критики + още нещо Vol.2...

Ако искате да коментирате някой филм или имате проблеми с него .. тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
[X]RAVEN
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Апр 09, 2003 0:24 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от [X]RAVEN »

Walking tall

бе само като ви кажа че главният герой е СКАЛАТА, за к'во се сещате - як тупаник, яка мацка, наркотици, лош герой и хепи енд!

Оценка: 6/10
Човек се учи докато е жив и пак си умира тъпунгер...
Аватар
SimonseN
Модератор
Модератор
Мнения: 863
Регистриран на: Вто Апр 08, 2003 12:52 pm
Местоположение: Strasbourg
Обратна връзка:

Мнение от SimonseN »

Feardotcom - Страх.соm
Гледах го по НВО днес и останах доста неприятно изненадан , че сюжета се доближава до един друг филм GNIR ЕНT 8O

Този път обаче като посетиш един интернет сайт feardot.com и след 48 часа умираш :? Няма да разказвам филма защото е доста кефещ и тези който са се накефили на по-горе споменатия ще се накефят и на този

Забелязах , че feardot.com е излезнал година преди GNIR HET...а дори не бях чувал за него до днес :?
затова 9/10

п.с Сайта не е интересен и няма нищо общо с филма...

л.п.с Ако след 2-3 дена не пиша, значи съм сгрешил за сайта... :twisted:
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Powered by Muad_dib

Kill Bill vol.2 - Още щом видях началните надписи на филма силно се впечатлих от наглостта на гусин Тарантино. Имам предвид, че всичко напомняше на онези евтини третокласни псевдо-хоръри от седемдесетте години на миналия век, които ние най-вероятно не сме гледали, но пък в Америка по това време са си били култ. Оттам и малкият Куентин се зарибил за тях и досега си ги гледка и си хрупа щастливо пуканки, без да му пука особено за кинематографичните им качества. Та за филма...ми през цялото време си мислех как ставащото на екрана е дотолкова в разрез с очакванията ми какво ще се случи, че по едно време очакванията ми се дигнаха демонстративно и си хванаха пътя. Което откъдето и да го погледнем си е готино. Един приятел ми обърна внимание, че филма бил много тъп, щото там само си говорели през цялото време. Еми Тарантино, бе, кво друго да правят. Още повече че диалозите бяка на ниво, а не някви шитни на простонароден език. Така че това също не го броя за минус. А ако взема да го сравня с първата част направо не мога да повярвам, че са снимани заедно двата филма. Оставете очакванията си у дома вторият няма нищо общо с първия (освен каста и предисторията, по разбираеми причини). Колкото vol.1 e нео-екшън с елементи на разсъждение, толкова vol.2 е, както самият Тарантино е казал, "ЛЮБОВЕН ФИЛМ". Верно! В началото не ми се вярваше, но след края разбираш големия смисъл и се натъжаваш от гадния живот, който понякога ни пуска някой щастлив миг само за да ни е още по-тежко. Ох, историята наистина ме трогна. Хепиендът направо ме размаза, въпреки че напрактика къде би могла Беатрикс да намери опора след всичкия този кошмар и непоправимата загуба на Бил. Да, защото каквото и да стори тя го обичаше, което направи смъртта му още по-труден избор за нея. Това е и причината Тарантино да заснеме наново финалната схватка с Бил. Първоначалната идея е била тя (Булката) да бъде със сватбената рокля и да се бият на плажа. Но геният с деформирания череп е решил че за този момент са необходими не грандиозна визия и ефекти, а емоции, предадени по най-прост и реален начин - диалога. Ах този луд гений Тарантино да успее да вложи толкова чувства, толкова топлина в образите на героите, та чак да се привържеш към тях. Смея да заявя, че най-близък за мен беше образът на Бъд. Усетих близост със самия себе си.
Музиката, наподобяваща тази от така наречените Енийо Мориконе от спагети-уестърните, също допринася за цялостното възприемане на филма, но за разлика от първият филм, тя не е доминираща, а просто дава още малко цвят на действието. Всъщност, тя е дело на Робърт Родригес ,който я е сътворил само за един US долар. Аверчета са с Тарантино, кво да ги правиш!
Филмът в никакъв случай не е най-великият, който съм гледал, но със сигурност ще го запомня. Защото във време, когато филмите се правът за пари, има хора които все още помнят, че киното е изкуство.
Ъъъ, само не можах да разбера едно нещо. Що, като е такъв гений, Тарантино не можа да измисли по-кратко име за "петточковата техника на дланта, караща сърцето да се пръсне след пет крачки"?!

ОЦЕНКА: 9.5/10
Аватар
Com_Keen
Потребител
Потребител
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Фев 07, 2003 10:39 am
Местоположение: Middle of Nowhere
Обратна връзка:

Мнение от Com_Keen »

Мда... вторият филм кефи. В първия струйките кръв, пръскащи като от душа в банята леко ме притесниха... Вторият измива срама. Ако Тарантино не се беше поддал на модното напоследък цепене на филма на части (къде за ефект, къде за пари) щеше да е 10 от 10. Сега обаче не е... Култов момент от Vol.2 - как наш'та се разправи с еднооката мед сестра :) От това по гениално наказание за "лошия" не бях гледал скоро...
Аватар
[X]RAVEN
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Апр 09, 2003 0:24 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от [X]RAVEN »

Spiderman 2

Много бозав са го направили (Л.М.) бях го гледал същата серия само че от анимационния сериал и тука малко по-подробна и разкрасена... общо взето не ми хареса много като сюжет иначе за ефекти няма кво да говорим - СУПЕР. Абе общо взето ако няма какво да се гледа е добро решение или за маняците на филми направени по комикси :wink:

Оценка: 5/10
Човек се учи докато е жив и пак си умира тъпунгер...
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

They - They е един отчайващо глупав филм, в който водещата идея е за страха от тъмното и за това как извънземните идват да убият набелязани хора. Ефекти няма, актьорската игра не блести с нищо, чудовищата се загатват само, а страхът - липсва!
Предпочитам да гледам далеч по-сностни заглавия като Darkenss Falls.
ОЦЕНКА: 3/10
Аватар
[X]RAVEN
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Апр 09, 2003 0:24 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от [X]RAVEN »

Underworld

Нелош филм за войната м/у вампирите и върколаците. Завъртян, дълъг, но нищо толкова оригинално... Въпреки това е хубаво да се гледа ако нямате други по-яки под ръка...

Оценка: 6/10

Van Helsing

Подобен е на Лигата на Необикновенните..., обаче на мен ми хареса повече и ефектите бяха по яки и гадовете бяха по-яко пресъздадени - значително по-хубав от Underworld... Заслужава си да се гледа.

Оценка: 9/10


Hellboy

Ако сте почитатели на Спайдърмен, Батман, Робокоп, X-мен и другите свръхестествени пичове този филм със сигурност ще ви хареса. Лично на мен ми хареса...Заслужава си да се гледа.

Оценка: 8/10

Eurotrip

Забавно филмче, комедиика... Гледайте го няма да съжалявате.

Оценка: 8/10
Човек се учи докато е жив и пак си умира тъпунгер...
Аватар
dark fairy
Новак
Новак
Мнения: 19
Регистриран на: Пон Авг 23, 2004 11:51 am

Мнение от dark fairy »

Secret Window е по романа на Стивън Кинг Secret Window, Secret Garden. В главната роля е Джони Деп, който играе писателя Морт Рейни. Рейни преживява тежък период след развода с жена си, творческото му вдъхновение липсва, а на всичкото отгоре се появява някакъв странен тип, който твърди че Морт е откраднал един негов разказ. Участват още Джон Туртуро и Мария Бело. ОЦЕНКА: 9/10

Big Fish е един доста добър и отигинален филм, както повечето на Тим Бъртън. Определено си заслужава гледането! ОЦЕНКА: 10/10

Pulp Fiction Това е и си остава най-добрия филм на Тарантино! Проследява няколко истории едновременно и е изграден от характерните за него ретроспекции.Участват Ума Търман, Брус Уилис, Самюел Джаксън, Джон Траволта, Х. Кайтел и др. Гледайте го! ОЦЕНКА: 10/10

The Green Mile отново е по Стивън Кинг. Филмът разказва за драматичната среща на един надзирател /Том Ханкс/ и осъден на смърт."Зеления път" преобръща наопаки всичките ни представи за справедливост, милосърдие и изкупление. ОЦЕНКА: 10/10

The Hours е историята на три измъчвани от живота си жени. Първате е Вирджиния Улф, който тя се бори с демоните си докато пише романа "Мисис Далауей" през 1935г. Втората е запалената читателка Лора Браун, отегчена домакиня през 1951 г. в Лос Анжелис. Третата е литературната редакторка от Ню Йорк в наши дни Клариса Вон, чието малко име е същото като на мисис Далауей. Тя се опитва да приеме неизбежната смърт на близък приятел. Участват Никол Кидман, Джулиан Мур, Мерил Стрийп, Ед Харис. ОЦЕНКА: 10/10

The Order или още The Sin Eater е един напрегнат психо-трилър. Алекс Берние е член на таен орден от свещеници. Когато един от най-почитаните членове на Ордена умира, Берние е изпратен в Рим, за да разследва загадъчните обстоятелства около смъртта му. Тялото на свещеника е покрито със странни религиозни знаци, които вероятно са следи, оставени от Господаря на греха - ренегат, който проповядва опрощаване на греховете и път към рая, различен от каноните на църквата. Тръгвайки по следите на серия странно подобни убийства, Берние сам се оказва в центъра на мистерията. В главната роля е Хийт Леджър. ОЦЕНКА: 7/10

Ned Kelly преразказва историята на австралийския боец Нед Кели. След като е осъден несправедливо, Кели, заедно с приятеля си Джо Бърн и двамата си братя/?братовчеди/ решават да търсят отмъщение. Участват Хийт Леджър, Орландо Блум, Джефри Ръш. ОЦЕНКА: 7/10
That's what i'm Tolkien about!!!
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Zac »

The dreamcatcher (Капан за сънища)

Адският филм.Начи филма е по Стивън Кинг.Много е здрав.Няма да ви казвам за кво се разправя за да се насладите напълно на филма :D

Оценка:9.5/10
Аватар
[X]RAVEN
Потребител
Потребител
Мнения: 228
Регистриран на: Сря Апр 09, 2003 0:24 am
Местоположение: Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от [X]RAVEN »

Target

Поредната американска боза където отдеглилия се от спец. частите баща спасява семейството, което е похитено заради него и накрая всички са щастливи! Филма не е толкова лош ама сценария е банален вече!

Оценка: 4/10


Double Take

Екшън + комедия събрани в едно. Хареса ми филма доста. Препоръчвам ви и вие да го гледате :)

Оценка: 8/10 (щото е поредния филм дето лансират чернилките в него :) иначе е як)
Човек се учи докато е жив и пак си умира тъпунгер...
Публикувай отговор