Mysql.PHP database как да си променя юзъра,паролата...

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Аватар
DieHard
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Мар 27, 2003 10:23 am
skype: german_sz
Обратна връзка:

Mysql.PHP database как да си променя юзъра,паролата...

Мнение от DieHard »

Откъде да си променя username,pass на датабазата на Mysql защото при инсталация на PHP скриптове ми дава по стандартни настройки :

mySQL Server: Localhost
mySQL Username: root
mySQL Password:
mySQL Database:mysql

а парола въобще няма.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

След като инсталираш mysql-а си създай отделна база за нуждите който имаш и чак тогава си ги сменяй както пожелаеш, потребитля root с база mysql е основната база която държи информацията за останалите бази който имаш, кои потребители могат да се логват и т.н.
http://www.mysql.com
Аватар
DieHard
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Мар 27, 2003 10:23 am
skype: german_sz
Обратна връзка:

Мнение от DieHard »

Това ми е малко мъгливо и трябва да почета.аз именно главната база искам да променя.Примерно като пусна сървъра-други потребители да не могат да влизат в нея с това потребителско име и парола.Но ще почета малко за да се светна.Само щеше да е хубаво инфото да беше на БГ и да имаше някакви помошни програми за конфигуриране,вместо да си играя да ходя по директории и конфиг. файлове.Мерси все пак!
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

Това което ти трябва е CREATE DATABASE и GRANT разгледай тези команди, там има права който се оказват за четене, запис и др. Когато създадеш една база данни например:
mysqladmin -u root -p -u cp1251 create diehard
с това ти е създадена база данни diehard с кодировка cp1251 (това е много важно ако ще има вътре кирилица и търсачка най вече, само за параметъра не съм сигурен, на postgresql e -U мисля че и на mysql беше така, ама го виж в документацията).
След това се логваш в базата си определяш правата:
mysql -u root -p mysql
mysql> GRANT ALL PRIVILEGES ON diehard.* TO ivan@localhost IDENTIFIED BY 'your_password' WITH GRANT OPTIONS;
mysql> FLUSH PRIVILEGES;
mysql> \q

Сега с GRANT даваш права върху базата която създаде diehard на потребителя ivan който ще се логва от localhost само да чете, записва, дропва, създава и т.н. базата данни diehard.

Това е, вече имаш база данни diehard която е чисто празничка, набутваш си вътре това което искаш т.е. структурата на таблиците и си я менажираш.
sh$ mysql -u ivan -p diehard < search.sql

така структурата от search.sql вече е вътре в базата ти diehard и си конфигурираш скриптовете да бачкат с този потребител и базичка.

http://www.mysql.com

Пак ти пиша адреса на mysql сървъра за да се запознаеш с документацията. Този урок е само повръхностен и не включва разни там трикове.
Аватар
DieHard
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Мар 27, 2003 10:23 am
skype: german_sz
Обратна връзка:

Мнение от DieHard »

Много благодаря за помоща.Ще пробвам това което ми каза.Дано да го направя,иначе си имам супер портал със всичките му екстри,но искам да съм сигурен,че всичко по сървъра е както трябва (най вече сигурноста),защото занапред възнамерявам да си платя за PHP хостинг и за реално IP.Немога да рискувам разни хора с много знания да ми кракват сървъра.Засега ми трябва само за вътрешната мрежа а там условията за сигурността са същите.Ако ме затруднява нещо пак ще питам.
Аватар
DieHard
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Мар 27, 2003 10:23 am
skype: german_sz
Обратна връзка:

Мнение от DieHard »

а...забравих да оточня че сървъра е пуснат под Windows и там нещата са малко по-различни :roll:
Аватар
Otherside
Потребител
Потребител
Мнения: 419
Регистриран на: Пон Мар 31, 2003 23:25 pm
Местоположение: До ДНА-то
Обратна връзка:

Мнение от Otherside »

ами що е в линукс форума :)
ще ми постнете ли, моля, една примерна заявка към базата от пхп
Недей да береш яд, само не забравяй.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

зa сегa темaтa е тукa зaщото основните нещa сa едни и същи.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Мнение от sawo »

Значи аз ползам този пакет - http://optusnet.dl.sourceforge.net/sour ... -2.5.3.exe
има apache php mysql и парола и юзър пишеш по време на инсалацията.
Засега обаче съм с appserv-win32-2.1.0 заради някои проблеми които имах с горната но иначе може и най новия да свалиш
Аватар
DieHard
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Мар 27, 2003 10:23 am
skype: german_sz
Обратна връзка:

Мнение от DieHard »

Аз ползвам xampp-win32-1.4.11-installer(1).exe + xampp-upgrade-1.4.11-installer.exe и този пакет има всичко (apache,FileZillaFTP,MercuryMail,mysql,perl,php...) обаче напоследък не ми остава много време да ги поразгледам.Сега ще ги реинстална на чисто и ще пробвам нещата които ми каза админа пък ако нестане ще гледам.
Аватар
DieHard
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Мар 27, 2003 10:23 am
skype: german_sz
Обратна връзка:

Мнение от DieHard »

Справих се с датабазата обаче с кирилизацията нещо... Незнам от моя windows ли е или от php-то ми се скапва тая кирилизация :cry:
Аватар
wiSHmaKeR
Модератор
Модератор
Мнения: 514
Регистриран на: Сря Дек 18, 2002 17:02 pm
Местоположение: Valhalla (Nowhere lands)
Обратна връзка:

Мнение от wiSHmaKeR »

От конфигурационния файл на Апаша е... порови се :)
Аватар
DieHard
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Мар 27, 2003 10:23 am
skype: german_sz
Обратна връзка:

Мнение от DieHard »

Значи като кирилизирам някои скрипт направо от сайта ми излиза кирилицата,но като го напиша под word и след това в html: режим
(в самия сайт) кирилицата ми е на маймуни докато не дам encoding>cirillic(windows) всичко се оправя до следващия рефреш.Това от конфига на апачето ли е или?
Аватар
kitikri
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 552
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 14:50 pm
Местоположение: /dev/null
Обратна връзка:

Мнение от kitikri »

Това май ти е от браузера - по default трябва да е на Cyrillic :roll:
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Мнение от admin »

оправи си апача и прочети да видиш конфига му и май ще откриеш разрешенеито на "проблема"
Публикувай отговор