Индустриална зона Загоре

Всичко свързано с град Стара Загора.
Публикувай отговор
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Индустриална зона Загоре

Мнение от abc »

5-6 пъти по-голямата и 3 пъти по-богата Стара Загора дори няма да я споменавам, че е град от друга галактика, за да се споменава с Асеновград в едно изречение.

Максимум 40-хилядния Асеновград, от които поне 1/3 са турци и цигани, е мижав дори спрямо нашия Казанлък.

Има 2.5 пъти по-малко заети от Казанлък и 3.5 пъти по-малък данък общ доход, тъй като средната брутна заплата в Асеновград е 700 лв., а в Казанлък е 1100 лв.

Асеновград играе ролята на гето-спалня с нулева икономика за пловдивската агломерация, подобно на Перник за София.
Нула, плюмка, цигани и други малцинства.
Освен старите църкви, които са интересни наистина, икономически и демографски е мъртъв град.
Това е грозната истина. Съжалявам, ако обиждам селските ти корени от онзи край. :cute:
Jino
Потребител
Потребител
Мнения: 347
Регистриран на: Вто Юни 02, 2020 21:20 pm

Re: Индустриална зона Загоре

Мнение от Jino »

Хубав, лош, беден, богат, Асеновград нараства, а тука намаляваме...вече са на 3/4 население спрямо тук! Колкото до заплатите, тука даже вече са по-ниски, ако изключим тецове и мини...
"Я всегда думал что демократия - это власть народа, но вот товарищ Рузвельт мне доходчиво объяснил, что демократия - это власть американского народа".

Йосиф Сталин
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Индустриална зона Загоре

Мнение от abc »

Наистина бързо намалява Асеновград и вече е 2/3 от населението на кварталчето Железник.
Нищо, че напоследък все повече турци почнаха да се регистрират в града, подгонени от глада и кризата в Турция. Та без тях би се обезлюдявал спокойно с темповете на Видин и Силистра с тази си мижава икономика и африкански заплати.
Нищо чудно, де, като край Пловдив трева не никне.
Между другото не само Железник, но и Кърджали вече изпревари западащия Асеновград по население и икономика.
Jino
Потребител
Потребител
Мнения: 347
Регистриран на: Вто Юни 02, 2020 21:20 pm

Re: Индустриална зона Загоре

Мнение от Jino »

Кърджали може и да го е изпреварил, ама тука отиваме на паритет с него... По тази логика, Кърджали и нас е изпреварил? :lol: :lol: :lol:

А иначе, край Пловдив много неща изникнаха, и продължават да никнат, тука освен чешмички, пейки и малко асфалт тук-там, друго няма...
"Я всегда думал что демократия - это власть народа, но вот товарищ Рузвельт мне доходчиво объяснил, что демократия - это власть американского народа".

Йосиф Сталин
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Индустриална зона Загоре

Мнение от abc »

Все пак, за да няма нито един нормален човек, който да ти се върже на скодоумията, нека дадем и малко статистика.

Безработица - Казанлък 3.44%
Изображение

Безработица - Асеновград 6.22%
Изображение

Средна брутна заплата - Казанлък 1068.8 лева/месец
Изображение

Средна брутна заплата - Асеновград 712.3 лева/месец
Изображение

Брой на наетите - Казанлък 24 274 души
Изображение

Брой на наетите - Асеновград 10 404 души
Изображение

Данък общ доход - Казанлък 44 117 000 лева
Изображение

Данък общ доход - Асеновград 14 195 000 лева
Изображение

Икономическо развитие - Стара Загора много добро
Изображение

Икономическо развитие - Пловдив средно
Изображение


Нека с тези статистики на всички хора им стане ясно как оплюваш богатия и развит регион, който те хрантути и те издържа, а хвалебстваш изтерясалото от мизерия мръсно гадно гето, еничар с тебе скапан. :blinkblink:
Jino
Потребител
Потребител
Мнения: 347
Регистриран на: Вто Юни 02, 2020 21:20 pm

Re: Индустриална зона Загоре

Мнение от Jino »

Тия щамански баения, дето ги постваш с 10-20-30 години давност, нямат нищо общо с днешната реалност... Ако беше попрочел някои по-независими източници, щеше да видиш, че нещата са доста по-различни! Ама нали си знаеш да шмъркаш дрога, и няма никой на горния етаж, освен малоумни, кретенски картинки на поредното, антибългарско НПО, друго няма!

Истината е, че старозагорски регион силно запада и се обезлюдява, което не е някакво изключение от една обща, национална тенденция! В други региони обаче, има частична стабилизация, и там вече тече някакъв механичен прираст! Такъв е пловдивския, в който вече над 10 години се изграждат всякакви обекти, които тук напълно липсват! Нормално е, дори и Асеновград /който е като отдалечен квартал на Пловдив/, да върви напред, докато тука, е пълен застой, че и регрес! Колкото до заплатите, ми стана смешно, че аутистичен индивид като Григоров, дето носа си не подава никъде, взел така категорично да ги плющи като цифри... :lol: Аз слагам бас, че ако минем през произволно избрани 10 тукашни, и 10 пловдивски предприятия, ще се види, че тук изоставането може да стигне и 50%... Пък който иска, да си вЕрва на григорови стъкмистики и малоумия, да е жива и здрава дрогата, дето го крепи... :lol: Истината е, че скоро градове като Плевен, Сливен, че дори Ямбол, може да минат отпред, при тая тенденция...а Асеновград на 3/4 спрямо днешното население на целия ни град...
"Я всегда думал что демократия - это власть народа, но вот товарищ Рузвельт мне доходчиво объяснил, что демократия - это власть американского народа".

Йосиф Сталин
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Индустриална зона Загоре

Мнение от abc »

Пловдив никога не е имал какъвто и да е механичен прираст, различен от временно приходящи студенти в няколкото му вуз-а.
Не знам кой нормален човек би се забутал в по-беден и по-загубен град, че и да плаща квартири на всичкото отгоре?
И ти като циганче се оглеждаш, уж, ама още седиш в Зарата, защото сметката ти няма да излезе дори в София да идеш!

Данните са ми от 2018 и 2019 г., напълно нови. 2020 г. още не е приключила, че да имаме данни за нея.
Дори и тези данни показват само едно - пловдивска област изостава още по-стремително от Стара Загора във всяко едно отношение.
То затова и Асеновград вече е само 3/4 дори от квартал Железник, дето съществува от едва 30 години.
Jino
Потребител
Потребител
Мнения: 347
Регистриран на: Вто Юни 02, 2020 21:20 pm

Re: Индустриална зона Загоре

Мнение от Jino »

abc написа: Сря Юни 24, 2020 15:01 pm Пловдив никога не е имал какъвто и да е механичен прираст, различен от временно приходящи студенти в няколкото му вуз-а.
Не знам кой нормален човек би се забутал в по-беден и по-загубен град, че и да плаща квартири на всичкото отгоре?
И ти като циганче се оглеждаш, уж, ама още седиш в Зарата, защото сметката ти няма да излезе дори в София да идеш!

Данните са ми от 2018 и 2019 г., напълно нови. 2020 г. още не е приключила, че да имаме данни за нея.
Дори и тези данни показват само едно - пловдивска област изостава още по-стремително от Стара Загора във всяко едно отношение.
То затова и Асеновград вече е само 3/4 дори от квартал Железник, дето съществува от едва 30 години.
Точно Пловдив има прираст, и това те вбесява, но е факт, с отричане няма да го промениш! И с тая дрога, току виж данни от 2050г ни представиш, от розови по-розови... :lol:

Ами да, в беден град като нашия, със заплати от 7-800лв, вече няма кой да се забутва, прав си! И като гледам, от години навън е друг град, пък аз не знам, че съм в Зарата? :lol: :lol: :lol: Колкото до квартирите, намират се такива фирми които ги плащат, но те определено не са старозагорските манифактури...

Колкото до Асеновград, недей го мисли, гледай тука, че скоро ще станем като него...Засега е на 3/4 от населението на града ни, но ако върви така, ще излезе напред...

Но иначе, страшна логика вадиш, "бедният" Пловдив дава по-големи заплати, от "богатата" Зара... :lol: :lol: :lol: Да са живи и здрави лошите, социалистически мини и тецове, та още ни държат на повърхността, ваште розовопрашкови демократи само знаят да крадат и рушат...
"Я всегда думал что демократия - это власть народа, но вот товарищ Рузвельт мне доходчиво объяснил, что демократия - это власть американского народа".

Йосиф Сталин
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Индустриална зона Загоре

Мнение от abc »

Дай ми статистика и данни, не ми графоманствай като латерна само, като ненормален.
Чукча писател, чукча не читател!
Пловдив не само, че намалява, но и заплатите му са с 200 лв. по-ниски от Стара Загора.
Изображение
https://www.slideshare.net/nikmik/ss-7792982
Страница 5
http://gradat.bg/showimg.php?filename=oo_1082920.jpg

Никой не ходи в загубения Пловдив, поне от град на нивото и престижа на Стара Загора.
От някакви помашки паланки, които и географски са по-близо до Пловдив, отколкото до Стара Загора, има вероятност.

Емиграция от Стара Загора /трайна, не само за някакви вуз-ове/ има единствено към гр.София.

Плачевният Асеновград с 40% турско-циганско население, по-малък от квартал Железник, няма даже какво да го коментирам със заплати по-ниски от Силистра и Видин /по официални данни при това/.
Продай си апартамента в широкия център на Стара Загора и можеш да си купиш там къща на 3 етажа с тези пари. Давай, какво чакаш, ами киснеш в столицата на Тракия? :grin2:
Ама после, като ти предлагат работа в градчето за не повече от 400 лв., ще оревеш орталъка.
Jino
Потребител
Потребител
Мнения: 347
Регистриран на: Вто Юни 02, 2020 21:20 pm

Re: Индустриална зона Загоре

Мнение от Jino »

abc написа: Сря Юни 24, 2020 22:14 pm Дай ми статистика и данни, не ми графоманствай като латерна само, като ненормален.
Чукча писател, чукча не читател!
Пловдив не само, че намалява, но и заплатите му са с 200 лв. по-ниски от Стара Загора.
Изображение
https://www.slideshare.net/nikmik/ss-7792982
Страница 5
http://gradat.bg/showimg.php?filename=oo_1082920.jpg

Никой не ходи в загубения Пловдив, поне от град на нивото и престижа на Стара Загора.
От някакви помашки паланки, които и географски са по-близо до Пловдив, отколкото до Стара Загора, има вероятност.

Емиграция от Стара Загора /трайна, не само за някакви вуз-ове/ има единствено към гр.София.

Плачевният Асеновград с 40% турско-циганско население, по-малък от квартал Железник, няма даже какво да го коментирам със заплати по-ниски от Силистра и Видин /по официални данни при това/.
Продай си апартамента в широкия център на Стара Загора и можеш да си купиш там къща на 3 етажа с тези пари. Давай, какво чакаш, ами киснеш в столицата на Тракия? :grin2:
Ама после, като ти предлагат работа в градчето за не повече от 400 лв., ще оревеш орталъка.
Да, никой не ходи в "загубения" Пловдив, затуй САМО градът, е със 100хил. ПОВЕЧЕ, отколкото цяла, старозагорска област, с все багаж... :lol: Много странни разсъждения, "розовонелогични"...щото тука няма циганско население, чийто върл застъпник беше преди броени години, да ти го припомня... :lol: Какво пък, сбъднаха се тогавашните ти желания, радвай се, цигани в Лозенец бол... :lol: :lol: :lol: Но накрая не разбрах пак, къде "кисна", и в кое градче ми дават 400лв? И да, Асеновград е "по-малък" от Железник, ама гони 3/4 от целия град... :lol: Пуста дрога, не е безвредна... :lol: А за заплатите, мога да го докажа с конкретни предприятия, съпоставими и сходни по производство и мащаби... Разликата гони вече 50%, и това не е шега, понеже тука няма конкуренция на новоткриващи се производства, и е договорен картел, който е вече от поне 20-25 години...
"Я всегда думал что демократия - это власть народа, но вот товарищ Рузвельт мне доходчиво объяснил, что демократия - это власть американского народа".

Йосиф Сталин
abc
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 963
Регистриран на: Нед Апр 18, 2010 22:58 pm

Re: Индустриална зона Загоре

Мнение от abc »

Старозагорска област е с 100 хиляди повече от Пловдив.

Стара Загора е със 100 хиляди повече от Видинска или Смолянска област, а пък София е със 1 милион повече от пловдивска област.
Атина пък е с 1 милион повече от Софийска област, а пък Истанбул е с 10 милиона повече от атинска област, докато Токио е с 20 милиона повече от Истанбулска област.
Та кой е по-по-най в крайна сметка? :mrgreen:

Асеновград намалява драстично, тъй като е опоскан здраво от вечно ламтящия за централизация Пловдив, с едни от най-ниските заплати в цяла България и вече е по-малък дори от нов квартал като Железник.
Да не говорим, че малкият и обеднял Асеновград е едва 1/5 от цяла Стара Загора.

Относно картела - дори и да го има, причината е, че в пловдивска област има 200 хиляди безработни селяни и 100 хиляди неграмотни роми, които са привлекателни за чуждите фирми, за разлика от претенциозните и по-висококвалифицирани жители на старозагорска област.
Дори и ти самият се големееш, па макар да си зидя прост, със средно образование и със знания, умения и начин на мислене отпреди 40 години (странно защо не искаш поне социалистическа заплата, а направо германска).

Предполагам и правителството пречи също на частните инвестиции в региона, ако косвено съдим от държавните инвестиции, които са в пъти по-малко отколкото в съизмерим град като Бургас.
Огромното източване на Стара Загора, за да се поддържат на изкуствено дишане по-бедни и по-посредствени градове е в ход, откакто върлуват герберите.
Jino
Потребител
Потребител
Мнения: 347
Регистриран на: Вто Юни 02, 2020 21:20 pm

Re: Индустриална зона Загоре

Мнение от Jino »

abc написа: Пет Юни 26, 2020 20:59 pm Старозагорска област е с 100 хиляди повече от Пловдив.

Стара Загора е със 100 хиляди повече от Видинска или Смолянска област, а пък София е със 1 милион повече от пловдивска област.
Атина пък е с 1 милион повече от Софийска област, а пък Истанбул е с 10 милиона повече от атинска област, докато Токио е с 20 милиона повече от Истанбулска област.
Та кой е по-по-най в крайна сметка? :mrgreen:

Асеновград намалява драстично, тъй като е опоскан здраво от вечно ламтящия за централизация Пловдив, с едни от най-ниските заплати в цяла България и вече е по-малък дори от нов квартал като Железник.
Да не говорим, че малкият и обеднял Асеновград е едва 1/5 от цяла Стара Загора.

Относно картела - дори и да го има, причината е, че в пловдивска област има 200 хиляди безработни селяни и 100 хиляди неграмотни роми, които са привлекателни за чуждите фирми, за разлика от претенциозните и по-висококвалифицирани жители на старозагорска област.
Дори и ти самият се големееш, па макар да си зидя прост, със средно образование и със знания, умения и начин на мислене отпреди 40 години (странно защо не искаш поне социалистическа заплата, а направо германска).

Предполагам и правителството пречи също на частните инвестиции в региона, ако косвено съдим от държавните инвестиции, които са в пъти по-малко отколкото в съизмерим град като Бургас.
Огромното източване на Стара Загора, за да се поддържат на изкуствено дишане по-бедни и по-посредствени градове е в ход, откакто върлуват герберите.
Да, старозагорска област била по-голяма от пловдивска, ама бая по-малка от града Пловдив... :lol: :lol: :lol: Направо изкърти всички миФки и бани, от раз... :lol: :lol: :lol:

Не знам с какво се "големея", ама не съм по-прост от тебе, дето си купил вероятно и дипломата за средно, за висшето вече е ясно... :lol: Преди 40 години наистина не съм умеел много, все пак съм бил още в основното училище... :lol: Макар че, оттогава още пазя някои изделия от часовете по трудово, и дори от дистанцията на времето виждам, че никак не са зле... А ти надали и трудово си имал, сигурно си бил освободен от тия часове, да не стане злополука... :lol: :lol: :lol: Не знам какво ми е на мисленето, явно да казваш истината, че царят е гол е голямо прегрешение,но съм готов на социалистическа заплата, ако се върнат и цените от онова време! Където токът е 2/1 стотинки, билет за рейса е 3/6 стотинки, и прочие! И където в магазините, въпреки изкуствения дефицит от края на 80те, всичко беше истинско, нямаше прескъпи "биохрани", и скъпи ментета, като днешните... Пък ти си стой на "демократско-колониални" заплати, цени и ГМО...

И пак нещо не разбрах, относно сегашната власт - та ти беше неин пръв радетел, допреди някоя година? През 2009г, като казвах, че тия са по-лоши от всички предишни, ти какви ги дрънкаше? И не само ти, за да сме честни? Това е истинския лик на днешната колониална демокрация, озъбен и грозен, любувай му се!

По-скоро, е интересно "капиталистическото" мислене на днешните "григоровци"... Допреди някоя година смятаха, че всичко що е държава, е лошо и отживяло, че частното е върха на сладоледа... Даже и КАТ искаше да е частен, нали Григоров? Циганите и турците ти бяха първи дружки, и това помним! Що тогава днеска ревеш, че държавата не давала? Нали не я признаваше? Много недорасляци като тебе също ревяха, ама като стана кризата 2008г, пак държавата наля безчетни милиарди, да спасява закъсали, частни банки! Що така бре, Григоров? Що така намрази малцинствата, та ти ме надмина по национализъм и комунизъм? :lol: :lol: :lol: Нима не си разбрал още, че днешната, колониално-компрадорска хунта, назначена от Брюксел и Вашингтон, няма за цел да има благоденстваща държава? Просто ние сме сред първите, нарочени за "спускане" на кепенците! Тя е съвременния, ликвидационен съвет, ако изобщо знаеш за онова време, когато поголовно се унищожаваше всичко в селското стопанство... Престъпленията на СДС, инспирирани отвън, че ТКЗС видите ли, бил "бастион" на БСП, и затова камък не трябвало да остане... Затова рушаха готови сгради, колеха масово стада, раздробяваха земята на дребни парцелчета... Без значение кой е на власт, след Виденов, всички са отрепки! А Виденов беше просто един ахмак-идеалист, та го хързулнаха по нанадолнището...но това е друга тема...
Та толкоз Григоров, относно мисленето, на тоя и оня... щото ти и мислене нямаш, иначе щеше да се чукнеш по празната манерка, и нямаше да дрънкаш глупости...
"Я всегда думал что демократия - это власть народа, но вот товарищ Рузвельт мне доходчиво объяснил, что демократия - это власть американского народа".

Йосиф Сталин
Jino
Потребител
Потребител
Мнения: 347
Регистриран на: Вто Юни 02, 2020 21:20 pm

Re: Индустриална зона Загоре

Мнение от Jino »

Интересно, защо не предпочетоха центъра на Вселената, ами се забиват в маломерния Пазарджик?

https://www.economic.bg/bg/news/12/germ ... JvLIsLzZks


По-късно ще споделя съображенията си, сега чакам пишман патриотарите да ме залеят с всякаква помия, по адрес на Пазарджик...
"Я всегда думал что демократия - это власть народа, но вот товарищ Рузвельт мне доходчиво объяснил, что демократия - это власть американского народа".

Йосиф Сталин
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Индустриална зона Загоре

Мнение от slimarkov »

Индустриалната зона "Загоре" е готова, има и инвеститори

07 юли 2020



Индустриалната зона "Загоре" край Стара Загора е готова и търси стратегически инвеститори. На събитие в понеделник министърът на икономиката Емил Караниколов обяви, че зоната скоро ще бъде открита. Отпуснати са пари от държавата, построена е довеждаща инфраструктура – вода и ток. Той обяви, че вече и сериозен интерес от инвеститори.

„Целта е за Стара Загора да се намери голям стратегически инвеститор и то в сектор с висока добавена стойност“, изтъкна Караниколов и посочи, че държавата може да изгради голяма Индустриална зона и на терена на Летище Стара Загора, за да привлече такъв инвеститор. „Аз съм оптимист, но решението трябва да бъде на местното общество и Общинският съвет“, заяви още министърът на икономиката Емил Караниколов.

Според министъра Зелената сделка, която се предлага от Еврокомисията ще засегне много от работещите в региона. С приемането на новия Закон за индустриалните зони държавата може да започне изграждане на голяма индустриална зона тук с европейски пари, като само Бургас и Стара Загора имат такива подходящи терени, които да приемат голям стратегически инвеститор. Той подчерта, че Летище Стара Загора няма лиценз от 2007 година, и до момента не е проявен и инвеститорски интерес към него, а пряк конкурент на евентуалната му дейност ще бъде и летище Пловдив.

„Ако обаче старозагорци искат да го запазят, ще работим в тази посока, но това ще е много дълъг процес, ще бъдат необходими между 35 и 70 млн лева първоначални инвестиции. Ако обаче се изгради голяма Индустриална зона на терен от около 2 200 декара, ще търсим стратегически инвеститор, който освен добро възнаграждение ще предложи и съпътстващо производство“, обяви, икономическият министър. „Много бързо може да започне изграждане на такава голяма зона“, допълни той.

Индустриална зона "Загоре" АД е инициатива на Община Стара Загора и местния бизнес в партньорство с държавата и е индустриална зона от модерен европейски тип. Тя предлага на бъдещите инвеститори достъпно и комуникативно място в един от най-днамично развиващите се градове в страната. Зоната е разположена в една от стратегическите от логистична гледна точка локации в град Стара Загора в посока Бургас.

Индустриална зона "Загоре" АД предлага на инвеститори парцели с изградена основна техническа инфраструктура и комуникации на база одобрен ПУП.
Цялата площ на зоната, в първия етап от нейното изграждане, е 115 000 кв. м, разделена на единадесет имота.
https://www.banker.bg/upravlenie-i-bizn ... nvestitori
Аватар
slimarkov
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 2979
Регистриран на: Нед Юни 01, 2008 0:03 am

Re: Индустриална зона Загоре

Мнение от slimarkov »

Зона "Загоре" чака нови инвеститори

05 юли, 2020



Избран е идейният проект за Многофункционалната спортна зала
Завършваме предсрочно инфраструктурата й, казва кметът на Стара Загора Живко Тодоров в специално интервю за ВЕСТНИК "СТАНДАРТ"
Трябва да сме солидарни, за да преминем по-бързо кризата от коронавируса
По време на изолацията освободихме родителите от такси за градина и ясла
Туризмът пострада най-тежко
Правим нови арт зони на открито и уикенд събития

- Г-н Тодоров, на 6 юли 2020 г. Стара Загора ще бъде домакин на дискусия от кампанията на в. "Стандарт" "Заедно срещу кризата" - "Стара Загора срещу кризата". Една от големите цели на форума с участието на министъра на икономиката Емил Караниколов е в дебат с бизнеса да се подпомогне изготвянето на секторни и регионални анализи за възраждане на икономиката след коронакризата? Кои икономически сектори в Стара Загора бяха най-силно засегнати?
- Всеки по един или друг начин е засегнат от липсата на приходи, от това, че не е могъл да работи, а и хората в момента се страхуват и не потребяват толкова, колкото миналата година. Ако погледнем туризма, ресторантьорството, хотелиерството, всички тези браншове страдат. Културните институции също не можеха да развиват дейност, сега могат, но при различни ограничения. Общината също търпи затруднения. Предстои актуализация на общинския бюджет, където до момента има дупка от над 2,5 млн.лева. Това е след направени допълнителни разходи и несъбрани приходи. Всички сме потърпевши и трябва да бъдем солидарни едни с други, за да можем по-бързо да преминем през това изпитание.
- Кои са важните икономически проекти за развитие на града и каква подкрепа за тях очаквате от държавата?
- Сред важните икономически проекти, който в момента е в процес на реализация, е завършването на Индустриална зона "Загоре". Там дейностите вървят много добре, дори се очаква да бъде завършена предсрочно - до средата на юли ще бъде изцяло завършена инфраструктурата на терена. Инвеститорите ще бъдат максимално улеснени при започване на своята дейност, чрез вече изградена инфраструктура и комуникации. Първата копка на Индустриална зона "Загоре" бе направена в края на миналата година. Тя се изгражда чрез колаборация между Община Стара Загора и държавата. Реализирането на индустриалната зона ще има ключова роля за устойчивото развитие на целия регион.

Друг голям проект, по който се работи в момента, е изграждане на Многофункционална спортна зала. През миналата седмица беше избран и идейният проект, който да бъде реализиран. Cгpaдaтa щe oбeдинявa фyнкции нa cпopтнo cъopъжeниe c кaпaцитeт 5200 ceдящи мecтa, кoнцepтнa зaлa и бизнec зoнa c кoнфepeнтeн блoк, xpaнeнe, paзвлeчeния и почивка. Oбщaтa cтoйнocт нa инвecтициятa в пpoeктиpaнeтo и изгpaждaнeтo нa cгpaдaтa e 25 млн. лв. c ДДC.

- Има ли интерес от нови инвеститори в Стара Загора и в кои области?
- Има интерес от различни инвеститори, но голяма част от потенциалните предприемачи искат да видят готовия вид на терените в Индустриална зона "Загоре". Поради това със завършване на строителството и разговорите с потенциални купувачи стават много по-интензивни. За да има инвеститори, трябва да има и кадри, които да работят в новите предприятия, поради това имаме нужда от млади хора, които да останат в Стара Загора и да работят, да работят това, което желаят, да градят кариера.

През изминалите години положихме големи усилия да развиваме модерна и достъпна инфраструктура. Активно работихме с европейските програми, защото само с бюджета не можем да направим всичко, което е нужно, за да обновим улици, тротоари, междублокови пространства, образователна, културна и спортна инфраструктура.
- Съдбата на летището в Стара Загора е тема от години. Какво планирате, за да се развие допълнително индустриалната зона на града?
- Летището е много важна тема от години, към момента обаче няма информация за заявен конкретен инвеститорски интерес. Заради противоречивите мнения на старозагорци обаче, ще оставим статута му като летище и при определен интерес то би могло да се развие.
- Какви социални мерки предприехте, за да подпомогнете хората в Стара Загора в кризата?

- По време на извънредното положение Община Стара Загора предприе много инициативи, с които да подкрепи хората и бизнеса. Всички родители бяха освободени от заплащане на такси за детски ясли и градини. Всички ползватели на социални услуги - Млечна кухня, Диетичен стол и Социален патронаж, бяха също освободени от заплащане на такси. Служители на Общината извършваха доставка по домовете на лекарства, храни и продукти от първа необходимост за нуждаещите се. Бизнесът беше облекчен, като до края на месец юни хотелиерите и ресторантьорите бяха освободени от тротоарни такси към Община Стара Загора. Търговците, които ползват общински помещения, също са освободени от наеми. Тази подкрепа на местно ниво е важна стъпка, тъй като дава глътка въздух за съживяване на бизнеса. "Зелената зона" не работеше. Създадена беше възможност за безплатни консултации по телефона на силно притеснени граждани със специалисти психолози.
- Коронакризата удари най-силно сектор туризъм. Какви са последствията за Стара Загора и какви мерки предприемате?
- Общият брой реализирани нощувки в Община Стара Загора бележи драстичен спад. За периода януари - май 2020 година те са 35 455, в сравнение със същия период на 2019 година, когато са били 79 824 нощувки.

В момента се работи много усилено за създаване на нов подход при реализацията на Програмата за туризъм за 2020 година. Ще бъде създадена работна група, която да подпомогне за разработването на нови туристически маршрути в Стара Загора и общината, които да са атрактивни за различни възрастови групи. Всички маршрути ще са достъпни и в онлайн среда. От 1 юли се променя работното време на Туристическия информационен център, музейните обекти, галериите и туристическите забележителности в града, което цели привличане на повече посещения на туристи. Разработват се и се откриват нови арт зони на открито, както и уикенд събития, които да привличат гости в града през почивните дни.
https://www.standartnews.com/biznes/zon ... 29312.html
Публикувай отговор