Питанка за рутер TL-WR1042ND...

Имате компот, ама нещо е станало бомбажче вътре ;-)
Котлона прегрява - как да го охладим?
Не ви загрява печката, като и мушнете тавата?
Мотиката се е изкривила от натискане?
Тука всички са адски адекватни и ще ви помогнат по всякакви въпроси, свързани с дълбоката и ранна оран при нивите с надморска височина над 3000 метра :-)
Аватар
theshadowmen
Потребител
Потребител
Мнения: 241
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 23:11 pm
skype: kikovv1
Обратна връзка:

Питанка за рутер TL-WR1042ND...

Мнение от theshadowmen »

Ще попитам тук по-запознатите от мен,има ли опция при TL-WR1042ND и каква е тя,за да се рестартирва автоматично рутера през определен период ? Знам,че модела не работи с друг фърмуер,освен стоковия и ако при него го няма,явно не става...отделно,че модела няма хардуерен power on/off бутон,както TL-WR740N :blackeye:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Питанка за рутер TL-WR1042ND...

Мнение от sawo »

За съжаление 1042 е явно някакъв орязан вариант на 1ххх серията и не се поддържа от dd-wrt, openwrt, tomato, gargoyle и т.н. най-вероятно заради realtek чипсета, 1043 ползва atheros.

Хрумва ми един вариант, но трябва доста условия да са изпълнени, за да работи:
Да имаш компютър, който да е включен когато ще се рестартира рутера.
Да има връзка между компютъра и рутера т.е. рутера да не е забил.
Компютъра да не се ползва в момента, когато ще се рестартира рутера т.е. да се прави през нощта по някое време например.

Ако всички условия се покриват, ето как става:
Инсталираш си софтуер за запис на това което правиш, например Advanced Macro Recorder. Този софтуер записва къде кликваш с мишката, какво пишеш на клавиатурата и го възпроизвежда, като има опция да направи самостоятелно ЕХЕ, което при стартиране възпроизвежда с точност записаните действия.
След като инсталираш софтуера, пускаш го в режим запис, отваряш браузър, влизаш в страницата на рутера, отиваш на system tools -> reboot, потвърждаваш и т.н., след което спираш програмата.
Правиш записаните действия на самостоятелен ЕХЕ файл, слагаш го някъде и задаваш в scheduled tasks този файл да се изпълнява на желан интервал от време. Когато файла се изпълни, той ще поеме контрол над мишката и клавиатурата докато извърши записаните действия, заради което казах, че трябва компютъра да не се ползва, когато рутера ще се рестартира.
Аватар
dilura
Модератор
Модератор
Мнения: 110
Регистриран на: Нед Дек 14, 2003 23:03 pm
skype: neikovo1

Re: Питанка за рутер TL-WR1042ND...

Мнение от dilura »

или един евтин китайски контакт с таймер :cheers:
Аватар
theshadowmen
Потребител
Потребител
Мнения: 241
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 23:11 pm
skype: kikovv1
Обратна връзка:

Re: Питанка за рутер TL-WR1042ND...

Мнение от theshadowmen »

@sawo,много подробно описание,за което благодаря :) ,проблема е,че рядко успявам да предусетя "забивката" и да го ребутна през компа.Явно ми трябва някакъв хардуерен вариант,като механичен таймер или нещо подобно.
dilura написа:или един евтин китайски контакт с таймер :cheers:
Някакъв пример за такъв,дали в телевизионния ще има подобни джаджи ?
Аватар
JO_MASTERA89
Потребител
Потребител
Мнения: 158
Регистриран на: Пет Май 28, 2010 12:12 pm

Re: Питанка за рутер TL-WR1042ND...

Мнение от JO_MASTERA89 »

theshadowmen написа:@sawo,много подробно описание,за което благодаря :) ,проблема е,че рядко успявам да предусетя "забивката" и да го ребутна през компа.Явно ми трябва някакъв хардуерен вариант,като механичен таймер или нещо подобно.
dilura написа:или един евтин китайски контакт с таймер :cheers:
Някакъв пример за такъв,дали в телевизионния ще има подобни джаджи ?
Има такива в телевизионния в магазина Т. Петров. Не знам дали се падаше на втория или третия етаж , но сега проверих в онлайн магазина им и имат както механични , така и електронни като цена са между 5 и 10лв
Аватар
theshadowmen
Потребител
Потребител
Мнения: 241
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 23:11 pm
skype: kikovv1
Обратна връзка:

Re: Питанка за рутер TL-WR1042ND...

Мнение от theshadowmen »

Да и аз погледнах в електронния им магазин,един такъв с ключ и едно гнездо ще ми свърши работа...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Питанка за рутер TL-WR1042ND...

Мнение от sawo »

Ако рутера забива на произволни интервали, едва ли какъвто и да е таймер ще ти свърши работа - дори и да се рестартира на всеки час, това едва ли ще спре забиванията. Рутера няма ли гаранция? - Явно не функционира правилно.
Аватар
theshadowmen
Потребител
Потребител
Мнения: 241
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 23:11 pm
skype: kikovv1
Обратна връзка:

Re: Питанка за рутер TL-WR1042ND...

Мнение от theshadowmen »

Не знам как да го опиша проблема...рутера е на няколко месеца и е в гаранция,но не мисля че проблема е в него.Ще се опитам накратко да опиша проблема и бих се радвал ако някой може да внесе повече яснота по въпроса.От 3-4 години съм на тракия кабел,от които впрочем съм доста доволен-коректни са,цените им са конкурентни ,а обратната връзка доставчик>клиент е страхотна.Проблема със забиването се получи след смяна на стария и верен D-Link DI524,който даде фира в един момент-спря да работи просто ,а към самия рутер винаги е имало и има две машини по кабел,т.е. нета се share-ва към тях от рутера.След 524-ката ,взех/купих от доставчика един TL-WR740N,който за парите си не е лош вариант,но при мен се започна едно произволно забиване на рутера през около 2 дена,което се оправя единствено чрез рестарт.Момчетата от тракия кабел идваха на няколко пъти,правиха диагностика ,смениха ми 740-ката на 2 пъти,като последния беше хардуерна ревизия v.4,която се води и най-стабилна,но забиванията продължиха.Ъпгрейдвах firmware,сменях LAN портовете(дъното ми има два такива-ECS P67H2-A Black Extreme),купих външна LAN карта,преинсталвах ОС на двете машини,но без резултат.Накрая взех посочения TL-WR1042ND,понеже имах съмнения,че сапунерката издъхва хардуерно при по-голям трафик или прегрява заради хилавото радиаторче...Но забивките си продължиха и с по-мощния TL-WR1042ND,а и се оказа,че при него няма хардуерен power on/off бутон,както беше при TL-WR740N :grin2: ,викам му велика китайска инженерна мисъл.Някой ще попита защо не съм взел TL-WR1043ND,който може да третира с домати и други "външни" фърмуери,ами защото при него има наистина немалко оплаквания от забивки,а и цената му ми идваше в повече.Сега като забие TL-WR1042ND произволно,грубо на около 2 дена,си вадя/включвам захранващия кабел ,за да рестартирам рутера.И така до същия момент след 2 дена...определено е дразнещо,а не мога да разбера къде е проблема ?!Не претендирам за повече познания по компютърни мрежи и комуникации от доставчика ,а и няма как да плащам по 10 лева всеки път,като ги викам...по-евтино ще ми излезе нов рутер.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Питанка за рутер TL-WR1042ND...

Мнение от System_error »

При мен е абсолютно същата история (Tракия, dl542, WR740N), само че после минах на 940-ка. Държи се по-добре от 740-кта, но и при мен забива на 2-3 дена. Имам странното чуство, че е от доставчика.
Аватар
theshadowmen
Потребител
Потребител
Мнения: 241
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 23:11 pm
skype: kikovv1
Обратна връзка:

Re: Питанка за рутер TL-WR1042ND...

Мнение от theshadowmen »

Ако и при теб се получава същия ефект,остава наистина да е от тях,което ме озадачава...оттам ми казват,че проблема е при мен,вероятно от едната машина,но няма как да е работило всичко 2-3 години и след това да се започне със забивки при трафик .Но ако наистина си минал по същия път - Tракия, dl542, WR740N,TL-WR940ND и пак ти забива рутера,то не знам вече...Почти на 100% съм убеден,че TL-WR1042ND е в изправност,иначе не ми е кахър да я върна/заменя,но не мисля,че нещата ще се оправят по този начин.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1568
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Питанка за рутер TL-WR1042ND...

Мнение от niggaz_nature »

Проблема ще е в рутера. И аз имам 740n и прави същите забивания на няколко дена. Решението е ddwrt и съм го нагласил да се рестартира всяка сутрин в 5:00 и повече ядове нямам.

Твоя щом не го поддържа ddwtrt решението е ел изключвател.
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
theshadowmen
Потребител
Потребител
Мнения: 241
Регистриран на: Нед Ное 15, 2009 23:11 pm
skype: kikovv1
Обратна връзка:

Re: Питанка за рутер TL-WR1042ND...

Мнение от theshadowmen »

Проблема ако е в рутера,защо се получава при различни модели ,както при мен,така и при колегата... ? Не виждам защо при смяна на 4-5 рутера и продължаващи забивки,проблема да е в рутера,не ми изглежда логично.Остава фабричния фърмуер на TP-Link да им е бъгав и единствено смяната му с друг "външен" да оправя нещата,но това какво говори за самата компания-че пуска незавършени и неработещи продукти ли ?
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Питанка за рутер TL-WR1042ND...

Мнение от System_error »

viewtopic.php?f=4&t=40378

Ето я темата, в която аз съм споделял проблем с рутера. В края на краищата, свикнах с идеята да му щракам копчето, минавайки покрай него на ден, два...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Питанка за рутер TL-WR1042ND...

Мнение от sawo »

По-скоро натискайте доставчика да се захващат сериозно с проблема.
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Питанка за рутер TL-WR1042ND...

Мнение от System_error »

Aз ги виках по то повод и идваха у нас, ама нищо не откриха... Показа някоя друга загба на пакет (на 150-200 - един) и тва е.
Публикувай отговор