Оплакване от силен шум

Всичко свързано с град Стара Загора.
specr3
Новак
Новак
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Яну 16, 2015 1:10 am

Оплакване от силен шум

Мнение от specr3 »

Как да подам оплакване до полицията за редовните купони на съседите - моите все много търпеливите нищо не правят освен че се обадиха на хазяйката им и нищо не последва.
Знам номерата на рпуто за моя квартал но какво да кажа да не си помислят че е някакъв майтап и наистина да дойдат и да ги усмирят
Аватар
Roshavv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 469
Регистриран на: Нед Ное 14, 2010 12:49 pm
Местоположение: Stara Zagora
Обратна връзка:

Re: Оплакване от силен шум

Мнение от Roshavv »

specr3 написа:Как да подам оплакване до полицията за редовните купони на съседите - моите все много търпеливите нищо не правят освен че се обадиха на хазяйката им и нищо не последва.
Знам номерата на рпуто за моя квартал но какво да кажа да не си помислят че е някакъв майтап и наистина да дойдат и да ги усмирят
112 предполагам ще свърши работа.. ще те пренасочат и така.. но поговори със съседите първо ,че хич не е приятно.. пишат се актове ....
Сега ако са диви селяндури и няма оправяне е друга бира...
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Оплакване от силен шум

Мнение от sawo »

Обикновено първия път се отправя предупреждение, при повторно посещение - акт. Съседи, които системно дигат блока на главата си нямат достатъчно мозък, за да разберат от дума, а след като ти теглят една майна и все пак се наложи да викаш полиция, само ще те гледат на кръв след това...
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Оплакване от силен шум

Мнение от admin »

Моите комшии така ги излекувах. Даже не съм ходил да се разправям с тях, звъня на 112 и подавам оплакването, след 10 мин пристига патрулката, качва се горе и .. о тишина.
На втория път актове им написаха за по 500 лв мисля и повече не посмяха да усилят музиката. Същото се случи и на тези дето правиха ремонт м/у 2 и 4. Точно в 13:30 след това спират всякаква работа и в 16:20 започват отново. Няма смисъл да ходиш да се разправяш. Те органите на реда ги предупреждават ... писмено :lol: Ако са решили да правят купон и са уведомили хората от блока тогава вече е друго.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Оплакване от силен шум

Мнение от realprofesora »

+1.
Органите на реда са точно за това. И точно затова си плащам данъците, за да не се разправям с малоумни идиоти които си мислят ,че всички трябва да ги търпят. Не е необходимо да ходиш да им звъниш и да се разправяш с тях. Просто звъниш си на 112 и си идват и всичко е тихо. Полицаите не знаят кой е подал сигнала, пък и не ги интересува така ,че не могат да кажат, че ти си недоволния. Има и други съседи, всеки може да е подал сигнала. На мен специално ми е омръзнало да звъня и ходя по вратите да ми излизат разни пияни келеши и да става битов скандал-нерви, кръвно.
112-спиш спокойно. При повторно неспазване на реда-пак 112-актове. Няма нищо срамно че търсиш помоща на полицията, на тях това им е работата. Точно заради тези остарели догми, ама видите ли ще ида да им звънна пък те ще намалят музиката, е затова и те си "развяват байраците" и си викат то който има зор ще дойде да ни чукне на вратата, айде наздраве и газ на музиката. :lol:
П.С Към автора на темата. Като мине 22ч00м. и звъниш на 112 и им казваш ,че има невобразим шум от апартамент еди кой си на адрес еди кой си. Не може да се спи. И това е .Няма нищо страшно, дори си длъжен като съвестен гражданин да го направиш.
В Германия ходих на гости и като мина 22ч и ми викат малко по тихо говорете, че мина 22ч. А музиката още в 21,45 беше спряна.
Там хората са граждански-обществено ангажирани и ако някой нарушава реда веднага звънят на полицията. Затова и законите се спазват. Защото знаеш ,че ако не го спазиш веднага някой ще се обади.
Popopopopo
specr3
Новак
Новак
Мнения: 8
Регистриран на: Пет Яну 16, 2015 1:10 am

Re: Оплакване от силен шум

Мнение от specr3 »

Благодаря на всички за отговорите - сега само ги чакам да чуя музиката след 10 :grin2:
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Оплакване от силен шум

Мнение от abc »

Преди време в Бон бяхме на гости. Един от домакините ученик предложи малко да поритаме.
Малката кооперация си имаше вътрешен двор, целият в трева и много удобен за едно кратко мачле или поне подавания.
Не минаха и 5 минути и от 3-я етаж на една от терасите на съседната кооперация излезна някакъв дебел чичак, видимо вбесен, и почна да крещи, че бил спял и щял да извика полиция.
А въобще не беше между 2 и 4 часа следобед.

И така спряхме, домакинското момче много се разстрои и с право.
В Германия е такава полицейщина, че всяка инициатива и леко отклонение от нормите винаги ще се намери някой "бдителен" гражданин да го спре в зародиш.
А това е нищо повече от добре-познатите и уж заклеймени соц практики на доносите.

Та, мисълта ми е, да оставите децата да играят и да се забавляват, докато им е време.
Със сигурност имат време да се превърнат в сърдити чичковци.
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Оплакване от силен шум

Мнение от realprofesora »

abc написа:Преди време в Бон бяхме на гости. Един от домакините ученик предложи малко да поритаме.
Малката кооперация си имаше вътрешен двор, целият в трева и много удобен за едно кратко мачле или поне подавания.
Не минаха и 5 минути и от 3-я етаж на една от терасите на съседната кооперация излезна някакъв дебел чичак, видимо вбесен, и почна да крещи, че бил спял и щял да извика полиция.
А въобще не беше между 2 и 4 часа следобед.

И така спряхме, домакинското момче много се разстрои и с право.
В Германия е такава полицейщина, че всяка инициатива и леко отклонение от нормите винаги ще се намери някой "бдителен" гражданин да го спре в зародиш.
А това е нищо повече от добре-познатите и уж заклеймени соц практики на доносите.

Та, мисълта ми е, да оставите децата да играят и да се забавляват, докато им е време.
Със сигурност имат време да се превърнат в сърдити чичковци.
Малко изпадаш в лиризъм. Щом в една държава си има закони те трябва да се спазват безпрекословно. Който иска мачле-има си терени обособени. Който иска купон след 22ч-има си дискотеки.
Така, че граждани бъдете бдителни , тези сравнения със соц доносите нямат нищо общо с общоприетия ред който трябва да се спазва. А сега с наличието на мобилни телефони, направо си е много удобно още в зародиш да се изкореняват такива порочни практики като вдигането на шум по никое време и изобщо.
Аз специално не се примирявам с нарушителите на обществения ред.
Popopopopo
Null
Потребител
Потребител
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Мар 19, 2012 23:24 pm

Re: Оплакване от силен шум

Мнение от Null »

realprofesora написа:Полицаите не знаят кой е подал сигнала, пък и не ги интересува така ,че не могат да кажат, че ти си недоволния. Има и други съседи, всеки може да е подал сигнала
В голяма грешка си :cute:
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Оплакване от силен шум

Мнение от abc »

А сега си представи, че имаш дете и то опищява света 2 години.
Или куче, което лае, когато му скимне.
Или строеж наблизо.

Някакъв купон 1 път месечно със сигурност не е най-големият дразнител за съседите, повярвай ми.
И със сигурност няма ни един невинен от "будните" граждани. Дори и да се е превърнал в най-пуританския примерен гражданин, само дето е оревал орталъка за първите 2 години от живота си е обезпокоил съседите за едни 1000 купона. Ама щото бил бебе го търпели.

И ти хубаво го измисли, да разориш бедните хорица ли искаш?
Едно ходене на дискотека ти е 20 кинта, 1 час нает терен за футбол ти е 70 лв. или направо да ходим на полето при кърлежите. :heat:
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Оплакване от силен шум

Мнение от realprofesora »

Null написа:
realprofesora написа:Полицаите не знаят кой е подал сигнала, пък и не ги интересува така ,че не могат да кажат, че ти си недоволния. Има и други съседи, всеки може да е подал сигнала
В голяма грешка си :cute:
Не се изразих правилно-Всъщност полицаите знаят кой е подал сигнала, но няма да кажат ако ги питат "купонджиите"
@абц не смятам да влизам в полемика точно заради простотиите които пишеш в момента , а именно, да сравняваш рева на бебе с шума от купон. И смяташ ли, че ако купоните на комшиите на автора на темата са само веднъж на месец, та човека да е вдигнал ръце. Домоуправител съм и съм раздал на всеки собственик правилника за вътрешния ред срещу подпис. Стараем се да спазваме реда. Разбира се по именни дни и лични празници се вдига малко шум, но към 23ч няма шум.
Popopopopo
Null
Потребител
Потребител
Мнения: 85
Регистриран на: Пон Мар 19, 2012 23:24 pm

Re: Оплакване от силен шум

Мнение от Null »

abc написа:А сега си представи, че имаш дете и то опищява света 2 години.
Или куче, което лае, когато му скимне.
Или строеж наблизо.

Някакъв купон 1 път месечно със сигурност не е най-големият дразнител за съседите, повярвай ми.
И със сигурност няма ни един невинен от "будните" граждани. Дори и да се е превърнал в най-пуританския примерен гражданин, само дето е оревал орталъка за първите 2 години от живота си е обезпокоил съседите за едни 1000 купона. Ама щото бил бебе го търпели.

И ти хубаво го измисли, да разориш бедните хорица ли искаш?
Едно ходене на дискотека ти е 20 кинта, 1 час нает терен за футбол ти е 70 лв. или направо да ходим на полето при кърлежите. :heat:
'бати простотиите си написал ! Да сравняваш плач на дете с мазен чалгарски купон посред нощ и да ми обясняваш че нямаш 20 лева за дискотека, затова ще беснееш У панелката по цяла вечер :heat: :heat:
О, гражданино..
Аватар
vkv
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 808
Регистриран на: Нед Сеп 16, 2012 12:47 pm

Re: Оплакване от силен шум

Мнение от vkv »

Roshavv написа: 112 предполагам ще свърши работа.. ще те пренасочат и така.. но поговори със съседите първо ,че хич не е приятно.. пишат се актове .....
"Горещият телефон за сигнали на Общинска администрация Стара Загора е 0800 157 37 или 112 за цялата страна, на тези телефони може да бъдат подадени сигнали за нарушаване на разпоредбите на Общинските нормативни актове.
При констатиране на нарушение на забраняващите разпоредби, служители от Общинска администрация Стара Загора или полицейските служители от ОД на МВР – Стара Загора, са упълномощени да образуват административно наказателни производства на лицата извършващи нарушенията или да приложат принудителна административна мярка."
Изображение
Грехота е дека при жива жена мъжо да работи.
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Оплакване от силен шум

Мнение от abc »

Защо пък да не ги сравнявам?
Нищо чудно плачът и особено писъците на бебето да са с по-високи децибели от силно пусната музика.
Т.е. са още по-дразнещи за ухото и за мирните граждани.
Физични закони са това, професоре, не друго!
Само за твоя информация - тъпанчето се пука при около 125 децибела.
Само, че за оплакване от нехайни родители, отговоря Агенцията за закрила на детето, вместо Министерството на вътрешните работи.

Нулевият, не знам как реши, че живея в панелка, слушам чалга и нямам 20 лева.
Становището ми е принципно и може да се разшири до доста разпространеното мнение, че българите са големи мръсници и "прецакай другарче".
Особено в чужбина от това се оплакват доста - докато всички нации си помагат, българите си правели мизерии.
Та и тази тема ми се струва точно в тази насока.

И не да се гледа на дребно и битовизмите да стават приоритет, а да се гледа голямата картинка. Да се насочва енергията не към дреболийките и кръчмарското правосъдие, а към образование, качествена работа, себеусъвършенстване.
Бракята англичани имат 1 уместна поговорка по повода - "Work hard, play hard"
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Оплакване от силен шум

Мнение от realprofesora »

abc написа: Бракята англичани имат 1 уместна поговорка по повода - "Work hard, play hard"
Което точно в твоя случай означава : Барай го твърд, лапай го твърд.
Забележете, аз не споря, просто констатирам :crazyeye:
Popopopopo
Публикувай отговор