Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
Tenebrus
Явно е шмиргел
Явно е шмиргел
Мнения: 555
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 16:27 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от Tenebrus »

Абсолютно няма да го отрека това. Но и ти не отричай моята гледна точка, защото е валидна. Проблема е, че закона си е хубав, просто е приет поради грешните причини.

Айде слушайте там за атентати и земетресенията в София, да се почувствате малко като американци :)
Аватар
niks
Потребител
Потребител
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 18:38 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от niks »

Като те спрат проверяваха дали заслепява, моят специално е заводски... повярвай има и оригинални Hella фар с hella баласт и ds2 крушки на късите и dr2 на дългите :) Заводският ксенон не заслепява, не само защото е добре регулиран а , че в задницата на автомобила има сензор, които при натоварена задница сваля надолу лупите на фара, за да не заслепява хората. При вирната задница отново си ги вдига. Така винаги свети на нивото на номерата на автомобилите :)
Аватар
Tenebrus
Явно е шмиргел
Явно е шмиргел
Мнения: 555
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 16:27 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от Tenebrus »

Ами спирали са ме доста пъти, последния път наскоро, имаше даже "старши" и нищо не казаха. Но...то и няма закон все още за това.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от nasenceto »

mmmnee написа: До сега как карахте без пуснати фарове и никой не се оплакваше,ся вкараха закона и много силен стана...Като има жарко сланце не ми пречи на тебе щом ти пречи явно имаш нужда да отидеш в някоя оптика да те прегледат,всеки кара ли си нормално и да си спазва знаците всичко ще е ОК а тези пуснати фарове с нищо няма да ти помогнат.......Нали знаеш кой караше на слънце с пуснати фарове и всички ги псувахте Хондаджиите и Голваджиите,сега много бързо минахте на другия бряг.
Нещо не си познал отворко :lol: :lol: От 20 години карам на фарове и ВИНАГИ съм карал на фарове. Още москвич карах тогава, и още тогава агитирах всичките си познати да карат на фарове, и още от тогава съм много СИЛЕН по темата. Тая твоя кола май не е на 40 000 ми на 400 000 :lol: :lol: :lol:

Искам аргументи против фаровете!!! НЕ ми говори празни приказки. До сега разбрах само, че не те кефи някой да ти казва как да караш, ама нямаш никакви доводи или аргументи против закона! Просто "не те кефи".
Аватар
mmmnee
Потребител
Потребител
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Апр 17, 2010 12:11 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от mmmnee »

nasenceto написа:
mmmnee написа: До сега как карахте без пуснати фарове и никой не се оплакваше,ся вкараха закона и много силен стана...Като има жарко сланце не ми пречи на тебе щом ти пречи явно имаш нужда да отидеш в някоя оптика да те прегледат,всеки кара ли си нормално и да си спазва знаците всичко ще е ОК а тези пуснати фарове с нищо няма да ти помогнат.......Нали знаеш кой караше на слънце с пуснати фарове и всички ги псувахте Хондаджиите и Голваджиите,сега много бързо минахте на другия бряг.
Нещо не си познал отворко :lol: :lol: От 20 години карам на фарове и ВИНАГИ съм карал на фарове. Още москвич карах тогава, и още тогава агитирах всичките си познати да карат на фарове, и още от тогава съм много СИЛЕН по темата. Тая твоя кола май не е на 40 000 ми на 400 000 :lol: :lol: :lol:

Искам аргументи против фаровете!!! НЕ ми говори празни приказки. До сега разбрах само, че не те кефи някой да ти казва как да караш, ама нямаш никакви доводи или аргументи против закона! Просто "не те кефи".
Управлението на МПС с включени светлини е практика единствено в страните от Северна Европа, където тъмната част на денонощието е по-дълга от светлата, каза Иванов. Целогодишни светлини се използват в Швеция, Финландия, Норвегия, Дания"

Целогодишните светлини се ползват само в северните държави където имаме повече нощ отколкото ден. И сега какво - пак сме по-католици от папата. На никоя южна държава около нас не ѝ хрумва да приеме каране на светлини през лятото на блеснало слънце само ние..

Ето ти аргументи професоре... и виш защо хората карат на фарове през деня.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от nasenceto »

АхаХахаХахаХАХ :lol: :lol: :lol: :lol:
На кое викаш аргумент? Мисля, че не знаеш смисъла на думата. Не знаеш също и че Италия (коят според теб е близо до арктичния кръг), както и половината централна европа (освен останалите) също за задължени да карат на фарове. Това че в някои от великите демокрации не е прието, не значи, че ние не можем да го приемем. Все пак там хората имат доста по добра култура на шофиране от нас и не им се налага да се виждат отдалеч. Виж ми оня пост с ирландския линк кои страни карат на фарове. Там е написано в табличен вид за ей такива философи като теб, дето ми говорят само на изуст.
Последно промяна от nasenceto на Нед Юли 22, 2012 19:27 pm, променено общо 1 път.
Аватар
mmmnee
Потребител
Потребител
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Апр 17, 2010 12:11 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от mmmnee »

nasenceto написа:АхаХахаХахаХАХ :lol: :lol: :lol: :lol:
На кое викаш аргумент? Мисля, че не знаеш смисъла на думата. Не знаеш също и че Италия (коят според теб е близо до арктичния кръг), както и половината централна европа (освен останалите) също за задължени да карат на фарове. Това че в някои от великите демокрации не е приетом не значи, че ние не можем да го приемем. Все пак там хората имат доста по добра култура на шофиране от нас и не им се налага да се виждат отдалеч. Виж ми оня пост с ирландския линк кои страни карат на фарове. Там е написано в табличен вид за ей такива философи като теб, дето ми говорят само на изуст.
Нещо се напрегна.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от nasenceto »

Мислиш ли? Май остана безгласен? :twisted:
Аватар
mmmnee
Потребител
Потребител
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Апр 17, 2010 12:11 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от mmmnee »

nasenceto написа:Мислиш ли? Май остана безгласен? :twisted:
Няма какво да ти се обяснявам аз го написах това което исках да кажа,а пък ти какво си искаш приказвай.
Аватар
niks
Потребител
Потребител
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 18:38 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от niks »

Повечето шофьори с повече от 20 годишен стаж считат за глупост новоприетият закон. Говорил съм с професионални шофьори, те също са на това мнение. На човек, ако не му достига или недовижда, не е това спасението ;) Просто поредната мярка, за по-малко катастрофи, за която заплаща обикновеният човек с фарове, акумулатори и подобни. А, защо не оправят пътищата, не маркират навсякъде, не поставят знаци както и където трябва. Това според, ще намали доста повече процента на ПТП-та :)
Мислят в правилната насока, но отново не им се отпускат пари, а се губят някъде... всички тези винетки, такси, данъци.
Аватар
Tenebrus
Явно е шмиргел
Явно е шмиргел
Мнения: 555
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 16:27 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от Tenebrus »

А бе тук не става дума за твоята видимост, става дума за чуждата. Тези фарове се НАБИВАТ НА ОЧИ. Колко различни начина да го напиша за да разберете. Адски малоумна сган...няма майтап. Искаш да ми кажеш, че със слънцето в очите ти ще виждаш еднакво една кола срещу теб със или без фарове?

Не ми отговаряйте, на черното бяло ще се каже, само за да не се признае правотата на другия. България...нормално.
Аватар
mmmnee
Потребител
Потребител
Мнения: 84
Регистриран на: Съб Апр 17, 2010 12:11 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от mmmnee »

Tenebrus написа:А бе тук не става дума за твоята видимост, става дума за чуждата. Тези фарове се НАБИВАТ НА ОЧИ. Колко различни начина да го напиша за да разберете. Адски малоумна сган...няма майтап. Искаш да ми кажеш, че със слънцето в очите ти ще виждаш еднакво една кола срещу теб със или без фарове?

Не ми отговаряйте, на черното бяло ще се каже, само за да не се признае правотата на другия. България...нормално.
Ако беше така както ти го казваш в целия европейски съюз щеше да се кара на фарове,но не така мислят хората... до сега никой не се оплакваше че трябва се кара на фарове през лятото ся изведнъж открихте топката вода...голямо откритие направихте.Евала няма майтап.
Аватар
niks
Потребител
Потребител
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 18:38 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от niks »

А пресичащият пешеходец с фенер ли ще ти блесне, докато ти пече слънцето в очите? Адски малоумна сган ей :D Не чакайте на блестящи знаци, светещи ксенони гледайте повече и карайте бавно :) Карат ни да караме на фарове, а по пътя има все още автомобили с несветещи такива. Цялата ни работа е такава сбъркана, почва се отзад напред винаги :) Все пак си мисля, че това ни е най-малкият проблем.
Аватар
Tenebrus
Явно е шмиргел
Явно е шмиргел
Мнения: 555
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 16:27 pm

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от Tenebrus »

Ами да...пешеходците в плътната сянка са голям проблем. И за това карам като бабичка когато са в такава. И да съгласен съм че се почва отзад-напред. За съжаление няма ефективна изпълнителна "власт" която да почне наистина да глобява когото и когато трябва...
Може и да се оправим някъде...но с това назадничево мислене...едва ли.

Ще ти дам прекрасен пример за улица с такъв ефект, защото почти всяка сутрин минавам по нея. Княз Борис от болницата до библиотеката. Всяка сутрин около 8 без 20. Пробвай, и тогава ми говори.
Аватар
HyBRiD-X
Потребител
Потребител
Мнения: 245
Регистриран на: Съб Фев 28, 2004 12:52 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Автомобилите ще са целодневно с включени фарове

Мнение от HyBRiD-X »

Колеги, че ще караме на фарове, ще караме. И аз от миналата година в 75% от деня карам на фарове. Ама повтарям се от предния си пост - дайте ми довод защо, аджеба, между 08-00 и 18-00 часа в хубав слънчев ден аз трябва да карам на фарове в града? Колегата Tenebrus спомена нещо за заслепяване от слънцето. Ами попадал съм нерядко в такива ситуации и често да ви кажа, първото нещо, което правя, е да си гледам в моето платно, при нужда намалявам скорост и се "кьоря" в моето си платно за участниците в движението и самото движение. Дреме ми в другото платно колегите в тази ситуация дали са с пуснати фарове, дали са с каски с лампи, дали са с развят байрак през стъклото или не!!!
За извънградско го разбирам този закон, ама за градско през лятото не мога да се съглася.
Публикувай отговор