Какво е сънят?

Представяне на окултното, като част от загадката на живота, като това с което хората са забравили в себе си, и на което вече не обръщат такова внимание. На невидимото, на неизменно присъстващо в живота на всеки, за добротата за човечноста и мъдростта оставени от предишните поколения, която би ни направила по добри хора.

Модератор: lutar

Публикувай отговор
Аватар
vandala
Потребител
Потребител
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 14:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от vandala »

Можели в предишните си животи да си бил не човек,а някое животно? :?
Аватар
Kyuku
Потребител
Потребител
Мнения: 393
Регистриран на: Сря Дек 29, 2004 21:54 pm
Местоположение: Somewhere in the Shadows

Мнение от Kyuku »

Мене малко ме съмнява.Все пак животните определено не показват
интелект подобен на хората.Вярно че има някой много умни животни като делфините, но не мисля че съм бил животно в миналия си живот. :D :D
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

vandala написа:Можели в предишните си животи да си бил не човек,а някое животно? :?
Да разбирасе че е възможно, даже има доказателства за това.

Нее задължително да си бил животно с интелект, пък има и друго още никой неможе да прецени интелекта на животните. Да не забравяме че преди хората Динозаврите са били доминиращ вид. Някой знае ли какъв е бил тяхния интелект. Не разбира се, но поне по антропологическите находки който са открити се вижда че са имали страхотни тактики за лов.

Сега по темата за съня. ето да прочетете нещо: http://ftp.abc.tv:8080/ftp1/users/lutar ... /DREAM.PDF
Big_Brother
Потребител
Потребител
Мнения: 315
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 14:56 pm

Мнение от Big_Brother »

възможно е да сънуваш какъв си бил преди,и така да разбереш какво те очаква в настоящия ти живот
Аватар
vandala
Потребител
Потребител
Мнения: 170
Регистриран на: Нед Яну 30, 2005 14:24 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от vandala »

Благодаря за отговора. :)
Аватар
Daydreamer
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Мар 03, 2005 19:49 pm
Местоположение: sz
Обратна връзка:

Мнение от Daydreamer »

здравейте,
Наскоро започнах да се интересувам по тази тема и съм попрочел това онова. Нещата по-долу са гностически прозрения, някои от които съм имал възможността да проверя и потвърдя :wink: .
1. Когато сънуваме се пренасяме в друг свят/измерение наречен Астрален свят. Ако съзнаваме че сме там е възможно да летим, материализираме желанията си, да посетим сънищата на др. хора и дори да общуваме със "пробудени" създания, естествено това са само част от многобройните възможности . Самия процес на съзнателно заспиване и сънуване се нарича Астрална проекция /Astral Projection/
2. Астралната проекция е възможна за всеки, защото има техники за достигането й. Тези техники спомагат за избистряне на сънищата и разбирането им.
3. По думите на някои от вас разбирам че сте преживели част от осъзнаването че сънувате. Един практически съвет, който мога да ви дам е следващия път, когато осъзнаете че сънувате огледайте се и направете малък скок с намерението да летите. В астрала законите не са същите като във физическия свят и това е възможно.
4. Колкото до онези дежа ву-та и на мен са ми познати :)
5. За сънуването на част от минали животи лично аз мисля че е напълно възможно. Щом е възможно да сънуваме бъдещето защо да не сънуваме и миналото.
6. За размитите и неясни сънища. Те са просто проекции на подсъзнанието и се дължат на постоянно бягащата мисъл и въображение през деня. Помислете колко често ни се случва да не мислим за нищо и просто да си вървим по пътя например.Обикновено вървейки в главите ни се въртят хиляди мисли и сценарии, какво ще дават по телевизора, какво ще вечерям, защо колегата постъпи така, какво щеше да стане ако бях казал на шефа че е глупак и т.н.
След като през деня не можем да подредим мислите си не можем да очакваме, че сънищата ни ще са чисти и ясни. :wink:

7. ЗА онези които искат да се задълбочт в тази тема и да разберат повече за себе си и устройството на Астралния свят /, а и не само на него/ препоръчвам този сайт http://www.astralweb.org

Успех и дерзайте
:D
Big_Brother
Потребител
Потребител
Мнения: 315
Регистриран на: Сря Ное 17, 2004 14:56 pm

Мнение от Big_Brother »

Daydreamer точно така,ти си събрал всички факти в едно
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Дежавута също се получават и когато мозакът ти сдаде багажа. Лявата очна ябълка се обслужва от дясната половина на мозъка ти, а дясната от лявата. Когато едната повина забави обработването на това което вижда с някаква си стотна от нано секундата, тогава се получава дежаву защото едната половина на мозъка ти вече е осъзнала това което е видяло едното ти око, а другата още не. Това е действие за осъзнаване зависи изцяло от мозъка и не може да се контролира или правят експерименти като да си затвориш едното око и да се опиташ да го възпроизведеш дежавуто.
Дежавуто също може да е точката по пътя който вървиш, т.е. контролна точка свързана със самата ти програма че ти трябва да минеш по този път.
Аватар
eNforcer
Потребител
Потребител
Мнения: 97
Регистриран на: Пет Фев 11, 2005 2:36 am
Местоположение: Наоколо....

Мнение от eNforcer »

Брей, Daydreamer, не знаех че името на транс - дуото Astral Projection идва от теориите за съня и подсъзнанието. Мерси за изчерпателното инфо :D
Аватар
bup
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 37
Регистриран на: Пон Май 17, 2004 9:01 am

Мнение от bup »

Тази тема ми е страшно интересна и я прочетах цялата.:) Аз също доста често санувам санища,който се случват после, но разбирам че сам го санувал това чак като се случи и знам как ще продалжи>:)
Като малак редовно сънувах че си играя пред блока и някакв човек с маска ме хваща и ме отвлича, а аз нямам сила да викам опитвам се да пища ама гласа ми някав супер тънък.
Като по отраснах много често санувах че падам с асансиора или се давя във водата, но не какво да е давене ами още като докосна водата с крак и започва да ме дърпа на вътре.Също като съм влюбен в някое момиче и като си мисля само за нея постояно я санувам(според мен за каквото си мислиш много го сануваш).Имах един интересен сън.
Начи стоя си аз в кухнята в къщи и са чуват някви страни звуци от хола отивам аз да вида и гледам някав изруд яде наще и аз са стреснах и трагнах да бягам и тои след мене.Скочих от терасата от 6тия етаж и паднах долу усещам болката от удара ама нищо ми нямаше и станах както ставам и гледам някав човек вади пистолет и ме простреля(пак усетих болката от куршума беше адски реално)трагнах аз да бягам влезнах в двора на 5то(тои е точно пред нас)и са качих на някво невидимо колело и трагнах да въртя и отивах кам някав хубав свят но както вътря и летя колелото взе да пада и да са вдига пак изруда бяга зад мене и таи са сабудих.Въпреки че санищата ни се струват много далги те траят едва секунди.Това е такава тема на която неможе да се даде точен отговор/Други такива теми са Извънземни, Задгробен живот , Господ , Как е произлел човека.(малко несвързано сам писал но тва е защото ми е много интересно и сам развалнуван) :)
Аватар
kitikri
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 552
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 14:50 pm
Местоположение: /dev/null
Обратна връзка:

Мнение от kitikri »

admin написа:Дежавута също се получават и когато мозакът ти сдаде багажа. Лявата очна ябълка се обслужва от дясната половина на мозъка ти, а дясната от лявата. Когато едната повина забави обработването на това което вижда с някаква си стотна от нано секундата, тогава се получава дежаву защото едната половина на мозъка ти вече е осъзнала това което е видяло едното ти око, а другата още не. Това е действие за осъзнаване зависи изцяло от мозъка и не може да се контролира или правят експерименти като да си затвориш едното око и да се опиташ да го възпроизведеш дежавуто.
Дежавуто също може да е точката по пътя който вървиш, т.е. контролна точка свързана със самата ти програма че ти трябва да минеш по този път.
Тва е адски интересно 8O Админ я дай линк към някой 'извор' на такива интересни факти :)
Аватар
odllo
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 78
Регистриран на: Чет Авг 12, 2004 13:25 pm
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от odllo »

След като прочетох обстойно цялата тема и забелязах че всички имаме доста общи неща.Не мислех че има много други като мен които да им се случват неща които са се случвали и преди или в сънища(Така наречените -Дежаву-та)Аз също много често сънувам че бягам но съм мнооооого бавен.На 14 години съм зодия близнаци обаче за зодията мисля че няма нищо общо.Също така и аз съм сънувал супер странни сънища като се се тя ще пост-на някой от тях.Нали човек сънува само няколко секунди или поне аз така съм чел.Иначе и на мен често се е случвало точно в най-интересни момент да се събудя и тогава когато пак се опитам да се унеса в съня картината просто не се появява.Иначе се вижда перфектно.

Както знаете всяка една аномалия като Пророчество история за извънземни , върколаци , призраци или други е програма на матрицата която отказва да работи правилно и е избрала изгнание :wink:
Аватар
PoSSeSSeD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1175
Регистриран на: Пон Ное 08, 2004 14:07 pm
skype: komilev
Местоположение: in the middle of nowhere
Обратна връзка:

Мнение от PoSSeSSeD »

odllo написа:Както знаете всяка една аномалия като Пророчество история за извънземни , върколаци , призраци или други е програма на матрицата която отказва да работи правилно и е избрала изгнание :wink:
Не им вярвай много много на тея неща.
:twisted:
Аватар
lutar
Потребител
Потребител
Мнения: 374
Регистриран на: Съб Фев 07, 2004 20:20 pm
Обратна връзка:

Мнение от lutar »

odllo след известно време контрола ще ти се струва децка работа. :wink:
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

kitikri: чел съм медицински докалди по интернет за това.
bup: Също е възможно да сънуваш свойте страхове, което е доста често се случва.
Публикувай отговор