Чупене на стъкла

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Публикувай отговор
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Чупене на стъкла

Мнение от nike718 »

Здравейте,
имам старо остъкляване на терасата с винкел и сега предстои да го премахна.
Кажете безопасен начин за чупене на стъклата защото маджуна е стар и е станал на цимент.Невъзможно е да се махне.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Чупене на стъкла

Мнение от realprofesora »

nike718 написа:Здравейте,
имам старо остъкляване на терасата с винкел и сега предстои да го премахна.
Кажете безопасен начин за чупене на стъклата защото маджуна е стар и е станал на цимент.Невъзможно е да се махне.
Облепи стъклата с тиксо, отвори прозореца и чупи отвън-навътре, за да не пада на някой долу на главата. Може да опашеш една лента и да отцепиш района с един човек долу да не минават хора.
Сложи си ръкавици и очила предпазни.....Ако отваряемите рамки се свалят може да ги свалиш и чупиш на друго място. Ако искаш ми се обади аз ще дойда да ги счупя. Но в 14ч съм на работа . Утре също така. Така че мисли бързо.
Popopopopo
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Чупене на стъкла

Мнение от didka »

Налепяш стъклото със здраво хартиено тиксо отвън и почваш внимателно с чука да трошиш отвън към навътре.
Dog drags - no tracks...
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Чупене на стъкла

Мнение от nike718 »

realprofesora написа:
nike718 написа:Здравейте,
имам старо остъкляване на терасата с винкел и сега предстои да го премахна.
Кажете безопасен начин за чупене на стъклата защото маджуна е стар и е станал на цимент.Невъзможно е да се махне.
Облепи стъклата с тиксо, отвори прозореца и чупи отвън-навътре, за да не пада на някой долу на главата. Може да опашеш една лента и да отцепиш района с един човек долу да не минават хора.
Сложи си ръкавици и очила предпазни.....Ако отваряемите рамки се свалят може да ги свалиш и чупиш на друго място. Ако искаш ми се обади аз ще дойда да ги счупя. Но в 14ч съм на работа . Утре също така.
Мерките за безопасност съм ги взел :D , ще пробвам с тиксото.Чувал съм за мокър вестник върху стъклото и тогава бой с чука, вярно ли е?
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Чупене на стъкла

Мнение от didka »

Тва с мокрия весник е няква партенка.
Dog drags - no tracks...
molly69
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Чет Юни 19, 2014 16:55 pm

Re: Чупене на стъкла

Мнение от molly69 »

Защо не повикаш стъклар той си знае работата!
______________
метални решетки, vrati, пощенски кутии
Последно промяна от molly69 на Нед Юни 22, 2014 22:40 pm, променено общо 1 път.
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Чупене на стъкла

Мнение от nike718 »

molly69 написа:Защо не повикаш стъклар той си знае работата!
И какво ще прави в къщи въпросния стъклар?
А дали от края на м.Май до сега да не съм натрошил стъклата? Айде гледайте от кога е темата и тогава пускайте малоумни коментари целящи само записване на мнение!

Правилният начин го е описал професора!
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Чупене на стъкла

Мнение от Princo »

Само да вметна в това,което е казал професора,една забележка:
Никога не чупи отвън навътре ! Ако трябва подсигури пред блока място и предупреди 1 ден по-рано да не спират коли,но не чукай отвън-навътре.Отвътре-навън се чупят.
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
nike718
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 539
Регистриран на: Пет Яну 07, 2011 9:53 am

Re: Чупене на стъкла

Мнение от nike718 »

Princo написа:Само да вметна в това,което е казал професора,една забележка:
Никога не чупи отвън навътре ! Ако трябва подсигури пред блока място и предупреди 1 ден по-рано да не спират коли,но не чукай отвън-навътре.Отвътре-навън се чупят.
Напротив, от вън на вътре се чупи, почти всичко падна в терасата и лесно се събира и смита.Ако чупиш навън, ще хвърчи на всякъде и няма как да отцепиш раьона.
Аватар
muhogon
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1941
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 19:55 pm

Re: Чупене на стъкла

Мнение от muhogon »

И какво ще прави в къщи въпросния стъклар?
А дали от края на м.Май до сега да не съм натрошил стъклата? Айде гледайте от кога е темата и тогава пускайте малоумни коментари целящи само записване на мнение!
Елементарно, Уотсън! Това ме разсмя искрено! Ама не му връзвай карез, тоя е нов!
"Демокрация е 2 вълка и 1 овца, които гласуват какво ще има за вечеря. Свобода - това е една добре въоръжена овца, която оспорва резултата"
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Чупене на стъкла

Мнение от Princo »

nike718 написа:
Princo написа:Само да вметна в това,което е казал професора,една забележка:
Никога не чупи отвън навътре ! Ако трябва подсигури пред блока място и предупреди 1 ден по-рано да не спират коли,но не чукай отвън-навътре.Отвътре-навън се чупят.
Напротив, от вън на вътре се чупи, почти всичко падна в терасата и лесно се събира и смита.Ако чупиш навън, ще хвърчи на всякъде и няма как да отцепиш раьона.
На тераса може би,но ако е някой малко боксче,като на повечето панелни блокове,дето е кухничка,ще се видиш в чудо с малки стъкла дето падат,а ако е облепено хубаво,не трябва да пада принципно.
Другото е,че като чупиш отвън - навътре,има доста по-голям шанс да се удариш. :grin2:
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Публикувай отговор