Страница 1 от 1
Бензиностанция Зара-Негативното ми мнение
Публикувано на: Пет Апр 06, 2012 22:27 pm
от masters0n
Днес щях да зареждам колата с метан.Минавам край Зара-та ,че ми е по близичко и кво да видя цена на метана 1.83лв за кг.При положение ,че вчера беше 1.69 веднага си задавам въпроса Защо?Каква е причината за повишението ,при положение ,че по новините се говори за скорошно намаление на природният газ.Както и да е.Ходих до село Загоре и навръщане спрях да заредя на метан станцията до Маджерито-там обаче изненада цената е 1.65 за кг.Та се питам каква е причината да има такава голяма разлика в цените на горивата в СТЗ.
Да продължа по темата.Предният път също заредих от Зарата като ми направи впечатление ,че колата събра по малко отколкото изгаря за същите километри.Един човек на съседната колонка също се оплака ,че колата му е събрала по малко отколкото преди за същите км преди.Момчето ,което зареждаше се пошегува за да излезне от ситуацията и каза "Ми налягането е ок,Сигурно сте карали по икономично".Платих ,качвам се паля и датчика ,който ми показва колко имам в бутилките свети на 3 от 4-ри за пълна бутилка.Ходих отново до Маджерито тогава И реших да видя колко още ще побере колата и оп още 3.6-70 което е още 2кг и нещо или 6-7 литра.Което ме наведи на мисълта ,че освен по скъп метан и налягането не им е ок.
Това го поствам не , за да правя реклама на някой или антиреклама на други,просто много се дразня като някой зорлен се опитва да ме направи на глупак.
Re: Бензиностанция Зара-Негативното ми мнение
Публикувано на: Съб Апр 07, 2012 6:59 am
от realprofesora
Приятел, на прав път си да усетиш основната истина за живота в БГ. Тук никой никого не лъже, всеки сам си се лъже..останалото е начин на живот. В БГ просто всеки гледа да те прекара, а ти си решаваш сам за себе си къде се стараят да те прекарат най-малко.
Аз например газ зареждам на малкия Шел защото ми е по-близо и го правя сутрин рано когато се връщам от нощна или отивам 1ва смяна около 5.30ч. Тогава температурите са най-низки и газта ,както и другите горива са най-свити и литража на колонката работи в твоя полза.Може да е някви грамчета ,но все пак си е изгода.А и чувството ,че си прекарал системата им е неповторимо.
За горивата друго какво да ви кажа: Няма да падат цените им- напротив ще се дигат. Така е в световен мащаб , така ще е и в мижавото БГ. Да помислим малко: Ако тук направим така ,че по някакъв необясним Български начин свалим драстично цените на горивата, нали от Гърция , Турция, Румъния и др. ще се юрнат да зареждат у нас.Или трябва да си затворим границите, да излезем от Евросъюза и да си живеем сами за себе си.Хубаво.Само ,че нямаме ресурси за да поддържаме такъв начин на живот.
Не виждам обаче защо не се измисли начин да караме по-икономични автомобили , които например за градски условия да са по-малки-за 2ма души.Ако тежат около 350-400кг и имат мощност около 20-30 коня пак ще могат да развиват над 100км/ч но вече разхода ще е много под 7-8 литра /100км.Хем ще има място за паркиране, хем няма да ревем с низките си заплати ,че горивата са скъпи.
Друг е въпроса ,че всичко е политика и то движена от велики сили и скрити интереси . Наглед прости неща ,които ако се направят сякаш ще направят живота ни по-хубав ,но уви не го правят.....
Истината е някъде там. Както беше казал един агент от известен сериал .Ха ха ха ..шегичка

Re: Бензиностанция Зара-Негативното ми мнение
Публикувано на: Съб Апр 07, 2012 8:25 am
от sawo
Ако се движиш в автомобил 350кг със скорост над 100км/ч и стане някакъв вид ПТП, няма да се вика КАТ и/или линейка, а направо погребален агент.
Re: Бензиностанция Зара-Негативното ми мнение
Публикувано на: Съб Апр 07, 2012 8:36 am
от nasenceto
Той в Турция и сега бензина си е към 4.50 лв/л.
http://www.mytravelcost.com/Turkey/gas-prices/
Re: Бензиностанция Зара-Негативното ми мнение
Публикувано на: Съб Апр 07, 2012 9:32 am
от HyBRiD-X
Точно така е, в Турция горивата са скъпи, въпреки, че са на дупе разстояние от страни-производителки на нефт. Та това било свързано с ниската събираемост на данъци поради липсата на касови апарати в повечето търговци. И за да компенсират това, вдигат акциза, а от там - на горивото. Така ми го обясниха преди 2 години, когато бензина тук беше малко над 2 лв, а там беше 3,80 лв.
Re: Бензиностанция Зара-Негативното ми мнение
Публикувано на: Съб Апр 07, 2012 10:15 am
от emzo
sawo написа:Ако се движиш в автомобил 350кг със скорост над 100км/ч и стане някакъв вид ПТП, няма да се вика КАТ и/или линейка, а направо погребален агент.

Re: Бензиностанция Зара-Негативното ми мнение
Публикувано на: Съб Апр 07, 2012 16:34 pm
от Nakito
3952594340_2b9e9066f8.jpg
В европейските столици хората карат много това
smart-car-in-paris-1.jpg
Re: Бензиностанция Зара-Негативното ми мнение
Публикувано на: Съб Апр 07, 2012 17:28 pm
от admin
Нямам нищо на против да плащам 3 лв за бензин ама като ще ми го сравняват с германия, искам и техния стандарт и заплата да получавам...
Re: Бензиностанция Зара-Негативното ми мнение
Публикувано на: Съб Апр 07, 2012 17:46 pm
от realprofesora
Nakito написа:3952594340_2b9e9066f8.jpg
В европейските столици хората карат много това
smart-car-in-paris-1.jpg
За нещо такова ви говоря ,дори не толкова луксозно.Просто 3 гуми и едно чергило.Тука за в града ще ти върши перфектната работа.
Днес видях един човек караше една от тези машинки за фрезоване на почвата с ремарке на което имаше седалка и си свиркаше даже.Та това нещо е не повече от 8-10 коня и гори 3 л.на 100км.Е знам ще се изсмеете че ставаме като индийците, ....ами че ние сме си индиици ве братя.

Re: Бензиностанция Зара-Негативното ми мнение
Публикувано на: Пон Апр 09, 2012 0:55 am
от sawo
Новите автомобили горят около 4-4.5/100 дизел. При това не караш сапунерка-самоубийца

Re: Бензиностанция Зара-Негативното ми мнение
Публикувано на: Пон Апр 09, 2012 11:07 am
от Lexx
Професоре то проблема не опира само до това каква кола да караш.Всичко опира до парите.И аз искам да карам за градска кола за града и за да ми гори малко, а като тръгна да пътувам да си карам комбито с всички екстри и шукарии и да си пътувам като бял човек.Ама пак се получава две коли граждански застраховки данъци и т.н.