Гъбарство

Всичко свързано с град Стара Загора.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Гъбарство

Мнение от Bul-Dog »

System_error написа:Те гъбите не се разпространяват с корени :wink:
Ахаха, "на всяка манджа мерудия" се изходил и тука.
Ами като не си гъбар и не разбираш как се "бере" гъбата, що се изказваш бе, рожбо ехидна?! Да може и другите хиени да блеснат с многознайство?
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Гъбарство

Мнение от System_error »

Bul-Dog написа:
System_error написа:Те гъбите не се разпространяват с корени :wink:
Ахаха, "на всяка манджа мерудия" се изходил и тука.
Ами като не си гъбар и не разбираш как се "бере" гъбата, що се изказваш бе, рожбо ехидна?! Да може и другите хиени да блеснат с многознайство?
Хич не беше ехидно изказването ми. Не търси под вола теле. Просто споделям факт. Аз от гъбарство не разбирам, ама от училище помня разни неща.
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Гъбарство

Мнение от Nirvana »

Хора, ако не искате да говорите за гъби и по-точно къде може да се намерят около СТЗ, моля напуснете темата!

Вчера минах по стария маршрут в района на Ягода и намерих прилично много гъби (винаги може и повече).
Даже се засякох и с други гъбари, и което ме зарадва, че бяха млади (на по 23-26 год), което говори много...
В повечето случаи може да срещнеш "бай Иван-горския" дето е минал преди тебе и ги е накъсал с корените и минавайки покрай теб даже няма да те поздрави ами ще ти гледа в торбата!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Гъбарство

Мнение от Bul-Dog »

Добре! Споделям тайни, които по принцип не се споменават в такива открити места.... :mafia:

Долу край летището по посока с.Маджерито-печурки в изобилие...

Чувал съм също и за към селата Кравино и Княжевско.

Пп. Абе по-принцип сте чували сигурно, че гъбата вирее там дето има изобилно естествено наторяване-пасбищата един вид...

А сега за по-сигурно изгорете горната информация! :mrgreen:

Пп2 Насе, извинен си, зная, че си добра душа. Но във форума се навъртат и дразнители-да ги питаш, кво толкова съм ги засегнал...
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Гъбарство

Мнение от Nirvana »

Вчера бях в района на с. Ковач, после към с. Кравино, но няма и следа от гъби. Просто минавах оттам и реших да спра за малко.

А, относно инфомацията, която се споделя тук:
Много, ама много ми е странно като чуя, че дадено нещо (например гъбите) и коментирането на местата, където може да се намерят е ТАЙНА! Ако има заинтересувани мога да споделя и златоносни райони около града (сериозен съм). Баси тайната!

Тука става въпрос за гъбки, дето след като се откъснат правилно ще има и за хората след теб... Ей странно племе сме българите, наистина се уверявам с всеки изминал ден!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Гъбарство

Мнение от Nirvana »

С един колега говорих и каза, че около с. Винарово и в района на яз. Чаталка има сърнела. Лично е ходил и си е намерил добри петна с гъби. Почивните дни ще се ходи пак 100 %!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
genkogenev
Потребител
Потребител
Мнения: 155
Регистриран на: Чет Мар 01, 2012 21:19 pm

Re: Гъбарство

Мнение от genkogenev »

Nirvana написа:С един колега говорих и каза, че около с. Винарово и в района на яз. Чаталка има сърнела. Лично е ходил и си е намерил добри петна с гъби. Почивните дни ще се ходи пак 100 %!
През събота и неделя в горите носете светлоотразителни жилетки или поне нещо различно от зелено - ловен сезон е .
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Гъбарство

Мнение от Nirvana »

genkogenev написа:
Nirvana написа:С един колега говорих и каза, че около с. Винарово и в района на яз. Чаталка има сърнела. Лично е ходил и си е намерил добри петна с гъби. Почивните дни ще се ходи пак 100 %!
През събота и неделя в горите носете светлоотразителни жилетки или поне нещо различно от зелено - ловен сезон е .
ВИнаги ходя с червено яке, да се виждам! Пък и ловците не стрелят на сляпо :)
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
SLeeK
Потребител
Потребител
Мнения: 100
Регистриран на: Пет Апр 23, 2010 0:47 am

Re: Гъбарство

Мнение от SLeeK »

Онзи ден се разходих към гората, да видя дали има гъби. Край мен профучаха два куршума и набързо си хванах пътя. (с. Сливито)
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Гъбарство

Мнение от Nirvana »

SLeeK написа:Онзи ден се разходих към гората, да видя дали има гъби. Край мен профучаха два куршума и набързо си хванах пътя. (с. Сливито)
Оле мале, като ги знам в с. Сливито ловната дружинка какви диви бенгалски тигри са, не се и съмнявам!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Гъбарство

Мнение от Nirvana »

ново място: с. Дъбрава (иглолистните гори) - дава масловка, но рядко сърнела
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Гъбарство

Мнение от Nirvana »

Някой скоро да е ходил някъде за гъби?
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Realex
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 34
Регистриран на: Съб Май 17, 2014 17:05 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Гъбарство

Мнение от Realex »

Здравейте! От скоро и аз станах любител гъбар и от началото на пролетта все за дъжд се молех (май прекалих с молитвите даже) Обикалям си в района над малка верея , седмия км, имам си определени местенца и бера главно Печурки (различни видове) и сърнели (тази година още не съм видял сърнела), но пък напълних фризера с гигантски бели горски печурки от по над 25см диаметър :D Днеска се качих към кулата, но набързо набързо се върнах, че се носеше нещо лошо и така неможах да огледам района освен кафявовиолетови гълъбки не видях дриги, но все пак района е нов и не знам.. главно там тръгнах на лов за пачи крак макар и рано... Чувал съм от приятел, че над езерото колена по горите имало много.. Ще се радвам някои път да направим някаква разходка и да обменим опит особено сега като съм в сесия имам време :) Поздрави!
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Гъбарство

Мнение от Nirvana »

Колеги, някой да е открил ново място с гъби наскоро?
Аз последно ходих в района на стадиона на с. Маджерито и намерих доста печурка.
Мислех на Малка Верея да се кача, че там има също доста от нея.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
Realex
Начинаещ
Начинаещ
Мнения: 34
Регистриран на: Съб Май 17, 2014 17:05 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Гъбарство

Мнение от Realex »

Няма печурка над малка верея.. пусна малко средата на април по южните склонове само. Есентта има много.. сега просто е много висока тревата.
Публикувай отговор