Какво ви е мнението за този телефон?

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Какво ви е мнението за този телефон?

Мнение от The enD »

http://dx.com/p/zopo-c2-quad-core-andro ... era-234467

Здравейте, след много години реших и аз да модернизирам малко и да си взема телефон с интернет и други глезотийки.
Ще се ползва главно за форуми, youtube, сайтове с голяма консистенция на изображения от типа на тъмблър и девиантарт, имейли, фейсбук от време на време, и доста слушане на музика.

Моля без некомпетентни мнения от типа, че телефона е някакъв китайски боклук без да имате информация, а само предубеждения.
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Какво ви е мнението за този телефон?

Мнение от sawo »

Всъщност, от този тип има доста устройства, които по качество на изработка минават скъпите телефони, които са по 1000 и повече лева в България. Бих ти препоръчал обаче този сайт - http://pandawill.com - имат стотици телефони, търсиш си ги по параметри и цените са доста прилични. За колеги и приятели съм поръчвал вече 7-8 устройства и досега винаги всичко е било точно.
Последно поръчахме за колега ZTE V967s за около 150 долара с почти идентични параметри на този който си дал, единствено проблема е, че няма play store, но мога да ти пратя всички файлове необходими да се root-не, след което се слага custom recovery и може да се инсталира store-a без никакъв проблем. Също така има и специално за него оптимизиран ROM в xda-developers - общо взето телефона е страшно бърз, дисплея му е наистина страхотен (може би по-добър от на HTC One X, например) и за тези пари просто няма какво да го бие.
Другия вариант е този - http://www.ebay.com/itm/291027409351?ss ... 1438.l2649 Мой приятел си го поръча, изпратиха му го безплатно с DHL - 3-6 дни време за доставка - явно бързат да не изтърват празниците. Ако го поръчаш сега има реален шанс да дойде преди Коледа.
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Какво ви е мнението за този телефон?

Мнение от The enD »

Плаща ли се мито при внос тъй като не е от ЕС? Или си пристига директно като пратка в пощата на адреса?
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Какво ви е мнението за този телефон?

Мнение от The enD »

Тоя некен го има за 190 долара в пандата. Интересно :)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Какво ви е мнението за този телефон?

Мнение от sawo »

Явно са го пуснали пак на промоция - доста време беше 209 долара там. Пращат го като подарък и не се плащат мита - идва директно в пощата.
Аватар
k0lev
Потребител
Потребител
Мнения: 116
Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 17:42 pm
skype: SilverRings

Re: Какво ви е мнението за този телефон?

Мнение от k0lev »

А този Nemken дали има google play. Извинете ме за невежеството :) Инак ми изглежда доста приличен телефон. Ако е удобно попитайте вашия приятел за отзиви. Аз досега бях с Iphone 3g ама нещо ми писна от него, а пък и остаря.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Какво ви е мнението за този телефон?

Мнение от realprofesora »

The enD написа:Плаща ли се мито при внос тъй като не е от ЕС? Или си пристига директно като пратка в пощата на адреса?
Moже и да минеш метър, но в повечето случаи се плаща ддс 20%. Трябва да занесеш на митничаря ордера на поръчката за да види каква е цената. плащаш мито и си готов.
Popopopopo
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Какво ви е мнението за този телефон?

Мнение от sawo »

k0lev написа:А този Nemken дали има google play. Извинете ме за невежеството :) Инак ми изглежда доста приличен телефон. Ако е удобно попитайте вашия приятел за отзиви. Аз досега бях с Iphone 3g ама нещо ми писна от него, а пък и остаря.
В pandawill е записано, че има play store. Двама мои приятели са поръчали модела, но още не е пристигнал :)

Относно митницата - досега никога не са ми задържали телефон за мито. Всичко се праща като подарък - винаги минава.
Аватар
The enD
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1065
Регистриран на: Пет Апр 24, 2009 16:11 pm

Re: Какво ви е мнението за този телефон?

Мнение от The enD »

Сащо, имаш ли понятие как стои работата с екрана, драска ли се лесно, gorilla glass много по-добре ли е, и много ли си личи че има протектор. Като е горила може ли без протектор.
Аватар
niks
Потребител
Потребител
Мнения: 180
Регистриран на: Нед Ное 16, 2008 18:38 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Какво ви е мнението за този телефон?

Мнение от niks »

Това е с горила.
http://www.youtube.com/watch?v=NcEaehKWr2s
Според мен по-добре втора ръка с остатъчна гаранция отколкото китаец. Всеки сам да си преценя :)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Какво ви е мнението за този телефон?

Мнение от sawo »

The enD написа:Сашо, имаш ли понятие как стои работата с екрана, драска ли се лесно, gorilla glass много по-добре ли е, и много ли си личи че има протектор. Като е горила може ли без протектор.
Ами моя колега ползва неговото ZTE с обикновен IPS дисплей без никакви протектори и т.н. - никакъв проблем вече месец и повече. Мен лично протекторите ме дразнят, предпочитам да рискувам без да ползвам такива. Най-опасно е изпускането, но там нито горила нито маймуна не те спасява.

Тук в България втора ръка е много по-малък шанса да намериш нещо читаво, отколкото нов китаец. Не знам тези хора с какъв акъл пишат добро състояние, запазен и т.н., като масово всичко е очукано, надрано, обелено и т.н. да не говорим че може и повреден да е, иначе на снимките му праснали някакъв кейс, който ако го бяха ползвали реално нелефона никога нямаше да е в такова състояние.
Аватар
zvezda
Потребител
Потребител
Мнения: 278
Регистриран на: Вто Ное 25, 2008 19:40 pm

Re: Какво ви е мнението за този телефон?

Мнение от zvezda »

sawo написа:
The enD написа:Сашо, имаш ли понятие как стои работата с екрана, драска ли се лесно, gorilla glass много по-добре ли е, и много ли си личи че има протектор. Като е горила може ли без протектор.
Ами моя колега ползва неговото ZTE с обикновен IPS дисплей без никакви протектори и т.н. - никакъв проблем вече месец и повече. Мен лично протекторите ме дразнят, предпочитам да рискувам без да ползвам такива. Най-опасно е изпускането, но там нито горила нито маймуна не те спасява.

Тук в България втора ръка е много по-малък шанса да намериш нещо читаво, отколкото нов китаец. Не знам тези хора с какъв акъл пишат добро състояние, запазен и т.н., като масово всичко е очукано, надрано, обелено и т.н. да не говорим че може и повреден да е, иначе на снимките му праснали някакъв кейс, който ако го бяха ползвали реално нелефона никога нямаше да е в такова състояние.
Е, те са го ползвали... след второто-третото-петото изпускане, примерно. :haha:
Аватар
System_error
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1815
Регистриран на: Вто Окт 30, 2012 8:00 am

Re: Какво ви е мнението за този телефон?

Мнение от System_error »

sawo написа:
The enD написа: Мен лично протекторите ме дразнят, предпочитам да рискувам без да ползвам такива. Най-опасно е изпускането, но там нито горила нито маймуна не те спасява.
+1 Техниката трябва да служи на теб, не ти на нея.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Какво ви е мнението за този телефон?

Мнение от admin »

350 лв за имитация на галакси с3 много ми се вижда.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
spiralkinda
Потребител
Потребител
Мнения: 380
Регистриран на: Пон Май 03, 2004 10:51 am

Re: Какво ви е мнението за този телефон?

Мнение от spiralkinda »

sawo написа:
k0lev написа:А този Nemken дали има google play. Извинете ме за невежеството :) Инак ми изглежда доста приличен телефон. Ако е удобно попитайте вашия приятел за отзиви. Аз досега бях с Iphone 3g ама нещо ми писна от него, а пък и остаря.
В pandawill е записано, че има play store. Двама мои приятели са поръчали модела, но още не е пристигнал :)

Относно митницата - досега никога не са ми задържали телефон за мито. Всичко се праща като подарък - винаги минава.
Точно от pandawill един приятел си взе телефон за около 200 долара и ония му писали градински аксесоар за 15 и никакво мито не плати, от ибей си взимах рам от извън ЕС за 80 и няколко долара и онези писали 20 в декларацията и мина. Сигурно митничарите от време на време проверяват особено сега по празниците и някой гори... Китаец телефон бих си взел, но повреди ли се нещо фабрично голяма занимавка ще е с тази гаранция и това ме спира.
Публикувай отговор