трябва ми някои който разбира от оувърклок

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
Аватар
MiRaCuLiX
Потребител
Потребител
Мнения: 105
Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 10:24 am

трябва ми някои който разбира от оувърклок

Мнение от MiRaCuLiX »

ам значи навит съм даже и да плащам всичко квото е необходимо и гъза ще давам ако е нужно ама на 3Дмарк '03 да изкарам 7349 точки с
Amd Athlon 4600+
2x1 gb DDR2 /800
Nvidia GeForce 7300Gt 512 MB DDR2


а има хора където искарват 20000 ++ ... деба че така има ли някои който може да го наема да ми клокне компа :) :tongue: :smoukin: излагам се с тази тема ама си казвам че не разбирам от оувърклок ама мисля да почна да се интересувам .
Аватар
dogo
Потребител
Потребител
Мнения: 142
Регистриран на: Вто Ное 27, 2007 18:03 pm
skype: dogo_stz

Re: трябва ми някои който разбира от оувърклок

Мнение от dogo »

срещу една разходка до Лозенец ще изкараш 10 000+ точки на 3дмарк 03 :P :lol: , аз с моя трошляк прая 12к :P
Преинсталация на Windows и установяване на дефекти на PC по домовете- 15лв в рамките на града
Смяна на софтуер на всички видове мобилни телефони, PDA и смартфони.
Контакт на ЛС, скайп dogo_stz или 0883 56 55 34, Даниел

http://www.avtozvuk-bg.com/
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: трябва ми някои който разбира от оувърклок

Мнение от niggaz_nature »

Аз съм навит да ти помогна НО. Замисли се малко при overclock ще се повиши и температурата на компонентите , ще трябва да мислиш и за друго охлаждане не оригиналното. Може и с него но ефекта няма да е много голям. Това си е разход на пари за охлаждане и труд но ти сам трябва да прецениш какво точно искаш и си готов да дадеш за това.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
dogo
Потребител
Потребител
Мнения: 142
Регистриран на: Вто Ное 27, 2007 18:03 pm
skype: dogo_stz

Re: трябва ми някои който разбира от оувърклок

Мнение от dogo »

ее ти пък, няма да правим космически клоци...примерно ще вдигнем процесора с 300-400мх, кеото на бокс-а на Атлона ще се отрази с 5-10 градуса НАЙ-МНОГО...същото при картата :)
Преинсталация на Windows и установяване на дефекти на PC по домовете- 15лв в рамките на града
Смяна на софтуер на всички видове мобилни телефони, PDA и смартфони.
Контакт на ЛС, скайп dogo_stz или 0883 56 55 34, Даниел

http://www.avtozvuk-bg.com/
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1567
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: трябва ми някои който разбира от оувърклок

Мнение от niggaz_nature »

Е то тей не е интересно :) . А и не намирам много разлика от малко аз 8) .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: трябва ми някои който разбира от оувърклок

Мнение от SniperBeta »

Клокъри помагайте!

Карта:
Sapphire ATi HD4850 512MB
АТi Catalyst 8.12 + CCC + ATi Tray Tool 1.6.9
Core Clock: 625Mhz
Mem Clock: 1986Mhz


Попадна ми за няколко дни 2рата ревизия (синята платка с големия кютюк вентилатор) и искам да го задъхам. Сложих ATi Tray Tool-а 1.3.6 версия и буквално не можех нищо да направя там, отделно че половината неща по картата не се отчетоха. Махнах го и сложих 8.12 + CCC. Заиграх се с CCC-то, въпреки че имах лоши спомени от по-старите версии, в които CCC-то усърдно спъваше Overclock-а, но след няколко теста CCC пусна картата на 695/2226 (при температура 33 в idle и 48 в 3Д) и каза, че това е максимума. Викам ОК, ядрото не се клокна добре в сравнение с моята Х1950PRO (от 573 ядро на 675), но РАМ-а става.
Намерих някаква нова версия на ATi Tray Tool, която дори и Beta успя да отчете някакви честоти на картата и (за разлика от предната версия) да ми покаже температурата. Шокът за мен дойде, когато програмата ми каза, че сегашния ми клок на картата е 500MHz на ядрото и 1900Mhz на паметта но упорито BIOS клока и е 625. Само за сравнение, CCC казва, че е единствено и само 625Mhz. Нагласих слайдъра на core-графата от 500 на 625 и включих да намери максимума на честотата на ядрото. На 663Mhz се включи VPU Recovery, а на 665Mhz сгъна. Това е 30Mhz по-малко отколкото докара CCC, а Tray Tool-а е много по-добър за клок. Видях също така, че в новата версия има вариант да сменяш волтажа от ОС-а (предполагам, че ще се apply-не след рестарт на машината), но нямам никаква идея колко е безопасния волтаж на HD4850.
Та значи моите въпроси са:

1. Колко е безопасния максимален волтаж на HD4850 под ОС-а, защото картата не е моя и не искам да шаря с моливче ?
2. Защо CCC и ATi Tray Tool показват две коренно различни стойности за честота на ядрото? Разминаването е цели 125Mhz.
3. Има ли въобще вероятност тази карта да работи на 500Mhz на ядро и затова компа да сгъва рано-рано на 665Mhz през Tray Tool-а (ако това е така, значи ще имаме 165Mhz клок на ядрото, което ще е супер, но хората с такива карти минават 710/2400)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: трябва ми някои който разбира от оувърклок

Мнение от sawo »

Виж с Riva Tuner как ще е;)
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: трябва ми някои който разбира от оувърклок

Мнение от SniperBeta »

Всъщност се оказа, че честотата на ядрото и на рама "играят" в зависимост от това какво правя. Ако стоя и гледам desktop-а са 500/1900. Ако пусна 3D скачат на 695/2226(както съм ги направил). Следователност въпреки, че в CCC не пише, картата приема овърклок честотите само под 3D. При 2D върви на ниски честоти.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: трябва ми някои който разбира от оувърклок

Мнение от sawo »

Това е нормално - не ти трябват високи честоти под 2D - картите от доста време са така за да не горят излишно ток, да не греят и т.н. Мисля че още ATI като пуснаха първа или втора серия 2D и 3D са разделени, има и няколко междинни режима - 3D нисък товар, 3D висок товар и т.н.
Публикувай отговор