Калибриране на дрон ?

Задавайте тука въпроси от всякакво естество , които НЕ попадат във форумите по-долу.
Публикувай отговор
Аватар
bsbs
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 520
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 19:01 pm

Калибриране на дрон ?

Мнение от bsbs »

Някой може ли да помогне за калибриране на дрон
Teng 2, не намирам нищо по въпроса в мрежата.
На пулта има бутон за калибриране,но не е описано
как се прави.
При начало на полета тръгва напред и в ляво.... не мога
да го накарам да стои на едно място.
Ако някой има този модел,или идеи за калибриране
моля да сподели.
Благодаря предварително!
Изображение
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Marinovv
Новак
Новак
Мнения: 3
Регистриран на: Сря Юли 12, 2023 14:35 pm

Re: Калибриране на дрон ?

Мнение от Marinovv »

Здравей! Специално за теб си направих регистрация тук да ти отговоря. :D

И аз имам дронче от AlieXpress близо 200лв. Уж 8к видеа прави нам какво си ... а в действителност.. :lol:
Както и да е... да не се отклонявам от темата.


Дрона ми също при излитане тръгваше сам в някаква си посока демек се самоотвличаше и няма почти управление. Не можеш да го накараш да стои на място и често докато го приземиш аварийно и удара е налице ха ха. Да не говорим, че неуправляем дрон вече се убедих, че е много опасно не толкова за дрона, колкото за теб или някой човек в близост.

Затова има и нужда от калибрация. При упътването на дрона ти трябва да е начертано каква е комбинацията да се калибрира. Всъщност дори и да не знаеш английски в упътването на дрона ти и да си най - големият карък с технологиите ще се изненадаш колко лесна е калибрацията. В упътването ти има схема начертана подробно 100%.
Става за секунди. При мен калибрацията е едновременно преместване на двата джойстика на контролера в определена посока и дрона започва да мига докато се калибрира. След като се калибрира мигането спира и дрона е готов за полет.
Ето линк на моето упътване ти снимах! Дано ти помогне. https://ibb.co/j3zr60h

Успех!
Аватар
Magas
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 486
Регистриран на: Сря Ное 28, 2007 18:32 pm
skype: Megas_1
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Re: Калибриране на дрон ?

Мнение от Magas »

bsbs написа: Пон Юни 26, 2023 10:51 am Някой може ли да помогне за калибриране на дрон
Teng 2, не намирам нищо по въпроса в мрежата.
На пулта има бутон за калибриране,но не е описано
как се прави.
При начало на полета тръгва напред и в ляво.... не мога
да го накарам да стои на едно място.
Ако някой има този модел,или идеи за калибриране
моля да сподели.
Благодаря предварително!
Защо не попиташ BingChat :D Аз го направих и ето какъв отговор ми даде.За да калибрирате дрон Teng 2, трябва да използвате приложението FreeFlight Pro. След като сте го свързали с дрона, можете да използвате функцията за калибриране на компаса. За да го направите, трябва да следвате стъпките в приложението.За да свържете дрона Teng 2 с приложението FreeFlight Pro, трябва да изтеглите приложението и да го инсталирате на вашия телефон или таблет. След като сте го инсталирали, трябва да го стартирате и да следвате инструкциите на екрана, за да свържете дрона с приложението.можете да свържете дрона Teng 2 с уред, различен от телефон или таблет. За да го направите, трябва да използвате Wi-Fi връзка.За да свържете дрона Teng 2 с Wi-Fi, трябва да използвате приложението FreeFlight Pro. След като сте го инсталирали на вашия телефон или таблет, трябва да го стартирате и да следвате инструкциите на екрана, за да свържете дрона с приложението.
Бъди такъв какъвто си
Аватар
bsbs
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 520
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 19:01 pm

Re: Калибриране на дрон ?

Мнение от bsbs »

Magas написа: Сря Юли 12, 2023 16:53 pm
bsbs написа: Пон Юни 26, 2023 10:51 am Някой може ли да помогне за калибриране на дрон
Teng 2, не намирам нищо по въпроса в мрежата.
На пулта има бутон за калибриране,но не е описано
как се прави.
При начало на полета тръгва напред и в ляво.... не мога
да го накарам да стои на едно място.
Ако някой има този модел,или идеи за калибриране
моля да сподели.
Благодаря предварително!
Защо не попиташ BingChat :D Аз го направих и ето какъв отговор ми даде.За да калибрирате дрон Teng 2, трябва да използвате приложението FreeFlight Pro. След като сте го свързали с дрона, можете да използвате функцията за калибриране на компаса. За да го направите, трябва да следвате стъпките в приложението.За да свържете дрона Teng 2 с приложението FreeFlight Pro, трябва да изтеглите приложението и да го инсталирате на вашия телефон или таблет. След като сте го инсталирали, трябва да го стартирате и да следвате инструкциите на екрана, за да свържете дрона с приложението.можете да свържете дрона Teng 2 с уред, различен от телефон или таблет. За да го направите, трябва да използвате Wi-Fi връзка.За да свържете дрона Teng 2 с Wi-Fi, трябва да използвате приложението FreeFlight Pro. След като сте го инсталирали на вашия телефон или таблет, трябва да го стартирате и да следвате инструкциите на екрана, за да свържете дрона с приложението.
10xx
Аммм защото на мен ми предложи друго приложение, казах му че не е съвместимо и се извини:
"Нямах успех да намеря официална информация за дрон Teng 2 mini или как да го калибрирате. Може би трябва да се свържете с продавача на дрона или с някой, който има опит с него."
Не е за първи път и се замислям смисъла от ползването на изкуственият интелект. :wink:
Изображение
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Публикувай отговор