Водоеми край Старозагорско + информация

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

Случайно някой да знае как са нещата покрай р. Съзлийка край село Коларово; яз. Пъстрен до село Пъстрен (платен ли е?) и река Мусачка до село Опан ???
Казаха ми ги като добри места за риболов!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
satanata_83_stz
Потребител
Потребител
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 22:42 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от satanata_83_stz »

яз. Пъстрен до село Пъстрен (Стария)преди селото в ляво е свободен и има каракуда колкото искаш по200-250 грама.Кълве на всичко ;)
Не карайте след Белата,от там може да мине само Турбо Витара!!!
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

satanata_83_stz написа:яз. Пъстрен до село Пъстрен (Стария)преди селото в ляво е свободен и има каракуда колкото искаш по200-250 грама.Кълве на всичко ;)
Иначе приветливо място ли е, т.е. чисто ли е или има много водорасли и закачки?
Освен каракуда да търся ли и едро там?
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
satanata_83_stz
Потребител
Потребител
Мнения: 81
Регистриран на: Сря Май 15, 2013 22:42 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от satanata_83_stz »

Nirvana написа:
satanata_83_stz написа:яз. Пъстрен до село Пъстрен (Стария)преди селото в ляво е свободен и има каракуда колкото искаш по200-250 грама.Кълве на всичко ;)
Иначе приветливо място ли е, т.е. чисто ли е или има много водорасли и закачки?
Освен каракуда да търся ли и едро там?
Хвърля се от стената няма закачки ама незнам дали има едро ,но можеш да пробваш знае ли се.Аз лично съм хващал каракуда и не съм чувал за едри риби ама може и да не казват знам ли.Има 5-6 видри си плуват .....
Не карайте след Белата,от там може да мине само Турбо Витара!!!
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

Колеги,за утре ми излезе свободен ден и мисля с мой приятел да правим риболов на плувка,нещо уклей,бабушка,каракуда,но се чудя къде?В главата ми се върти Пет могили,Пъстрен,Ковачево...Все в тая посока.Някой да има някаква идея?А и сме отворени за желаещи да споделим излета :)
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

[quote="diavolo666"]Колеги,за утре ми излезе свободен ден и мисля с мой приятел да правим риболов на плувка,нещо уклей,бабушка,каракуда,но се чудя къде?В главата ми се върти Пет могили,Пъстрен,Ковачево...Все в тая посока.Някой да има някаква идея?А и сме отворени за желаещи да споделим излета :)[/quote

Моето мнение е следното:

Пет могили - има риба, но е много наплашена заради наличието на прекалено много паплач!
Ковачево - добър избор! Малко е далеч, но си струва винаги. Ако ходиш, отивай на местата до ЖП линията към ТЕЦ-а.
Пъстрен - бягай далеч от това място! Чиста загуба на време.
Старозаг. бани - скоро ги пробвах и е пълна скръб!
Последно промяна от Nirvana на Пон Окт 21, 2013 7:22 am, променено общо 1 път.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

Nirvana написа:
diavolo666 написа:Колеги,за утре ми излезе свободен ден и мисля с мой приятел да правим риболов на плувка,нещо уклей,бабушка,каракуда,но се чудя къде?В главата ми се върти Пет могили,Пъстрен,Ковачево...Все в тая посока.Някой да има някаква идея?А и сме отворени за желаещи да споделим излета :)[/quote

Моето мнение е следното:

Пет могили - има риба, но е много напрашена заради наличието на прекалено много паплач!
Ковачево - добър избор! Малко е далеч, но си струва винаги. Ако ходиш, отивай на местата до ЖП линията към ТЕЦ-а.
Пъстрен - бягай далеч от това място! Чиста загуба на време.
Старозаг. бани - скоро ги пробвах и е пълна скръб!
Благодаря за инфото!Почти се бях навил за Пьстрен :D Значи моя човек много дьржи за Пет могили,така че ще видим утре...Иначе Ковачево канала в минали години винаги ми е давал много риба на директен.А то утре мисля без щеки,само директни.Ще дам инфо за риболова,дано се получи нещо :)
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

Днес на Пет могили се получи един чудесен риболов на уклей :D Застанахме на стената с мой приятел,като дълбочината където бяхме бе около 2-2.50 мт. на директна 7-ца.След двучасово,безрезултатно лутане в търсене на нещо 'по така',реших да ловя това което има в момента и се започна една истинска уклейска фиеста :lol: Голям кеф :dancing: За около 5 часа съсредоточени върху уклея изкарах около 5 кг.,като почти нямаше празно хвърляне.Заради мързела ми почти през цялото време скубех рибоците на 7-цата,като едва в последния час преминах на къса 4-ка Colmic Alborella.Моя човек държеше да улови нещо по-едро,но удари едва 4 дребни каракуди,по около 150 гр.Та така премина чудно топлия,слънчев,есенен ден.Да се надявам,че към края на седмицата,при подобно топло време ще мога да направя още един излет на Пет могили.И пак за уклей,и само на къси пръчки :dancing:
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

diavolo666 написа:Днес на Пет могили се получи един чудесен риболов на уклей :D Застанахме на стената с мой приятел,като дълбочината където бяхме бе около 2-2.50 мт. на директна 7-ца.След двучасово,безрезултатно лутане в търсене на нещо 'по така',реших да ловя това което има в момента и се започна една истинска уклейска фиеста :lol: Голям кеф :dancing: За около 5 часа съсредоточени върху уклея изкарах около 5 кг.,като почти нямаше празно хвърляне.Заради мързела ми почти през цялото време скубех рибоците на 7-цата,като едва в последния час преминах на къса 4-ка Colmic Alborella.Моя човек държеше да улови нещо по-едро,но удари едва 4 дребни каракуди,по около 150 гр.Та така премина чудно топлия,слънчев,есенен ден.Да се надявам,че към края на седмицата,при подобно топло време ще мога да направя още един излет на Пет могили.И пак за уклей,и само на къси пръчки :dancing:
Уклей викаш... СУпер, това е много хубава риба за консервиране и мариноване. Ще ме караш сега специално заради това да ходя и аз. На стената до пътя дето е нали?
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

Не до шосето,а отсреща,де факто това е стената на язовира,с камьните по нея.Има няколко просеки по нея и мисля,че кьдето и да застанеш все ще дава в това хубаво време.Една VDE Abletta или Sensas 3000 Surface мисля е най-добрия вариант,финни,не прехранват и правят чуден облак.Поне аз това употребих.Но ти си знаеш все пак.Наслука ако ходиш!
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

diavolo666 написа:Не до шосето,а отсреща,де факто това е стената на язовира,с камьните по нея.Има няколко просеки по нея и мисля,че кьдето и да застанеш все ще дава в това хубаво време.Една VDE Abletta или Sensas 3000 Surface мисля е най-добрия вариант,финни,не прехранват и правят чуден облак.Поне аз това употребих.Но ти си знаеш все пак.Наслука ако ходиш!
Каква големина кука ползваше за улея? Принципно и голяма да е мисля, че ще налапва ама да не пракаля с големината.

http://prikachi.com/images/869/6680869p.jpg
Кажи около кой номер си бил.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

Nirvana написа:
diavolo666 написа:Не до шосето,а отсреща,де факто това е стената на язовира,с камьните по нея.Има няколко просеки по нея и мисля,че кьдето и да застанеш все ще дава в това хубаво време.Една VDE Abletta или Sensas 3000 Surface мисля е най-добрия вариант,финни,не прехранват и правят чуден облак.Поне аз това употребих.Но ти си знаеш все пак.Наслука ако ходиш!
Каква големина кука ползваше за улея? Принципно и голяма да е мисля, че ще налапва ама да не пракаля с големината.

http://prikachi.com/images/869/6680869p.jpg
Кажи около кой номер си бил.
От доста време насам използвам Colmic B2000,номера 18 и 20.Те са сравнително финни,с дълго рамо и са перфектни за уклей,макар и също да се изкревят при интензивен риболов,но пак са по-здрави от класиката Sensas 3530.Като по мое мнение 18 отговаря по-скоро на общоприетия размер 16.Въртях и двата номера,като 18 бе по-сполучлива по мое мнение.Мога да ти препоръчам още един модел-Gamakatsu LS-1050N.Това е една много добра,да не кажа отлична кука за уклей,като нея можеш да си я купиш от магазина на Патриарха под светофара.А по тази карта нещо не мога да се ориентирам :crazyeye: Но като влезеш от шосето караш по брега,и пътя така или иначе те води на стената,няма как да те заведе другаде,а стената не можеш я обърка.Там между храстите и треволяците има дузина просеки към водата.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

Ами дано да мога да го намеря, защото на този язовир имам 3 ходения досега и те бяха още в началото на водоема.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
diavolo666
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 75
Регистриран на: Нед Окт 20, 2013 9:25 am

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от diavolo666 »

Nirvana написа:Ами дано да мога да го намеря, защото на този язовир имам 3 ходения досега и те бяха още в началото на водоема.
Ще го намериш.Аз бях ходил ведньж преди мн,мн години.Просто следвай пьтя и той ще те заведе там :)Наслука!
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Водоеми край Старозагорско + информация

Мнение от Nirvana »

Днес говорих с един приятел, скоро ходил в района на рудниците за щука. Обясни ми набързо, че се отбивало след с. Обручище и се стигало до водоем само със щука (от 0,500 кг нагоре).
Не става въпрос за яз. Розов кладенец (Риболова е забранен там, макар, че виждам редовно хвърлени въдици точно до забранителния знак. Все пак сме в България). Има доста водоеми в посока южно от яз. Розов кладенец.
Някой наясно ли е с района?
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Публикувай отговор