Арена Стара Загора

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Re: Арена Стара Загора

Мнение от G7G »

Бях решил да не пиша в тоя форум заради някои психичноболни комунисти (мухогони , джино, мино)...
Та, едно не разбирам от тоя проект-тия огромни стълби?
Това наистина ли ще са стълби или ще са ескалатори примерно?

Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov »

G7G написа:
Чет Юни 25, 2020 13:53 pm
Бях решил да не пиша в тоя форум заради някои психичноболни комунисти (мухогони , джино, мино)...
Май ще са стълби (без ескалатори, което е за добро според мен), при това има в няколко посоки.
5200 седящи + 1200 правостоящи места при концерт не са малко гости и трябва да влизат и излиат от някъде.

Като цяло ми харесва проектът, но е много нагъчкано всичко.
Отстоянието от пътеките, велоалеите и тротоарите е сведено до минимум.

Буквално, основите влизат плътно до тях.
Защо уплътняват толкова града?
Така не могат да се разширяват улиците наоколо, а в бъдеще ще е нужно и всичко ще се събаря...

Изображение

G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от G7G »

Явно от стълбите ще се влиза в залата, а не и от най-ниското ниво, където да има врати примерно, а можеше да сложат с фотоклетка врати, малко като магазин щеше да е.
И като говорим за магазини-къде би трябвало да има и магазини в залата, защото кметът каза,че щяла да се самоиздържа чрез бизнес ,който да влезе в залата?
Сигурно на първото ниво.

Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист

Мнение от slimarkov »

G7G написа:
Чет Юни 25, 2020 14:40 pm
Явно от стълбите ще се влиза в залата, а не и от най-ниското ниво, където да има врати примерно, а можеше да сложат с фотоклетка врати, малко като магазин щеше да е.
И като говорим за магазини-къде би трябвало да има и магазини в залата, защото кметът каза,че щяла да се самоиздържа чрез бизнес ,който да влезе в залата?
Сигурно на първото ниво.
Тук има снимки, където по-ясно се виждат нещата:
https://dariknews.bg/regioni/stara-zago ... ki-2230797

Ясно се вижда вратата, отделно се вижда, че залата е удължена и явно секторът за гости ще е по-малък, а този за домакина ще е висок и срещу вратата. Но това са предположения. Дано излезе целия идеен проект някъде в детайли.

Jino
Начинаещ
Начинаещ

Мнение от Jino »

slimarkov написа:
Сря Юни 24, 2020 22:56 pm
Jino написа:
Сря Юни 24, 2020 21:44 pm
Както винаги, най-кичозната ще е първа, по дефолт... :lol: Визия на тенджера под налягане, с абсорбатор отгоре...Но е все тая, понеже зала няма да има...
Зала ще има, а проектът е супер.
5200 седящи места. Можеше поне 6200 да са, но както и да е.
Дори и да има, /а имам основания да се съмнявам/, не виждам, с какво това ще стопли средностатистическия жител на града? Пък ако ще и да има седящи места, колкото Маракана? Допреди някоя година, същото беше и със залата Ив.Вазов, нещо да се е променило съществено? Хляб и зрелища? Максимата, за владеене на тълпата? Само дето, хлябът почти липсва, та ни компенсират със зрелища, които обаче за разлика от древността, далеч не са безплатни?

Затова и дълбоко се съмнявам, че тая зала ще я има, липсва обективната необходимост от нея! Те и другите стоят полупразни при крайно редките събития, та още един бункер да трупнат нейде! Разбира се, винаги има фактор като "усвояване", "кражба", и прочие, всеизвестно е, че от такива обекти се краде най-много, и незабелязано...

В източната има 3 големи мола. Цяло чудо е, че в Железник не вдигнаха някой мол или 3-ти Кауфланд
Къде е тоя трети мол, че не вдянах? Все още в нечии розови сънища ли? А кауфланди и 20 да направят, е все тая, надали ще източват повече от сега...

А защо не си спази обещанието? А колкото до неразбирането, не съм учуден, то от какво ли разбирате надрусаните соросогейци... :lol: Все пак, е само една тенджера... :lol:
"Я всегда думал что демократия - это власть народа, но вот товарищ Рузвельт мне доходчиво объяснил, что демократия - это власть американского народа".

Йосиф Сталин

Публикувай отговор