Ламбда сонда и разхода на газ

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Ламбда сонда и разхода на газ

Мнение от nike718 »

realprofesora написа:Moоля не спорете. Всичко е толкова относително, че няма накъде.
Френда има Пасат 1,8Т 150 коня и му гори 8 на сто със 100км/ч газов иннжекцион.
А дизелова кола имам в къщи и газови имам та ми е ясно за какво става въпрос. Дизела идва малко по-скъпо от газта. Ако някой не вярва може да му направя експеримент.
Всеки да кара каквото иска според джоба си. Всичко си има предимства и недостатъци.
И СПРЕТЕ С ТОВА ГРАДСКО ВЕЧЕ. НЕ РАЗБИРАТЕ ЛИ ЧЕ Е ТЪПО . ИМА ХИЛЯДИ НАЧИНИ ПО КОИТО СЕ КАРА В ГРАДА.
Прав е професора,дизела идва малко по-скъпо от газта,ама не се занимаваш с изпарители тръби бутилки и т.н.
Тъй че всеки си прави сметката.
А въпросната газова е монтирана от някъв лаик на улицата, и незнам до колко е читав монтажа.Мен не са ме питали тогава,ама ся като се усра работата, ревнаха.Ама както казах зет и е ко да го правя освен :spank: :angry: :chaingun:
Аватар
emzo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1275
Регистриран на: Вто Авг 17, 2004 22:05 pm
Местоположение: Over the net

Re: Ламбда сонда и разхода на газ

Мнение от emzo »

realprofesora написа:Всеки да кара каквото иска според джоба си. Всичко си има предимства и недостатъци.
И СПРЕТЕ С ТОВА ГРАДСКО ВЕЧЕ. НЕ РАЗБИРАТЕ ЛИ ЧЕ Е ТЪПО . ИМА ХИЛЯДИ НАЧИНИ ПО КОИТО СЕ КАРА В ГРАДА.
Юбре 8O , един път да сме на едно мнение :mrgreen:
диагностика на автомобили
ремап/ OBD тунинг /EGR Off
ремонт на компютърна техника
профилактика на PS3/4
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Ламбда сонда и разхода на газ

Мнение от System_error »

Градското по-скоро може да се смята на мото-час, особено с трафик като нашия, който смея да кажа, че на моменти е по терсене от софийския заради светофарите ни през 100 метра и тесните (по принуда от спрели тарикати) улици.
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Ламбда сонда и разхода на газ

Мнение от mupk0 »

Много правилно подходиха няколко колеги :) Много хора смятат разхода на дизела по някви невероятни 3.7-4/100 и от туби на 2лв....ама не е баш така :D Както Дидо ви го каза.Ако не беше икономията нямаше да има пропан бутан и метан :)
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Ламбда сонда и разхода на газ

Мнение от System_error »

Разход 3,7-4 е наистина постижим, но с комънрейл и турбина на лекичка кола (примерно 1.5 dci на Меганче хетчбек). С нафта за 2 лв от туба, обаче е много вероятно всичката кярия да излезе през носа я заради замазване на дюзи, я заради изплюване на турбо. Ако колата пък има и FAP, със сигурност ще е драма... Моята е маалко по тежичка, но без багаж с 110 в час, мога да стигна разход до Бургас и обратно, 4,6/100. В града обаче под 8 лятото и 9 зимата е трудно да падне. Всичко останало за дизела са митове и легенди.
Аватар
mupk0
Потребител
Потребител
Мнения: 430
Регистриран на: Вто Дек 11, 2007 12:31 pm

Re: Ламбда сонда и разхода на газ

Мнение от mupk0 »

То нафта от туби за мен не е за казване относно цена/км. Защото първо е цапаш,второ се занимаваш,трето я има я не :D И винаги ми е най-смешно някой като рече...е ко 5/100 по 2 лв - 10лв/100км :D
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Ламбда сонда и разхода на газ

Мнение от muhogon »

System_error написа:Градското по-скоро може да се смята на мото-час, особено с трафик като нашия, който смея да кажа, че на моменти е по терсене от софийския заради светофарите ни през 100 метра и тесните (по принуда от спрели тарикати) улици.
Сега пък направо нищо не каза :haha: ! За трафика де, дето го сравняваш със софийския!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Ламбда сонда и разхода на газ

Мнение от System_error »

muhogon написа:
System_error написа:Градското по-скоро може да се смята на мото-час, особено с трафик като нашия, който смея да кажа, че на моменти е по терсене от софийския заради светофарите ни през 100 метра и тесните (по принуда от спрели тарикати) улици.
Сега пък направо нищо не каза :haha: ! За трафика де, дето го сравняваш със софийския!
Ще ме извиняваш, ама в София си имат едни големи булеварди, опасващи целия град с ограничение 80. При нас в централната част средната ти скорост и съответно предавка на която се движиш е много по малка от тамошната. Вярно, ако попаднеш в някое от задръстванията им, не е хич кеф, ама тва компенсира останалата част от пътуването им. Ако карам от Ректората до Младост примерно, ще хвана задръстването в час пик на Ректората и на Орлов Мост и там ще вися на място, но за сметка на това после се изстрелван по цариградско на 6-та. Познай сега в нашия град, дали мога и 4-та да включа?
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Ламбда сонда и разхода на газ

Мнение от sawo »

От Младост 3 до изхода на София го взех за 30 минути в Петък около 17:30ч. Тук в Ст. Загора последния път от Зора до кръговото на Славянски едвам го взех за 30 минути като само под моста за Кольо Ганчево висях поне 10 минути. После нека си говорим за трафик. Сега пък с тези ремонти е направо кошмар. Преди от Железник до сладкарница Неделя където работя наблизо го взимах за 8-10 минути (дистанцията е точно 6км), сега ако за 20 минути се придвижа е цяло чудо. В нашия град в момента имаме най-отвратителния трафик и най-некадърните шофьори. Идете в София вижте какво значи каране всеки си поддържа скорост няма такива някой да пъпли с 30, няма такива някой да чака, ти да тръгнеш да го пускаш, той да почне да се чуди, ти да спреш напълно докато вземе решение... В Бургас е същата работа - навсякъде по булевардите средно се кара с поне 80 и трафика върви без никакви глупости при това никой не си позволява да спира така по главни улици на платното. Дано поне като приключат ремонтите да се вземат мерки за малоумниците които запушват главните улици в час пик и най-вече ние самите започнем да шофираме по-адекватно за да не се тътрим половин час за 5км.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Ламбда сонда и разхода на газ

Мнение от muhogon »

System_error написа:
muhogon написа:
System_error написа:Градското по-скоро може да се смята на мото-час, особено с трафик като нашия, който смея да кажа, че на моменти е по терсене от софийския заради светофарите ни през 100 метра и тесните (по принуда от спрели тарикати) улици.
Сега пък направо нищо не каза :haha: ! За трафика де, дето го сравняваш със софийския!
Ще ме извиняваш, ама в София си имат едни големи булеварди, опасващи целия град с ограничение 80. При нас в централната част средната ти скорост и съответно предавка на която се движиш е много по малка от тамошната. Вярно, ако попаднеш в някое от задръстванията им, не е хич кеф, ама тва компенсира останалата част от пътуването им. Ако карам от Ректората до Младост примерно, ще хвана задръстването в час пик на Ректората и на Орлов Мост и там ще вися на място, но за сметка на това после се изстрелван по цариградско на 6-та. Познай сега в нашия град, дали мога и 4-та да включа?
Ти ще ме извиняваш, ама София съвсем не е само Орлов мост, то е най-голямото, но далеч не е най-непроходимото кръстовище! Къде оставяш Сточна гара, ами 5те кьошета, там иди и се забий, тукашния трафик ще ти се види като някое село! И още много такива има, дето висиш много повече от Орлов мост, а дали ще ти се види малко, да излезеш от Ив.Вазов до вишката, за час и 45 мин? Цариградското си е като вътрешна магистрала, него изобщо не го смятам за труден участък! Къде ще сравняваш, та тука цялата дължина, откъдето и да я вземеш, не надхвърля 10 км, а там само Цариградското ти е повече!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Ламбда сонда и разхода на газ

Мнение от System_error »

Именно. При нас разстоянията са много къси. Докато я запалиш и трябва да гасиш. Няма шанс да влезеш в работна температура въпреки задръстванията.
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Ламбда сонда и разхода на газ

Мнение от nike718 »

nike718 написа:Влияе ли ламбда сондата на разхода на газ?
Става дума за един дърт курник,Ескорт- 96 година, 1,6 бензин 16V, два вала.
Сондата е ударена и не работи, необходима ли е при условие че колата се кара само на газ.Газовата е обикновена.
В момента гори към 20/100 газ с навити до дупка кранове.
Такааа, оказа се че на газ колата си върви доста прилично.Нещо кандидат зетя е пресилил нещата.
Градско ,студена кола, разход около 20 / 100. Дълъг път, магистрала - 8-9/100, за мен е напълно нормално.А и за Професора.

Благодаря му за отделеното време и усилия да подобрим нещата по колата! :cheers:
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Ламбда сонда и разхода на газ

Мнение от sawo »

Ако гори 20/100 има ли смисъл от газ в града?
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Ламбда сонда и разхода на газ

Мнение от realprofesora »

sawo написа:Ако гори 20/100 има ли смисъл от газ в града?
Явно има . Изглежда е до темперамент на шофиране и на бензин съм сигурен, че ще му гори поне 14-15. Колата се кара на къси пасове по 3км. На мен лично Реното 90коня инжекция с обикновено газово, градско ми гори газ, на къси пасове 2,5 км-около 12-14/100.
Затова ви казвам, че е по важно колко ви гори извънградско със 100-110км/ч.
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Ламбда сонда и разхода на газ

Мнение от sawo »

Да гори 14-15 бензин на каквито и да е разстояния не е нормално. Все пак дори 15 годишните коли имат подгрев на ламбда сондите, който предотвратява такива разходи на студен двигател. Ако самата сонда не е читава, тогава може и да гори 14-15, но това е всичко друго само не и нормално. Не може 2,5L 200кс автомобил да гори под 13 в града на къси разстояния, а 1,6 под 100 коня да гори 14-15.
Публикувай отговор