Нова модерна пешеходна улица и площад в Стара Загора

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Нова модерна пешеходна улица и площад в Стара Загора

Мнение от G7G »

Бързо напредват.
Вече са до Патриарха.
Виждат се и местата , където ще са зелените острови-в началото на пешеходната зона.
Направиха ми впечатление и огомните гранитни плочи в тази част-нищо общо нямат с тези , наредени преди това.
Тези са огромни.
Монтират се и декоративните елементи.
Може би на мястото на стария универсален ще е и водното огледало с историческите плочи, защото ми прилича на изкопано като за басейн.
Там може би ще е.
Много хубав акцент би бил.
Ще го видим какво ще е .
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Нова модерна пешеходна улица и площад в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Добре се получава, аз лично съм доволен.

Снимки: ivanatora

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Нова модерна пешеходна улица и площад в Стара Загора

Мнение от G7G »

След като се довърши, само трябва да започне да се поддържа зелено , защото ще е нелепо с тези изсъхнали зелени площи да си стои така.
Да се надяваме ,че ще се поддържа във вид, защото ще е тотална излагация.
Особено със "зелените острови", ако не се пипнат и бъдат жълти и изсъхнали.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Нова модерна пешеходна улица и площад в Стара Загора

Мнение от admin »

Хубаво става, но циганите които чистят центъра трябва от време на време / 1 път в седмицата поне / да бършат праха по задната част на пейките, тъй като са големи и не могат да се самопочистват като сядат гражданите на тях.
"There is no 'patch' for stupidity."
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Нова модерна пешеходна улица и площад в Стара Загора

Мнение от G7G »

Тия цигани не им е въобще работата да метат с тия метли!
Мои приятел от Швейцария беше дошъл на гости в Стара Загора.
Къде на майтап-къде не ми каза за циганките с метли:
-Вие тука в кой век живеете? В 12-ти век ли ?

Не ми стана въобще хубаво, но беше прав.
Вика ми,че всяка сутрин, рано, в Цюрих улиците се мият с вода с ароматен препарат.
И тука, вика, има понякога боклуци, но постоянно се чисти, с модерни сканиращи машини с камери.
Има и здрави глоби.
Пита ме защо отпадъците ни са в една кофа. Вика ми: Тия , дето си хвърлят боклуците в една кофа трябва да плащат допълнителен данък,че не хвърлят разделно. 1 франк на килограм боклук. Ако не платиш-глоба!

Викам си кво да му обяснявам на тоя човек, дошъл от Цивилизацията ,че тука сме Дивите Балкани.
Кви глоби, къв ред, кви 5 лв.
И се сетих как във Франция мои познат на връщане от Париж беше карал джипа си с...6 км над позволените 90.
Щракна ни камера и после плати...300 евро глоба!
Вика ми: Ако не платя сега, след седмица става 600, пращат ми съдебен изпълнител и ми правят запор на сметките , докато не платя.

Толкова сме далеч ,че...
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Нова модерна пешеходна улица и площад в Стара Загора

Мнение от G7G »

Ето една моя снимка на началото на пешеходната.
Това с почвата явно ще са зелените острови.
Прави впечатление, че гранитните плочи в началото на ларгото са огромни ,в пъти по-големи от наредените досега.
Декоративните елементи и те са хубави, кошчетата са качествени и също на топ ниво.
Очаквам с нетъпение водното огледало с историческите плочи на дъното му.

Изображение
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Нова модерна пешеходна улица и площад в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Много добре ще се получи озеленяването според мен.
Дано само не се свлича пръстта от тези камари. Трябва да сложат мрежа отгоре.
Аватар
Kundalini
Потребител
Потребител
Мнения: 216
Регистриран на: Съб Авг 10, 2019 0:30 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Нова модерна пешеходна улица и площад в Стара Загора

Мнение от Kundalini »

Ако мен питате централното ларго трябваше да се измести на север, а булевардът да се отвори за автомобили. Писна ми от задръстванията по Славянска. :bigboss:
Аватар
didka
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2137
Регистриран на: Чет Юни 12, 2008 19:39 pm

Re: Нова модерна пешеходна улица и площад в Стара Загора

Мнение от didka »

Добре, че не те питат. :lol:
Dog drags - no tracks...
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Нова модерна пешеходна улица и площад в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

Как е новото пешеходно ларго?
Има ли сериозни кусури или не?
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Нова модерна пешеходна улица и площад в Стара Загора

Мнение от G7G »

Като цяло хората страшно недоволстват от "зелените" острови, оприличавайки ги на "мравуняци", "гробища", "кравешки лайна" и тн.
Моя позната също наскоро ми каза,че й приличали на гробища и трябвало само по един дървен кръст да им забият отгоре.
Да се надяваме да са го озеленили качествено и островчетата да станат обилно зелени.
Иначе ще е ТОТАЛНА излагация и грозотия.

Озеленяването с тия изсъхнали треви също не е на ниво.
Прилича на блатна растителност.

Това водно огледало, което щеше да показва 8000 годишната история на града и да е акцент-къде е?
Има някакво оформено пространство пред стария Универсален, до Drums, ако то е евентуално водно огледало, ама към тоя момент прилича на празен басейн и нищо повече. Също в началото на пешеходната до островите има някакви вградени LED светлини в булеварда, вечер светят, но така и не разбирам каква функция имат. Освен това самото място изглежда недовършено. До Верея пък има две метални плочи, които май са едни и същи и всички хора ги подминават с абсолютно безразличие! Даже аз не съм ги видял още какво точно са, защото отделно през повечето време са и много оцапани с кал от преминаващите по тях хора и почти нищо не се вижда на тях.

Има дребни детайли, които сега не са много хубави, дано с годините някак надградим визията на пешеходната, а не я оставим така.
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Нова модерна пешеходна улица и площад в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Чет Ное 28, 2019 15:35 pm Като цяло хората страшно недоволстват от "зелените" острови, оприличавайки ги на "мравуняци", "гробища", "кравешки лайна" и тн.
Моя позната също наскоро ми каза,че й приличали на гробища и трябвало само по един дървен кръст да им забият отгоре.
Да се надяваме да са го озеленили качествено и островчетата да станат обилно зелени.
Иначе ще е ТОТАЛНА излагация и грозотия.

Озеленяването с тия изсъхнали треви също не е на ниво.
Прилича на блатна растителност.

Това водно огледало, което щеше да показва 8000 годишната история на града и да е акцент-къде е?
Има някакво оформено пространство пред стария Универсален, до Drums, ако то е евентуално водно огледало, ама към тоя момент прилича на празен басейн и нищо повече. Също в началото на пешеходната до островите има някакви вградени LED светлини в булеварда, вечер светят, но така и не разбирам каква функция имат. Освен това самото място изглежда недовършено. До Верея пък има две метални плочи, които май са едни и същи и всички хора ги подминават с абсолютно безразличие! Даже аз не съм ги видял още какво точно са, защото отделно през повечето време са и много оцапани с кал от преминаващите по тях хора и почти нищо не се вижда на тях.

Има дребни детайли, които сега не са много хубави, дано с годините някак надградим визията на пешеходната, а не я оставим така.
Официално не е ли приключен ремонтът?
Виждам, че има още работа, затова питам.
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Нова модерна пешеходна улица и площад в Стара Загора

Мнение от G7G »

Не е , днес по-рано през деня минах-има още недовършени неща.
Това , дето прилича на празен басейн, дето не знам за какво ще е , както и в началото това с LED светлините си стои така.
G7G
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 614
Регистриран на: Съб Яну 13, 2018 18:48 pm
Местоположение: Великденски Острови

Re: Нова модерна пешеходна улица и площад в Стара Загора

Мнение от G7G »

Вчера пуснаха снимки на ремонт на отлепени плочи, където минават автомобили през гранита на пешеходната.
През 3 месеца ли ще се ремонтира това, след като се отлепят заради колите плочите?
Пълна идиотия!
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Нова модерна пешеходна улица и площад в Стара Загора

Мнение от slimarkov »

G7G написа: Вто Дек 10, 2019 7:54 am Вчера пуснаха снимки на ремонт на отлепени плочи, където минават автомобили през гранита на пешеходната.
През 3 месеца ли ще се ремонтира това, след като се отлепят заради колите плочите?
Пълна идиотия!
Още преди си казах мнението. Най-добре никакво облагородяване да не правят, след като не могат.

Нека правят нови булеварди, да разширяват и удължават наличните. Това със сигурност води до нови инвестиции. В момента няма къде да се строи, а цената на квадрат земя минава 1000 лева на квадратен метър отдавна.

Ако удължат Царя до Богомилово във формат 2 платна с по 2 ленти всяко, гарантирам, че от двете страни ще се застрои с бизнес сгради в рамките на 5 години. Отделно Студентското градче ще има добра свързаност, а Богомилово става квартал.

Така се работи - с размах и акъл!
Публикувай отговор