Гурко и Патриарха-светофара трябва да се пипне

Форум за ежедневни новини от Стара Загора.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Гурко и Патриарха-светофара трябва да се пипне

Мнение от realprofesora »

Светофара на кръстовището има нужда от нова настройка ,понеже е правена когато улицата беше затворена и Гурко не беше толкова оживена улица.
Но кой да му дойде на ума , тези които трябва да го оправят сигурно са на маса с курбан и бири.Мръсници.
Popopopopo
Аватар
BazilVenceslas
Потребител
Потребител
Мнения: 150
Регистриран на: Вто Фев 23, 2010 13:19 pm
skype: bravo191
Местоположение: Стара Загора

Re: Гурко и Патриарха-светофара трябва да се пипне

Мнение от BazilVenceslas »

Мизерия пълна. Отделно по Гурко, карат с 190км/ч щото е права улицата, няма дупки и няма спрели коли! Беше си хубаво само за автобуси, ама ... Никой не ебава пешеходците... Не спират за нищо на света, май мислят, че сме бронирани! :spank:
skype: bravo191
Аватар
Anubis
Потребител
Потребител
Мнения: 264
Регистриран на: Вто Авг 31, 2004 1:19 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Гурко и Патриарха-светофара трябва да се пипне

Мнение от Anubis »

Да, доста глупаво е да е 11 секунди в пиковете часове, като в същото време трябва да се чакат пешеходците от Патриарха и реално повече от две коли не могат да минат или ако има тролей отпред само той се класира
Аватар
fantamaniaka
Модератор
Модератор
Мнения: 1328
Регистриран на: Съб Яну 31, 2009 16:51 pm
skype: ready.for.use
Местоположение: стара загора
Обратна връзка:

Re: Гурко и Патриарха-светофара трябва да се пипне

Мнение от fantamaniaka »

BazilVenceslas написа:Мизерия пълна. Отделно по Гурко, карат с 190км/ч щото е права улицата, няма дупки и няма спрели коли! Беше си хубаво само за автобуси, ама ... Никой не ебава пешеходците... Не спират за нищо на света, май мислят, че сме бронирани! :spank:

Последните който видях на нашата спирка бяха без броня :) :angry: :angry:
Линейката ги изнесе.
За да бъда по точен спирката на стария мол до светофара.
Mind ever die.They just get faster
Email: fantamaniaka@gmail.com
LZ1GAD
Изображение
Аватар
BazilVenceslas
Потребител
Потребител
Мнения: 150
Регистриран на: Вто Фев 23, 2010 13:19 pm
skype: bravo191
Местоположение: Стара Загора

Re: Гурко и Патриарха-светофара трябва да се пипне

Мнение от BazilVenceslas »

Еми това е..... Много жалко..... Ти разказва.....
Аз затова като пресичам се оглеждам по 50 пъти и ако видя някой келеш засилен като невидял, стоя и го изчаквам и му гледам сеира - как леко намаля и продължава с мръсна газ покрай мене ! Ами ако тръгна да пресичам в последният момент? Ако съм ненормален? Или бързам и не виждам? Особенно обичам лайната, които им бръмчат колите като на кола-антентатор в Ирак! Ей тея ги псувам на ум доста красиво, отеделно, че ти прогърмява главате и че не може да се спи от такива говна! И като нашарят колите като детски ваденки.....лелее, гъзарийка....

И един Закон за Движение по (Народно) Републиканските Пътища, в който се гласи, че когато пресича пешеходец, независимо от къде пресича, трябва да му се спре! Аз и съвестните шофьори (като професора и останалите хора в форума, защото сте добри и умни момчета) минаваме покрай такива хора с ПОВИШЕНО внимание и бавна скорост, а не като фъшкия! Абе кво да ви говоря, ясно ви е и без мен....
skype: bravo191
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Гурко и Патриарха-светофара трябва да се пипне

Мнение от nasenceto »

Аз ги псувам на глас. Найш ли колко път съм щял да ям бой :lol:
Аватар
BazilVenceslas
Потребител
Потребител
Мнения: 150
Регистриран на: Вто Фев 23, 2010 13:19 pm
skype: bravo191
Местоположение: Стара Загора

Re: Гурко и Патриарха-светофара трябва да се пипне

Мнение от BazilVenceslas »

Май грешният човек е "щял да яде бой"! Те трябва да ядът бой от тебе и от околните минувачи и след това да ги хвърлиш обратно в модерната им моторна талига и да се спасяват, ама даже няма да разберат, защо си го бил! Отделно ще си търсят правата и някои слижител на прогнилата ни съдебна(държавна) система ще те осъди на 100г. затвор, а синчето дето кара каруцата ще си пуши и пие в някоя кръчма!
Абе мани бе!
skype: bravo191
Аватар
Anubis
Потребител
Потребител
Мнения: 264
Регистриран на: Вто Авг 31, 2004 1:19 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Гурко и Патриарха-светофара трябва да се пипне

Мнение от Anubis »

В другите страни шофьора спира за да пусне пешеходеца, а тук пешеходците спират и пускат колите
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Гурко и Патриарха-светофара трябва да се пипне

Мнение от realprofesora »

Чл. 119. (1) При приближаване към пешеходна пътека водачът на нерелсово
пътно превозно средство е длъжен да пропусне стъпилите на пешеходната пътека или
преминаващите по нея пешеходци, като намали скоростта или спре.
Много водачи на МПС не познават закона и не знаят какво е "Пешеходна пътека"
Някои от тях си мислят ,че пешеходците имат предимство само на пеш.пътека тип"зебра", но не е така.Ето какво се казва в Закона:
Пешеходната пътека е част от платното за движение, очертана или не с пътна маркировка и сигнализирана с пътни знаци, предназначена за преминаване на пешеходци. На кръстовищата пешеходни пътеки са продълженията на тротоарите и банкетите върху платното за движение. Когато преминаването на пешеходците през пешеходна пътека се регулира с пътен светофар или от регулировчик, водачът е длъжен след подаване на сигнал, който му разрешава преминаването да пропусне пешеходците, които все още се намират на пешеходната пътека и да не навлиза на пешеходна пътека, ако прецени, че е възможно да бъде принуден да спре и да остане на пешеходната пътека след подаване на сигнал, който забранява преминаването
Така, че скъпи водачи бъдете мноого внимателни, карайте БАВНО и внимателно.В града не бързайте.
Защото както съм казал:"Ако в града бързаш, най-много да стигнеш до другото червено(става въпрос за следващия светофар)". :cheers:
Popopopopo
Аватар
BazilVenceslas
Потребител
Потребител
Мнения: 150
Регистриран на: Вто Фев 23, 2010 13:19 pm
skype: bravo191
Местоположение: Стара Загора

Re: Гурко и Патриарха-светофара трябва да се пипне

Мнение от BazilVenceslas »

А ако позволяваш аз ще добава друга мисъл, вдъхновена от твоята, която тука що измислих: :lol:

"Ако извън града бързаш (и то много), като на зелено, най-много да стигнеш до черно.
skype: bravo191
Аватар
Anubis
Потребител
Потребител
Мнения: 264
Регистриран на: Вто Авг 31, 2004 1:19 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Гурко и Патриарха-светофара трябва да се пипне

Мнение от Anubis »

Само по българските светофари жълтото и няколко секунди от червеното се считат за зелено.
Аватар
Nakito
Потребител
Потребител
Мнения: 411
Регистриран на: Чет Дек 11, 2008 15:39 pm
Местоположение: 2565 km

Re: Гурко и Патриарха-светофара трябва да се пипне

Мнение от Nakito »

Anubis написа:Само по българските светофари жълтото и няколко секунди от червеното се считат за зелено.

в Румъния и Сърбия също :roll: :lol: :angry:
There's no mine, there's no yours, the world's Beroe
Аватар
Anubis
Потребител
Потребител
Мнения: 264
Регистриран на: Вто Авг 31, 2004 1:19 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Гурко и Патриарха-светофара трябва да се пипне

Мнение от Anubis »

В Румъния и Сърбия по светло не съм карал може и там да е така,а на румънците може да им се смеем, но пътищата им са с класа над нашите
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Гурко и Патриарха-светофара трябва да се пипне

Мнение от Princo »

Абе и аз гледам да вмимавам за пешеходците,но понякога се случва просто,че съм малко по-засилен и не мога да спра на време.Ама има и някоко вида пешеходци :
1.Първия вид е тоз пешеходец,дето си е застанал мирно и кротко на тротоара и се оглежда с намека някой да го пусне.На такива 90 % спирам ... :mrgreen:
2.Втория вид са едни много прости и безмозъчни пешеходци.Тва са тез дето стоят пред пешеходна пътека,гледат нагоре в небето и нямат никво намерение да пресекат,ама видиш ли аз съм спрял и го чакам.
3.Третия са вид мога да ги оприлича като пияна блондинка караща такси.Те пресичат навсякъде,без значение има ли пешеходни пътеки,без значение има ли коли.За*би че съм се засилил с 60-70 по двулентов път,той решава,че е по-бърз и по-голям от мене и минава смело,пък аз натискам спирачките и се моля да не го блъсна. :spank:

Не винаги шофъорите са виновни ... :wink:

По-темата - най-омразния ми светофар (Разбира се,след този на билата дето чакаш 70 сек. а пуска 15 ... ) :tongue:
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Гурко и Патриарха-светофара трябва да се пипне

Мнение от realprofesora »

Да пИдИрастията в организацията на движението е пълна .На Лидъла например ,всеки ден минавам от там откак са почнали 1ва копка.И се чудя "трябва ли да стане мазало за да се сложи някакво ограничение на скоростта".Но уви няма кой да се сети.И особено гостите на града ни които идват от север, хабер си нямат ,че някви ценово ангажирани селяци се мъчат да се вредят за евтина стока и не им е на ъкъла къде паркират и как се придвижват.Ще става нещо в скоро време ,но то ще се чуе....тогава ще сложат "легналите полицаи"-така се решава проблема със скоростта. :spank:
Popopopopo
Публикувай отговор