критики + още нещо Vol.2...

Ако искате да коментирате някой филм или имате проблеми с него .. тука е мястото да го направите.
Публикувай отговор
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

критики + още нещо Vol.2...

Мнение от Tashek™ »

Правя нова тема, защото старата прави проблем...

The Negotiator - Парламентьорът - предполагам много хора са гледали филма, но тези, които не са да го сторят. Става въпрос за двама изпечени парламентьори от полицията- единия е здраво загазил и натопен за убийството на партньора си, а другия е въвлечен в играта без въобще да подозира защо. Напрежение през целия филм, блъфове, корумпирани ченгета, очакван и неочакван завършек, невероятна игра на Самюел Л. Джаксън и Кевин Спейси...

Оценка - 9/10

The Girl Next Door - Съседка за секс - приятна романтична комедия за свободното време, донякъде типичен тийнеджърски филм, но с по- разчупен от стандарта сцеарий, разбира се много хубави жени и смотковци от даскалото. Хареса ми неочаквания край на филма(въпреки че както се очакваше беше щастлив)

Оценка - 8/10
Последно промяна от Tashek™ на Пон Юли 12, 2004 21:52 pm, променено общо 2 пъти.
Аватар
angel
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 15:17 pm
Местоположение: The Dark Side Of The Moon
Обратна връзка:

Мнение от angel »

Pitch Black (Пълен Мрак)
Ами това е първата част на Хрониките на Ридик. Интересен филм за транспортирането на затворник (Ридик) който има способността да вижда в тъмнината. Интересен екшън/фентъзи ипълнен с много чудовища и разни други хишници.
9/10

Heat (Жега)
Ами за този филм няма много какво да се говори. Става въпрос за
група крадци и един полицай вманиячен да ги залови. Съставът е изключителен Robert De Niro, Val Kilmer, Al Pacino. Филмът трябва да се гледа от всеки.
10/10
Аватар
Zac
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 895
Регистриран на: Пет Яну 09, 2004 18:44 pm
Местоположение: Стара Загора

Мнение от Zac »

The new guy
Ами типично американско филмче.Развлекателно.Както казва Tashek - "За свободното време".Става дума за един "официално признат за най-големия обитак в гимназията си", ученик, който започва на ново живота си в ново училище.Филма е смешен.Когато няма кво да правите може да го гледате.
Оценка:7/10
Аватар
NightWolf`
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 565
Регистриран на: Чет Апр 08, 2004 17:30 pm
Местоположение: Из Стара Загора
Обратна връзка:

Мнение от NightWolf` »

Boat Trip- готина комедия, става въпрос за едни пичове които попадат на гей-кораб, идеална за разпускане 7/10
View from the top- филма е малко тапичък става въпрос за едни стюардеси на самолет, води се за комедия ама малко са моментите за смях- 3/10
Stuck on you- комедийка, с малки елементи на драма, става въпрос за едни сиамски близнаци, като единя се опитва да стане известен и такива глупости- 4/10
Now the magic has gone
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Мнение от Tashek™ »

Veronica Guerin - доста тъжна драма по действителен случай за известната ирландска журналистка Виктория Герен. Филма разказва две години от живота й, през които тя води безмилостно разследване срещу наркотърговците в Дъблин. Не се отказва от това, дори след като е заплашена, пребита, ранена.... Работата и довежда до коренни промени в законите на Ирландия и повежда продължаваща и досега битка с престъпността в Ирландия. Името й все още се изговаря със почит и дори със сълзи(видял съм го с очите си...)

Оценка - 10/10


Battleground - Бойно поле - едва ли ще се намери в нета, защото филма е от 1949, но го има по видеотеките на DVD. Страстно го препоръчвам, на мен лично ми хареса страшно много. Разказва се за геройството на шепа войници в незнайното градче Bastogne в Белгия. Филма е военен, но няма кой знае колко батални сцени. Присъства обаче много тънък и интелигентен хумор и много монолози и диалози, които ни карат да се замислим за много неща от живота....

Оценка - 10/10
Runaway Jury - Присъда за продан - приятно филмче със звезден състав - Джийн Хекман, Дъстин Хофман, Джон Кюсак, Рейчъл Уайз... става въпрос за съдебно дело срещу голяма оръжейна компания, а всеки се опитва да манипулира съдебните заседатели и да направи сделка... интересен, но щастлив и справедлив край на филма....

Оценка - 8/10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Darkhunters - Адския малоумен филм! Не знам за какво става дума в него, но и не искам да знам.

ОЦЕНКА: 1/10
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Мнение от Tashek™ »

The Untouchables - Недосегаемите - Кевин Костнър, Шон Конъри, Робърт Де Ниро - мисля че това стига. Най- добрия филм за мафията след Кръстникът...

Оценка - 10/10

People I Know - Всички мои познати - Ал Пачино е невероятен, не знам дали друг би могъл да изиграе тази роля, става въпрос за мръсните игри по върховете в САЩ, тежък филм, едва ли на всеки ще му хареса, на моменти дори изневрящо бавен, но все пак добър

Оценка - 9/10

The Dirty Dozen - Мръсната Дузина - филм за втората световна война. Назначават майор да обучи 12 войници осъдени на смърт, да ги пусне с парашут във Франция, където да поизтрепят в един замък малко немски офицери, които се забавляват с курви в замъка. За филманай- добрите критици казват "Много пъти подражаван, но никога надминат"

Оценка - 10/10

П.С. Филмите Мръсната Дузина, Недосегаемите и Бойно поле не съм ги намерил в нета и затова си ги взех на DVD и съм ги рипнал. Ако някой има интерес, да драсне ЛС
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

Stigmata - Адския филм!!! Става дума за това как духът на един свещеник се вселява в нищо неподозиращо младо момиче и тя от атеистка се превръща в стигматичка, или с други думи - от невярваща се превръща в силно вярваща. Защо "силно вярваща", защото само на стигматиците (или с други думи хората, които много силно вярват в Христос) бива изпращан Божият Знак и те понасят цялата болка, която е понесъл Иисус от предаването му до разпването на кръста. Появяват се рани по цялото тяло, рани от трънения венец, рани от пироните, рани от бичуването...

ОЦЕНКА: 9.5/10
Аватар
angel
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 826
Регистриран на: Сря Сеп 24, 2003 15:17 pm
Местоположение: The Dark Side Of The Moon
Обратна връзка:

Мнение от angel »

Man on Fire (Мъж на Прицел) - Един от най-добрите филми на Denzel Washington.
Вълна от отвличания залива Мексико. Всички са притеснени, но най-вече родителите. В период от шест дни са извършени 24 отвличания, което кара семеиствата да наемат дозина бодигардове за децата си. В този свят навлиза Джон Крийзи, уволнен ефикасен/убиец от ЦРУ, който е нает да пази Пита Рамос, дъщеря на идустриалецът Самюел Рамос и жена му Лиса. Крийзи не е заинтересуван в това да става бодигард на по-млад. Но нуждаейки се от работа той приема. Той едвам издържа държанието на малката и нейните въпроси за него и неговия живот. Бавно той свиква с нея и и ства нещо като втори баща. Неговата единствена мисъл за живот е да я пази, но един ден тя е отвлечена. Крийзи е смъртоносно ранен по време на отвличането. Той се кълне да убие всеки които е замесен в отвличането на Пита и никой неможе да го спре.
За мен един силно запомнящ се филм!

Оценка 10/10
Аватар
SniperBeta
Модератор
Модератор
Мнения: 1007
Регистриран на: Пон Юли 15, 2002 15:52 pm
Местоположение: Nosgoth
Обратна връзка:

Мнение от SniperBeta »

I, Robot - Режисьор Alex Proyas. За мен споменаването на това име е достатъчно за да разбера даден филм, не дали става за гледане, а дали граничи с гениалността. Ако въпреки това на някой това име нищо не му говори, тогава ще кажа два култови филма, които е направил точно този човек: The Crow и Dark City.
За съжаление, при I, Robot не може да се говори нито за култ, нито за гениалност, но филмът е достатъчно добър за да бъде a) харесан в една голяма степен от мен, б) да заслужи висока оценка, в) да покаже все пак, че сравнително оригиналните идей в кино индустрията не са излъскани до блясък от преексплоатация.
Ще започна краткото си ревю както всеки би започнал - от самото начало, когато чух за този филм. След като разбрах, че филм с името "Аз Роботът" се прави всъщност нищо не си помислих. Но след като видях и оригиналния wallpaper, съпровождащ филма си помислих "О, не. Пак рапър в главната роля, пак ще се прави на ченге и ще раздава юмруци и ритници ала Лошко Момче". Или с думи прости, бях адски скиптично, та направо противниково настроен срещу творението на г-н Пройс. Какво още си мислих? "Пак неясно бъдеще, 10 километрови сгради в облаците, летящи коли, роботи под път и над път, плазмени пушкала дет изстрелват светкавици...". И за учудване на всички - ДА, ВСИЧКО Е ТОЧНО ТАКА. НО!!!. В последствие се оказа, че неприязънта ми към филма е абсолютно безпочвена и всичките ми негативни мисли и идей се сринаха след края на този...филм. Бахти, много ми хареса! От къде да го захвана...действието се развива в не чак толкова далечното бъдеще (2035г.) в нов Чикаго, а историята разправя за това колко модернизиран е този град и как в почти всяко семейство има и робот, който практически върши всичко. USR, компанията разработваща роботите се е превърнала в тотален доминатор над всякакъв вид техника, като почнем от оръжия за полицията, минем през превозни средства и опрем до споменатите вече кибернитични организми, а нейният директор е най-богатият човек на света (евентуално, бел. Бил Гейтс :) ). Роботът следва 3 правила, които са еквивалент на 10-те Божи заповеди.
Закон 1: Един робот не трябва да причинява вреда на човешко същество или чрез бездействие да причини вреда на човешко същество.
Закон 2: Роботът трябва да се подчинява на заповедите, които получава от човешките същества, освен ако те не противоречат на първия закон.
Закон 3: Роботът трябва да защитава собственото си съществуване стига тази защита да не е в противоречие с по-висш закон.
В това ново време, роботите са станали неотлъчна част от човешкото ежедневие, а неспазването на един от тези закони е недопустимо. В това така подредено време живее и главният ни герой от C.P.D. (Chikago Police Department) детектив Спун. Но един ден става инцидент в сградата на USR и главният дизайнер на всичко свързано с роботите бива самоубит. Детектива тръгва да разследва и така се почва всичко. До тук ще спра с теорията и ще черпя вдъхновение от това, което видях на телевизора си. Визията е страхотна! По малко от "Петият Елемент", по малко от "Специален Доклад" или иначе казано - як сайбър-пънк. Останах доста очарован от Нов Чикаго и доста разочарован от годината 2035. Практически невъзможно е толкова развита технология да се вмести в 31 години. Ако беше примерно 2135г щях да съм далеч по-съгласен, но както и да е. Детектив Спун пък от друга страна кара явно последен модел AUDI. :wink: Но въпреки това си обича "старата мода". Носи кецове от 2004г, а уредбата у тях се контролира само и единствено с дистанционно. Не обича човека гласовото набиране, какво да се прави. Живее просто, обича си работата и мрази роботите ("Защо, ще разберете само ако го гледате...Всеки четвъртък от 23.00 часа..."). Шегата на страна, но и актьорската игра на Уил Смит въобще не е за подценяване. Е, на места малко дразни, особено като ходи кат световен шампион, но ... но се свиква. Очарован останах и от моделите на роботите. Доста са...иновативни. Или доста плагиатствани. Едно от двете ще да е, но във всеки случай графиката и спец ефектите са на абсолютно прилично ниво, а удоволствието да гледаш как два робота се налагат граничи с това да се изпикаеш от покрива по цветята на съседите от последния етаж (особенно ако са споменали в едно изречение "силна музика" и "след 24:00 часа").
Невъзможно е в последно време липсата на готина жена в някой филм да не всява смут в редиците на мъжкото съсловие. Е, тук такава не липсва и тя е точно в лицето на красавицата Bridget Moynahan - дъщеря на метналия се от височко създател на роботите. Другият главен персонаж е Сони (не PlayStation) - "роботът, който чувства". Той е озвучен от един актьор с прекрасен глас - Alan Tudyk, който няма дълъг актьорски списък с прояви пред камерата, но за сметка на това, използвайки гласът си зад камера постига чудеса. Озвучавал е още и тигъра от "Ледена Епоха".
Ами това е в общи линий за филма. На феновете на "Специален Доклад" го препоръчвам с две ръце, въпреки че ще срещнат малко общи неща. За пък не-феновете на "Специален Доклад" го препоръчвам с три ръце (!?!), защото е наистина много, много добър
и се вписва идеално в критерийте ми за филм, базиран и пресъздаващ сайбър-пънк атмосферата.

ОЦЕНКА: 8.5/10
Аватар
Tashek™
Модератор
Модератор
Мнения: 332
Регистриран на: Чет Авг 21, 2003 3:47 am
Местоположение: До черешовата градина
Обратна връзка:

Мнение от Tashek™ »

Entrapment - Клопка Шон Конъри си партнира с Катрин -Зита Джоунс в този филм. Тематиката е една от любимите ми - обири. Но не тип Wild Wild West с тежката артилерия, а по тънкия начин - с много техника, планове, хитрост и т.н.(сещате се- за тези, които не са го гледали). Интересното около филма, е че Шон Конъри е отказал да симулира еротичните сцени във филма и по тази причина такива липсват, защото са извадени от сценария в последния момент.
п.с. ще може да видите Катрин-Зита Джоунс преди да е станала 100 кила

Оценка - 8/10

The Whole Ten Yards - Целите Дест Ярда - определено по- тъп от The Whole Nine Yards, но все пак ако имате излишни час и половина - давайте. Брус Уилис, Наташа Хенстридж, Матю Пери, Аманда Пийт - чудя им се защо са се хванали с такъв филм, но все пак нали тъпите америкаци това си харесват...

Оценка - 5/10
Аватар
SimonseN
Модератор
Модератор
Мнения: 863
Регистриран на: Вто Апр 08, 2003 12:52 pm
Местоположение: Strasbourg
Обратна връзка:

Мнение от SimonseN »

Заложници - Долф Лундгрен
Наскоро плъзна по видиотеките на DVD...

Това е един от най-тъпите филми дето съм гледал

Става въпрос за 4има опасни терористи ( един п*дал дето си лакирва ноктите ,една мадама и 2ма малоумни унгарци ) Който решават да "ПРЕВЗЕМАТ" училище 8O (Гимназия) след края на работния ден

Обаче в даскалото има група ученици (5-6 деца 8O ) И техния даскало (ДЛ) които са останали за 20 час...Та така тез пичове премахват 4мата терористи като ги разбиват накрая с лъкове и стрели 8O Който взимат от гимнастическия салон :? Идват куките и всичко е супер...Целия филм се развива в сградата на училището кадето терористите търсят групата ученици 8O

Това е накрая гледаме happy end...ако не сме задрямали

Оценка : 0.2 / 10
Публикувай отговор