канала със по-малко хора тва си е логично според мене.
Понеже съм питал във техния офис веднъж но еднозначен отговор не получих затова си бях направил труда да потърся информация в интернет и да питам други които са се сблъсквали с тва нещо.
В крайна сметка не аз започнах глупавия спор как всичко зависело само от техническите възможности на конкретния адрес.
Заключено