Курсове - английски

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
gogo123
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Чет Сеп 23, 2010 23:38 pm

Курсове - английски

Мнение от gogo123 »

Здравейте, не намерих нова тема и реших да пусна нова, ако има такава (нова) извинявам се.

Искам да ви попитам има ли изобщо смисъл от курсове от типа:

http://obiavi.stara-zagora.org/index.ph ... 47&id=5249

http://obiavi.stara-zagora.org/index.ph ... 47&id=5255

. Има ли курс, който си струва, за да се подготвя за някой изпити за придобиване на сертификат от типа :
IELTS, TOEFL или други, или е по-добре със някакъв вид самоучител (но да е на български, тоест уроците, понеже само на английски е трудно, обясненията за нещата трябва да са на български)? Нивото ми изобщо не е добро, не отбирам много, много граматика, учил съм по-сериозно 5-7-ми клас и някакво базово ниво, колкото да мога да прочета нещо в интернет и да схвана по-голямата част . Основно благодарение на интернет напреднах повече. А английският си трябва, особено ако си решил да се занимаваш със нещо от IT сферата, по-специално програмиране.

Благодаря!
Аватар
bvk
Новак
Новак
Мнения: 28
Регистриран на: Пон Сеп 06, 2004 8:32 am
Местоположение: SZ

Re: Курсове - английски

Мнение от bvk »

тези курсове общо взето ще си губиш времето ако опиташ директно за ТОЕФЛ/ ИЕЛТС. Курс си струва ако искаш да вдигнеш нивото и след това на уроци за изпитите ;)
Аватар
dogo
Потребител
Потребител
Мнения: 142
Регистриран на: Вто Ное 27, 2007 18:03 pm
skype: dogo_stz

Re: Курсове - английски

Мнение от dogo »

За програмирането много си в грешка, че английският ще ти помогне или едва ли не ще те направи програмист. За 80% от нещата ти трябва някакво средно ниво на технически английски(do, while, char, int, bool, if...), нищо по-различно от 5 буквени думички. Ако си решил да учиш нещата на английски е по-различно.

A и нека не забравяме:
As you are probably aware of the fact that the scores of tests like TOEFL and IELTS expires two years after the date of test. The reason they give for this is that one's proficiency in a foreign langauge changes considerably with the passage of time and if someone is not coming in contact with that foreign language then the deterioration of language skills is inevitable.
, булшит.

И бтв в ТУ Варна, Габраво и София КСТ-тата учим английски по един семестър :lol:
Преинсталация на Windows и установяване на дефекти на PC по домовете- 15лв в рамките на града
Смяна на софтуер на всички видове мобилни телефони, PDA и смартфони.
Контакт на ЛС, скайп dogo_stz или 0883 56 55 34, Даниел

http://www.avtozvuk-bg.com/
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: Курсове - английски

Мнение от zvezda »

Не е чак толкова в грешка, защото голяма част от литературата, която може да се намери, е на английски. Да, не е определящо, но е доста по-лесно, когато човек знае английски.

Така като гледам обаче, преди да почнеш да се готвиш за TOEFL/IELTS, е добре да си вдигнеш нивото, било то чрез самостоятелни занимания, било то чрез курс/уроци.
От друга страна, ако английският ти трябва, за да се развиваш в IT сферата, не мисля, че ти трябват някакви сертификати.
Аватар
klox
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 451
Регистриран на: Пет Май 08, 2009 19:26 pm
skype: klox_bg
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Курсове - английски

Мнение от klox »

Търся да се запиша на курс по английски език. Дайте ми препоръки. За организация, фирма, човек...провеждаща групово обучение. Благодаря ви! :cheers:
Водно и лазерно рязане, Сито и дигитален печат - www.patchov.com
Изображение
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Курсове - английски

Мнение от Princo »

klox написа:Търся да се запиша на курс по английски език. Дайте ми препоръки. За организация, фирма, човек...провеждаща групово обучение. Благодаря ви! :cheers:
Фарос.Аз съм доволен.Издават си и сертификати,подготвят и за TOEFL,мисля че и за IELTS... :wink:
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
mina
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Яну 17, 2012 14:29 pm

Re: Курсове - английски

Мнение от mina »

Само не се лъжете с Кеймбрич център.С една приятелка се напатихме доста.Изгоряха ни парите.Първо ни накараха да капарираме,чакахме с месеци да се обадят.Оказа се,че занятията ще се водят другаде защото нямали зала.Отидохме на посочения адрес за започване-оказа се друг езиков център Интералианс,в последствие ги преместиха и в трети такъв -до бившето лятно кино Септември,защото не могат да си направят график за да се види явно къде има място.Но когато търсихме къде да се обучаваме проверихме условията и в тези езикови школи.Цените бяха различни. А тя работата била,че трите офиса били на един собственик.Лекторката ни беше пълно куку и поискахме да се откажем,но не можело да ни върнат парите!!Ако сме искали да чакаме друг курс!Като знаех колко се чака продължихме,но оределено не бяхме доволни.А и накрая издадоха доста съмнителни удостоверения.Като ги получихме отидохме да се почерпим и се оказа,че на другите от групата удостоверенията са различни!Защото били записани в другите въпросни офиси.Имаше един дето едва изтика курса,но е с оценка 6,а другите нямаме никакво оценяване!Той отнесе много подмятания,но представете си-за едни и същи условия,един и същи 'преподавател'/силно казано,защото не и спореше/,плащате различни суми.тясно,горещо с вентилатор лятото!Лошо копирани учебници.Не се записвайте на курс по английски език в Стара Загора в тези школи!
mladen
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Яну 17, 2012 16:05 pm

Re: Курсове - английски

Мнение от mladen »

А,честито за избора на школа!Преди години аз също си изпатих от Кеймбридж Стара Загора.Открих обявата им за компютърен курс по Autocad.Бях безработен и реших че ще си заслужава да инвестирам в знания.Видя ми се съмнително,че е толкова кратък/мисля,че беше около десетина дни/и то не целодневно а за по два-три часа на ден,но служителката ме увери,че ще получа отлични знания,пък и аз се поблазних,защото нямаше да си губя времето дълго време...Капарирах,защото каза,че имало много желаещи и трябва да си запазя място!Лъжа!Лъга ме доста време-сигурно съм бил първия записан и е трябвало да чакам и други баламурници да попълнят бройката за така търсения курс!А въпросния курс- асоциацията ми първо е за Мизерия.На висок етаж в дома на строителя в Стара Загора, малка стая наблъскана с мизерни компютри,бжеше ужасно горещо и се отваряше вратата към коридора,където има други фирми и постоянно минаваха хора,а и тоалетната беше наблизо и се усещаше миризмата.Да оставим условията.Накрая се оказа,че документа,който получих от там не може да ми свърши работа!От бюрото по труда ми казаха,че това не може да послужи за работа.Свидетелствата,по принцип били стандартни/после поразрових и ги видях/Моето беше сякаш аз съм си го пуснал на цветен картон на принтера.Потърсих им сметка.Момичето в школата видимо се притесни-всичко било легално и т.н.Не ги открих в списъците с легализирани центрове,но започнах работа и забравих за тях..а не трябваше.Все пак хора без работа им оставят немалко пари с някаква надежда..
emsto
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 31
Регистриран на: Чет Яну 20, 2011 22:47 pm

Re: Курсове - английски

Мнение от emsto »

Преводи и уроци по английски език в Стара Загора . Най – ниските цени за индивидуални частни уроци по английски и български език в Стара Загора . Предлагам и обучение онлайн ( online ) по скайп ( skype ) . Преводи от и на английски. В удобно за вас време и място. Изготвяне на всички видове съчинения и есета . Подготовка за тестове по английски и български в училище, домашни работи. Подготовка за интервюта за работа , за консулства и посолства. Най – ниските цени . тел. 0887 438041
Аватар
crazy_dog
Потребител
Потребител
Мнения: 425
Регистриран на: Съб Дек 04, 2004 21:35 pm
Местоположение: WWW
Обратна връзка:

Re: Курсове - английски

Мнение от crazy_dog »

Темата е стара, но да попитам и аз.
Искам да запиша курс по английски език, и като цяло ми попаднаха няколко фирми:
Училища ЕВРОПА, Фарос и Учебен център ОБРАЗУВАНИЕ+.
Интересно ми е да разбера мнения за центровете.
saggitarius
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Апр 27, 2015 20:26 pm

Re: Курсове - английски

Мнение от saggitarius »

Здравейте ! Аз бих препоръчал център за професионално обучение "Хармониа" , защото съм бил на курсове при тях и съм доволен.Предимството е , че карах онлайн обучение , което беше с видео консултации и като цяло обучението там беше на добро ниво. :blackeye: :blinkblink:
Brian
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Мар 18, 2016 10:15 am

Re: Курсове - английски

Мнение от Brian »

Ние от Центъра за професионално обучение към „Консорциум – Браян“ ООД можем да ви предложим изключително разнообразие от курсове по английски език. Обучението ни е подходящо както за напълно начинаещи, които сега навлизат в езика, така и за напреднали, които могат да изберат бизнес, разговорен или общ английски, сертификатни или специализирани курсове. Гъвкави във всяко едно отношение, ние можем да Ви предложим професионално отношение и индивидуален подход, за постигане на максимални резултати.
Гарантираме високо качество на учебния процес, високо квалифициран лектор, магистър по Английска филология, с опит като преподавател по английски език в Англия.
Повече информация може да намерите на www.brianbg.com
valerakomova
Новак
Новак
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Мар 19, 2015 15:22 pm

Re: Курсове - английски

Мнение от valerakomova »

Който няма голям бюджет за подобни уроци по английски, може да се насочи към малките езикови центрове като Давитоз, например. Който разполага с добри доходи и може да си го позволи - препоръчвам Британика. Общо взето, много зависи от бюджета, който човек е готов да инвестира, въпреки че за образование не трябва да се пести. По-добре спри да пушиш за 1 месец цигари, но осигури на детето си или на себе си качествено образование. вместо да оревеш всичко и да оплюваш живота си, че нямаш кинти :)
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Курсове - английски

Мнение от abc »

Най-добре е да се учи сам. За сериозно високо ниво курсовете не ще помогнат, защото не ще излязат от заучените ситуации.
v.gospodinova
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Пон Дек 05, 2022 17:54 pm

Re: Курсове - английски

Мнение от v.gospodinova »

Силно препоръчвам Езиков Център Асториа Груп!

Ако търсите качествено обучение по Английски и Немски език, това е мястото, където да отидете! А и дори да не сте от Варна, предлагат и онлайн форма на обучение, отново с преподавател.
ОТ ВЪЗМОЖНОСТИ КЪМ ПОСТИЖЕНИЯ

Езиков Център Асториа Груп
Публикувай отговор