проблем с RADEON HD3870

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Публикувай отговор
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

проблем с RADEON HD3870

Мнение от boyzone »

здравейте ,имам от вчера огромен проблем с видеото от подписа като проблема се изразява в 4-битов цвят и неразпознаване на видеото от ОС-та ,дори и след инсталация на драйвер,без значение дали е последната версия от сайта на AMD или по-стара версия на Catalist-а...това не се променя след преинсталация,както на XP(SP2,SP3),така и при виста.Сменях видеото с друга- RADEON HD4650 512MB GDDR3,но проблема си остава,сменях кабел към монитора,самия монитор(от подписа ми),размествах плочките рам-памет ,захранването си е достатъчно,така че теорията с недостиг на ток отпада в случая?! Не мисля,че е заради вирус,понеже сменям през 2 месеца антивирусната,като ползвам най-вече версии на AVG,Avira и Avast.Ако някой може да помогне в случая със съвет,ще съм много благодарен.

едит:вече почвам да се съмнявам в дъното,че само то остана,но пък като го занесох компа днес в сервиза и го пуснахме там на едно мониторче 15" NEC марка,си тръгна машината нормално от раз ,а при мен после си изкарва 4-битовия цвят и не ми намира видеото и това си е ,дори и след смяната му с RADEON HD4650 512MB GDDR3 проблема си остана...преди малко инсталирах windows XP SP2 за проба,но без резултат.Контактите ми са занулени,всичко останало си работи нормално,нямам кабел за ТВ или модем в близост,които да правят електро-магнитни смущения или нещо подобно,така че вече и аз не знам къде да търся причината.Съмнявам се и в задклавиатурното у-во,но пък тогава защо щайгата тръгна нормално в сервиза?
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: проблем с RADEON HD3870

Мнение от sawo »

Беше се случило същото с някаква nvidia карта - по някаква причина в сервиза върви ток, а в хората 4 бита цвят и толкова. Пробвах с по-стар драйвер и се оправи.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: проблем с RADEON HD3870

Мнение от emzo »

:mrgreen:
Имаш 2 варианта:
1. Проблем (хардуерен) в ВГАто.
2. Проблем с вин-а, но това да слагаш по-стар драйвер е ....... ноу цомент
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: проблем с RADEON HD3870

Мнение от sawo »

Естествено по-стар драйвер е най-универсалното решение :) И NV и ATi всеки трети драйвер им е bugfix на предишния. Проблема за който писах беше с чисто нов win на s-type с последен драйвер ама в клиента цвят няма и няма :) Драйвера който си носих беше 3-4 версии назад и нямаше никакъв проблем с него.. Така или иначе не е задължително да се кара със стар драйвер а просто да се тества има ли разлика.
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Re: проблем с RADEON HD3870

Мнение от boyzone »

момчета,пробвах и с по-стар драйвер,както и с този от диска на самото видео ,но без промяна...след големи,ама наистина големи мъки ,смяна на видеокартата с друга ,разместване на плочките рам и т.н. се съмнявам единствено в биоса на дъното,понеже проблема излиза на случаен принцип ,без значение какво видео съм сложил,като не ми разпознава коректно и лан картата на най-долния PCI слот,както и плочките рам.Интересното е,че снощи след поредния преинстал всичко тръгна нормално до момента на 6-7-я рестарт и когато си мислех,че съм се справил с проблема и си нагласях бисквитките в Мозилата,пак ми направи същата мизерия...Остава единствено биоса на дъното да е причината,още повече като гледам как не успява да си разпознае устройствата по слотовете?!

едит: не съм флашвал нищо...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: проблем с RADEON HD3870

Мнение от sawo »

boyzone написа:момчета,пробвах и с по-стар драйвер,както и с този от диска на самото видео ,но без промяна...след големи,ама наистина големи мъки ,смяна на видеокартата с друга ,разместване на плочките рам и т.н. се съмнявам единствено в биоса на дъното,понеже проблема излиза на случаен принцип ,без значение какво видео съм сложил,като не ми разпознава коректно и лан картата на най-долния PCI слот,както и плочките рам.Интересното е,че снощи след поредния преинстал всичко тръгна нормално до момента на 6-7-я рестарт и когато си мислех,че съм се справил с проблема и си нагласях бисквитките в Мозилата,пак ми направи същата мизерия...Остава единствено биоса на дъното да е причината,още повече като гледам как не успява да си разпознае устройствата по слотовете?!

едит: не съм флашвал нищо...
Пробвай reset to default на bios настройките.
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Re: проблем с RADEON HD3870

Мнение от boyzone »

sawo написа:
boyzone написа:момчета,пробвах и с по-стар драйвер,както и с този от диска на самото видео ,но без промяна...след големи,ама наистина големи мъки ,смяна на видеокартата с друга ,разместване на плочките рам и т.н. се съмнявам единствено в биоса на дъното,понеже проблема излиза на случаен принцип ,без значение какво видео съм сложил,като не ми разпознава коректно и лан картата на най-долния PCI слот,както и плочките рам.Интересното е,че снощи след поредния преинстал всичко тръгна нормално до момента на 6-7-я рестарт и когато си мислех,че съм се справил с проблема и си нагласях бисквитките в Мозилата,пак ми направи същата мизерия...Остава единствено биоса на дъното да е причината,още повече като гледам как не успява да си разпознае устройствата по слотовете?!

едит: не съм флашвал нищо...
Пробвай reset to default на bios настройките.
ok,ще опитам :wink:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: проблем с RADEON HD3870

Мнение от sawo »

А кога се появи проблема?
vox
Новак
Новак
Мнения: 9
Регистриран на: Съб Мар 12, 2005 19:16 pm

Re: проблем с RADEON HD3870

Мнение от vox »

Погледни си напреженията на дъното когато ти направи проблема и когато няма проблем,на мен ми намирисва на калпави волтажи.
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: проблем с RADEON HD3870

Мнение от emzo »

sawo написа:Проблема за който писах беше с чисто нов win на s-type с последен драйвер
Там е проблема, шото Уина не е от първоизточника, а е имитация :twisted:

@boyzone боот-ни някой Live Linux cd, ама да е ново да има драйвери за твоята карта и ако на него няма проблеми, започвай с преинсталирането.
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Re: проблем с RADEON HD3870

Мнение от boyzone »

нищо не помогна момчета,не е от биоса на дъното,видеото работи малко на случаен принцип-в сервиза ту се появи проблема,който съм описал по-горе,ту изчезне след няколко рестарта...преди 2 часа го взех от сервиза и там работеше "почти" нормално ,но след слагане на последния каталист и последвалия рестарт се оправи и картината беше добре...взимам компа аз обаче,прибирам се,вързвам го и оппааа-изненада ...4-битовия цвят грейна насреша ми с "красивото" съобщение за липсващ видео-контролер при инсталиран вече каталист :evil: в сервиза картата е тествана на друго дъно с 3D mark06 ,а на моята машина от подписа беше сполжена една ATI HD4650 512MB и всичко беше ок,обаче като се прибера и го вържа се появява стария проблем ...лошото е,че и не ми разпознава лан-картата и нямам нет .Утре ще ходя до сервиза пак и ще търся ново видео ,като това ще го продавам ,та кажете на кое да се спра в случая:
и вече се насочвам категорично към лагера на Nvidia- предложете видео,което да е около 300-350 лева,като мисля да продам ати-то за 90-100 лева :
1. GIGABYTE GB N98XPZL-1GH /GF9800GTX+ D3 345 лева
2. GALAXY GALAXY 9800GTX+ 512 DDR3 PCIE 293 лева
3. PALIT 9800GTX+ 512M DDR3 307 лева
и дали захранването ми ,което е Chieftec 450W ще е достатъчно ?
цените са с включено ДДС ?!

edit: искам да попитам по-запознатите дали сегашното ми захранване CHIEFTEC 450W ще успее да захрани следната конфигурация:
ASUS M3N78-CM AMD s.AM2+/AM2
ATHLON x2 7750 BLACK EDN/BOX
PALIT 9800 GTX+ 512MB DDR3
2x2 GB DDR2 A-DATA 800
3 броя HDD-кове и ДВД записвачка ?
Аватар
Matrix_man
Потребител
Потребител
Мнения: 325
Регистриран на: Сря Апр 20, 2005 22:57 pm
Местоположение: Ст.Загора
Обратна връзка:

Re: проблем с RADEON HD3870

Мнение от Matrix_man »

Пробвай да си сложиш LAN-ката на друг слот и провери за конфликти в IRQ-тата. Да не би Video-то и LAN-ката да ползват "общи" и от там да е проблема. Пък пробвай и с друга LAN карта, на друг производител и с друг чип.... То от това PnP глава да те заболи :mrgreen: .
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Re: проблем с RADEON HD3870

Мнение от SniperBeta »

Аз пък си оставам на ATi ! Захранването ти ще държи 9800 с тия хардове, не се притеснявай. Аз съм с 400W BlueStorm II и държа подобно нещо. Ама тоя 9800 тупуз супер много гълта ток, доста по-скъп е и леко по-бавен от HD4850. Нямам никаква идея защо си я харесал. Стига се излага и взимай Сапфирски HD4850 от 2ра ревизия (синя платка със Zalman-ски тип охлаждане) за около 280лв.
Аватар
boyzone
Потребител
Потребител
Мнения: 93
Регистриран на: Пет Дек 01, 2006 16:14 pm

Re: проблем с RADEON HD3870

Мнение от boyzone »

SniperBeta написа:Аз пък си оставам на ATi ! Захранването ти ще държи 9800 с тия хардове, не се притеснявай. Аз съм с 400W BlueStorm II и държа подобно нещо. Ама тоя 9800 тупуз супер много гълта ток, доста по-скъп е и леко по-бавен от HD4850. Нямам никаква идея защо си я харесал. Стига се излага и взимай Сапфирски HD4850 от 2ра ревизия (синя платка със Zalman-ски тип охлаждане) за около 280лв.
категорично "Нйее" ,стигат ми толкоз драйверни перипетии с тия АTI-ta,компонентите веке са поръчани,до понеделник вечерта ще ги лепвам с 2-3 мрака за да видя за кво иде рече :roll: а пък старите ще ги пласирам некъде на добра цена...
Публикувай отговор