критики + Още Нещо...

Ако искате да коментирате някой филм или имате проблеми с него .. тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Мнение от Tashek™ »

50 first dates - който е фен на Адам Сандлър да не пропуска филма. Интересното е, че не играе стандартните за него роли на полуидиот а е поне една идея по- сериозен от нормално. Не смятам да го разисквам, няма човек който ще съжалява ако го гледа. Просто една свежа ненатоварваща историйка с която ще се посмеете.
9/10

The Boondock Saints- невероятен филм за двама приетели ирландци, попаднали без да искат в беда и единственото, което могат да направят е да убият, за да оцелеят. Но взема, че им харесва..... Участва и Уилям Дефо. Филма съм гледал сигурно 10 пъти и бих го гледал пак.
20/10
Аватар
rado_ss
Потребител
Потребител
Мнения: 109
Регистриран на: Съб Ное 08, 2003 23:58 pm
skype: rado-work
Местоположение: У нас си
Обратна връзка:

Мнение от rado_ss »

Изкуплението Шоушенк-9.5/10(лично мнение)
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

The Haunted Mansion - Чудя се, кой треби да врътне свирка на Еди Мърфи, за да се оттегли от снимачната площадка :?: В ролята си на магарето от Шрек е незаменим, но за жалост когато надникне с грозната си физиономия пред обектива на камерата нещата се осират бая. "Привидения в Замъка" е един филм, малко над средното ниво, който би забавлявал аудиторията с тактова честота 13-15+. Преуспяващ агент (Еди Мърфи (о, не)) по недвижими имоти (като в това число не спадат Москвичите без колела, които срещаме по улицата) е претрупан от работа и все не може да намери време за семейството си. Така той решава да ги заведе един ден на езеро и да са си сами цял ден. Но неочаквано се получава съобщение за продажбата на огромно имение и логично той не може да откаже толкова изгодна оферта. В последствие се разбира, че имението е обитавано от духове, а жена му е всъщност прероден дух на умрялата в това имение Елизабет. Фабулата - посредствена, филма - незадоволителен. Имам чувството, че Еди Мърфи се снима вече "за жълти стотинки" в нискобюджетни филми, колкото да ни дразни с присъствието си на екрана. Този филм не е нискобюджетен, но парите, които са пръснати за него не оправдават час и 20-те минути кибичене пред монитора за да гледам поредната боза. Но тук ще направя една уговорка. Както казах по-рано филма може дори много да се хареса на по-малките момченца и момиченца, за които гледането на Скуби Ду и дъвченето на Хуба Буба ("джвачка с течен Тути-Фрути аромат") е висша степен на духовен оргазъм. Продължавам с филма, не съм свършил още с него :twisted: . Стигнахме и до най-болната тема от подобен род филми - ефектите. Ефекти ИМА и поне те са добре направени. Добре, колкото този филм позволява. Те са си точно на мястото и са толкова професионално анимирани, колкото трябва да бъдат. Нито прекалено лоши, нито нещо невиждано. И в крайна сметка с какво ще ми остане този филм в съзнанието - черната тиква на Еди Мърфи; поразително ужасната му и лигава игра; наредените му като турска ограда зъби в устата и икономът на имението. Ами...като изключим черньото, май само иконома готин. :?
ОЦЕНКА: 3/10


Thai Movie - ONG BACK - Thai Warrior - От малко селце в Тайланд (Thailand) е открадната главата на свещената статуята на Буда - "Онг Бак". Местен самотен воин, победител в турнира за бързо катерене по дърво с цел сваляне на знаме от върха се нагърбва със задачата да я върне в родния си дом, независимо на каква цена. Така той отива в Китай (или Япония, a може в някоя друга част на Тайланд да е било - никъде не се споменава) по петите на похитителя. Филма е разкъртващо як. Това са двете най-точни определения за него. Всичко е направено по максимално реален начин, но също така с много много много ешкън. Спокойно мога да определя, че това е най-добрият ешкън филм на тази година. Като тайландски, филма предразполага очакването на много бой. Е, има го в индустриални количества. А той от своя страна е в пъти по-добър от всеки, които съм гледал напоследък. Единствено може би конкуренти на този бой са "Матрицата" и "Mortal Kombat". Или с няколко думи - филма е страхотен, има ужасно много яки та направо култови моменти и който си пада по бой и бойни изкуства, Thai Movie - ONG BACK - Thai Warrior е просто задължителен.
ОЦЕНКА: 8.5/10
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Мнение от Tashek™ »

Stalingrad - немска версия на Втората Световна. Баталните сцени обаче са много малко, драматизма присъства повече. Липсва стандартния за американците Happy End. Идеята на филма е не да вдъхнови зрителя с някакъв сюжет или действие, а да покаже абсурда на войната и тъпотията на издаващите заповед. Филм, който едва ли ще се хареса на много хора, но си заслужава да се гледа по мое мнение. Не е някаква комерсия по която всички да се възнасят след това.

7.5/10
Аватар
FIR
Потребител
Потребител
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 19:16 pm

Мнение от FIR »

Phone booth - не знам като какъв да го определя.От една страна е много як, но отдруга сценаристите са си губили времето.НО нека да ви разкажа Вие да прецените-разправя се за един глупак дето говори 1час и 17 минути по един телефон.Един снайперист го заплашва постоянно... аве много тъп филм.НЕ го гледайте, само загуба на време - 3/10
Аватар
Otherside
Потребител
Потребител
Мнения: 419
Регистриран на: Пон Мар 31, 2003 23:25 pm
Местоположение: До ДНА-то
Обратна връзка:

Мнение от Otherside »

на мен много ми хареса филма! поне 8/10 му давам!
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Мнение от Tashek™ »

Phone boot - давам с ръка н сърцето 7.5/10
Аватар
SimonseN
Модератор
Модератор
Мнения: 863
Регистриран на: Вто Апр 08, 2003 12:52 pm
Местоположение: Strasbourg
Обратна връзка:

Мнение от SimonseN »

Tashek™ написа:Phone boot - давам с ръка н сърцето 7.5/10
Аз пък му давам 9/10 :!:

Ето това е филм според мен от самото начало до края незнаех какво ще стане! На мене тва ми е интересно да гледам нещо ново ,нещо което не ми хрумва кво ще стане накрая...Ще го гръмнат ли нашия пич...Щото щеше да е яко да го гръмне снайпера и да вкарат нещо като заключение от рода на : Недей лага жената недей флиза в телефонни кабини... :P
Пък и тва да прецака доставчика на пица си беше доста оригинално вместо да хванат лошия и айде в панделата...както става винаги :twisted:
Публикувай отговор