Толерантни ли сме?

Яко PHUN ;-)
Място за разтоварване на умствения багаж на потребителят! Вицове-мицове, клипове, закачалки за откачалки и тем подобни яко къртещи фаянса на комшията нещица.
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Da Edd »

ksdh написа:...
1) За доклада Ран-Ът съм писал вече във форума - можеш да се "събудиш" тук - viewtopic.php?p=6633260#p6633260" onclick="window.open(this.href);return false;
2) По стечение на обстоятелствата не само знам фирмата „Стандарт профил”, но и познавам хора, които работят там. Теорията ти се пропуква. Част от работниците може да видите на снимка.
3) Благодаря за отговора, не ме изненада
4) Явно възприемаш широскроените хора като позьори. Не, не искам да доказвам толерантостта си. Тя не се изразява в еднократен акт, а в цялостното ти отношение към различните - тя е уважение и непредубеденост към индивида. На предложението ти да се оженя за жена от друг етнос - ако ме привлича физически, на душевно и интелектуално ниво, защо не?
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от ksdh »

Da Edd написа:
ksdh написа:...
1) За доклада Ран-Ът съм писал вече във форума - можеш да се "събудиш" тук - viewtopic.php?p=6633260#p6633260" onclick="window.open(this.href);return false;
2) По стечение на обстоятелствата не само знам фирмата „Стандарт профил”, но и познавам хора, които работят там. Теорията ти се пропуква. Част от работниците може да видите на снимка.
3) Благодаря за отговора, не ме изненада
4) Явно възприемаш широскроените хора като позьори. Не, не искам да доказвам толерантостта си. Тя не се изразява в еднократен акт, а в цялостното ти отношение към различните - тя е уважение и непредубеденост към индивида. На предложението ти да се оженя за жена от друг етнос - ако ме привлича физически, на душевно и интелектуално ниво, защо не?



Неее, не ме перефразирай, не ти казвам да се жениш за жена от друг, а от цигански етнос, схващаш ли разликата? Басирам се, че точно защото си мислиш, че си широкоскроен, никога не би го направил! Заради предразсъдъците, друго няма какво да те спре, но те са огромно, непреодолимо препятствие!


Колкото до Стандарт профил, не ми показвай фасадата, а виж зад нея, разрови се, може и да понаучиш това-онова! А може би и за другите два примера имаш същите "неопровержими" доказателства? Само дето, живите хора казват друго...
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Da Edd »

Опитът не ме е срещнал с такава жена-циганка, която да отговаря на гореспоменатите от мен критерии, затова не мога да твърдя категорично, но не изключвам възможността. Най-близкото ми обкръжение също е широкоскроено, а за мнението на масата не ми пука като цяло ;)
Въпросът за Стандарт профил беше: "Знаеш ли там как набират работниците си?", с което индиректно твърдиш, че наемат персонала на етнически признак. Снимката говори еднозначно, че не си прав. Ако имаш някакви доказателства за противоположното - доложи ги!
За Ран-Ът се опитай да ме опровергаеш, не стреляй във въздуха с пренебрежително си отношение. (ако може в другата тема, да не разводняваме тази)
Аватар
ksdh
Потребител
Потребител
Мнения: 265
Регистриран на: Пон Окт 11, 2010 20:28 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от ksdh »

Da Edd написа:Опитът не ме е срещнал с такава жена-циганка, която да отговаря на гореспоменатите от мен критерии, затова не мога да твърдя категорично, но не изключвам възможността. Най-близкото ми обкръжение също е широкоскроено, а за мнението на масата не ми пука като цяло ;)
Въпросът за Стандарт профил беше: "Знаеш ли там как набират работниците си?", с което индиректно твърдиш, че наемат персонала на етнически признак. Снимката говори еднозначно, че не си прав. Ако имаш някакви доказателства за противоположното - доложи ги!
За Ран-Ът се опитай да ме опровергаеш, не стреляй във въздуха с пренебрежително си отношение. (ако може в другата тема, да не разводняваме тази)


Виж какво, много добре знам как набират хората си Стандарт профил, следя процеса още преди да почне строежа на завода им! Тука има една особеност, на която се позоваваш ти - че има и българи! Да, знам че има и българи,но една от причините за това е, че в Ст.Загора няма голям турски контингент, по обясними исторически причини! Иначе, турците са си традиционалисти, предпочитат си едноверците, затова ти и дадох още два примера! Ама ти, от широкоскроеност, пропускаш елементарни неща! Там се опитай да кандидатстваш, наравно с турчин, и ще видиш какво ще стане!


И знаеш ли, точно на широкоскроените най-много им пука от чуждото мнение, доказан факт е! Понеже, няма да понесат мисълта, да ги помислят за тясноскроени, те се съобразяват с целия свят, но не и с родословието си!
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Bul-Dog »

nasenceto написа:В общи линии...да. При положение че имаме 30 хилядна армия, не сме супер-сила, нямаме петрол или някакъв друг важен ресурс, който да ни гарантира някво стратегическо предимство- все нечие дупе трябва да целуваме. За съжаление тва е закона на джунглата. Не виждам как може да е по друг начин. Все някоя страна трябва да вземем и по разумна от тази позиция в настоящето за мен няма. Така като се замисля последните големи инвестиции в нашия край на страната са все американски - от AES и NATO. А главните изпълнители все Европейски - Аlstom (Фр.) и Bilfinger Berger (Гер.). За съжаление не сме ние в позицията да определяме правилата на играта и играем по тези дадени ни от по - големите батковци.
От инат ли, че вече си почнал да твърдиш нещо, или наистина по тоя начин разсъждаваш?
От къде на къде ще е исторически и не знам к'во си предопределено, че трябва да сме в зависимост от "велика" сила? Значи една Сърбия, примерно, винаги си е отстоявала интересите-били са ги, вярно, "бомбиха" ги даже съвсем скоро-но хората са горди и си държат на своето! И знаеш ли-тях ги уважават! За разлика от нас! Защото е прав "вожда и учителя" Бат Бо-некачествен материал остана само тука!
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от nasenceto »

Не е инат. Така разсъждавам. За сърбите си прав - единствената нация, на която не и пука от никой. Изключително нетолерантна в същото време. За пример - виж отношението им към нашенците в западните покрайнини. Освен това благодарение точно на тяхната нетолерантност бяха 10 години във война с бившите си братя и комшии, с които са работили и пили рамо до рамо и след което цял свят им обяви война. Ако смяташ че и ние трябва да сме като тях, вече аз не те разбирам. Ако провокациите на оная Волна пеперуда продължават, то и тука ще стане пата-кюта. И къв келепир от тва? Колкото сме назад, вече трябва да почнем да дълбаем в дъното. За моралната страна на въпроса с толерантноста стана ясно - така съм възпитан - да уважавам всички и всеки, без значени от цвят, етнос, религия, сексуална ориентация и така ще възпитам и сина си.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Bul-Dog »

Абе ти не може все "келепира" да гледаш бе, човек! Ти Бай Ганьо за какъв го вземаш?

Насе, един личен въпрос, но не на лични, ако разрешиш-отговори ако желаеш. Ходиш ли, ходил ли си на врачки, екстрасенси, биоличители и изобщо такива? Смисълът на въпроса ми е толерантен ли си и към такъв тип занимания. Докъде се простира толерантността ти?
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от nasenceto »

Bul-Dog написа:Абе ти не може все "келепира" да гледаш бе, човек! Ти Бай Ганьо за какъв го вземаш?

Насе, един личен въпрос, но не на лични, ако разрешиш-отговори ако желаеш. Ходиш ли, ходил ли си на врачки, екстрасенси, биоличители и изобщо такива? Смисълът на въпроса ми е толерантен ли си и към такъв тип занимания. Докъде се простира толерантността ти?
Бай Ганьо е просто аматьор...

Майтап си правя :lol: . Не си ме разбрал. Изобщо не е въпроса до келепира, а до това какво можем да си позволим и какво не.

Като има кой да им вярва - няма лошо. Вярвам че има някой и друг способен, но вярвам че и повечето са шарлатани.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от nasenceto »

Съвсем прясно по темата за сърбите:
http://www.dnevnik.bg/sviat/2011/05/24/ ... t/?ref=rss" onclick="window.open(this.href);return false;

Направо не мога да повярвам на очите си. Даже сърбите израстват нетолерантността си. И що ли толкова ги влече към запада и към Европа не мога да разбера (това вече е провокация). Не ги познавам като глупаци и дупедавци... :mrgreen:

"Ще продължим да защитаваме върховенството на закона, социалната справедливост, човешките и малцинствените права и свободи съгласно европейските ценности."

"Властите в Сърбия полагат усилия тази година да получат статут на кандидат за членство на ЕС и са под натиск да демонстрират, че държавата и обществото се отдалечават от националистическите страсти, виновни за войните от 90-те години."
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от admin »

Малко по темата, тази вече в шоуто на лилипутите иван и адрю бяха на гости разни там ... и коментираха точно този случай за джамията в софия. Споменаха, че проблема всъщност стои от 2005 година, хората са подавали жалби заради мегафона на мангала през които вие. Тази спомена, че те когато са пристигнали т.е. атака когато са пристигнали мангалите вече са ги чакали готови за бой.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от nasenceto »

admin написа:Малко по темата, тази вече в шоуто на лилипутите иван и адрю бяха на гости разни там ... и коментираха точно този случай за джамията в софия. Споменаха, че проблема всъщност стои от 2005 година, хората са подавали жалби заради мегафона на мангала през които вие. Тази спомена, че те когато са пристигнали т.е. атака когато са пристигнали мангалите вече са ги чакали готови за бой.
Да и аз го гледам. Това обаче го казва Спаска Митровска, която е от Атака. Естествено че ще търси начин за оправдание. Лично аз не я разбирам. Тук е радетел на това от което избяга от сърбия. Дори Божидар Димитров застана срещу нея и каза че това със звука е проблем на софийската управа.
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от Bul-Dog »

Малко е дългичко това което ще препечатам от друг сайт, но е много ценно! От старецът монах Паисий Светогорец е. Насе, прочети го внимателно-ти си умно момче, ще схванеш. Сега се води война за душите ни и всеки решава сам на коя страна да застане.

Личбите на времената [68]
Антихристът

- Отче, кажете ни нещо за антихриста.

- Нека сега поговорим за Христа... нека бъдем колкото може по-близо до Христа. Ако сме заедно с Христа, от анти-христа ли ще се уплашим? Нима антихристовият дух не съществува и сега? Така или иначе злото бива вършено от анти-христовия дух. И когато се роди чудовището антихрист и извърши своите безумия, накрая пак ще стане за посмешище. Обаче ще се случат много събития. Може би и вие ще преживеете много от събитията, за които се говори в Апокалипсиса. Постепенно доста неща започват да излизат наяве. И аз, окаяният, преди колко години започнах да викам! Положението е ужасно, безумно! Умопомрачението е прехвърлило всички граници. Апостасията [69] вече настъпи и остава да дойде синът на погибелта (2 Сол. 2:3). Ще стане голяма лудница. В безредието, което ще се въцари, всяка държава ще се надигне и ще прави каквото ѝ дойде наум. Постоянно ще чуваме нещо ново. Ще виждаме да стават най-невероятни, най-абсурдни неща. Добре е поне, че събитията ще преминават бързо-бързо.

Икуменизъм, общ пазар, една голяма държава, една обща религия според техните мерки - това са дяволските планове. Ционистите подготвят някого за Месия. За тях Месия трябва да е цар, т.е. да царува тук, на земята. Иеховистите също очакват земен цар. Ционистите ще представят едного, а иеховистите ще го приемат. Ще кажат: “Този е”. Ще настъпи голям смут. В този смут всички ще търсят някой Месия, за да ги спаси. И тогава ще представят едного, който ще каже: “Аз съм имамът, аз съм петият Буда, аз съм Христос, когото очакват християните, аз съм този, когото очакват иеховистите, аз съм Месия на евреите”. Ще има пет “аз”!

Евангелист Иоан казва в първото си послание: Деца... иде антихрист, и сега са се появили вече много антихристи (1 Иоан 2:18). С това няма предвид, че очакваният антихрист ще бъде като гонителите Максимиан и Диоклетиан, но че очакваният антихрист ще бъде, така да се каже, въплътен дявол [70] , който ще се представи пред израилския народ като Месия и ще прелъсти света. Идват трудни години; ще имаме големи изпитания. Християните ще търпят голямо гонение. Обаче хората дори и не подозират, че живеем сред личбите на последните времена, че антихристовият печат става действителност. Все едно че нищо не става. Затова Писанието казва, че ще бъдат прелъстени и избраните (виж Мат. 24:24, Марк 13:22). Онези, които няма да имат добро разположение, добра воля, няма да получат просвещение и ще се прелъстят в годините на апостасията. Защото, който няма божествена благодат, няма и духовна яснота - такъв е и дяволът.

- Отче, ционистите вярват ли в това, което се казва за антихриста?

- Те искат да управляват целия свят. За да постигнат целта си, използват магията и сатанизма. Гледат на поклонението на сатаната като на една сила, която ще им помогне да осъществят плановете си. Т.е. тръгнали са да управляват света със сатанинска сила. Изобщо не слагат в сметките си Бога. Обаче по този начин ще бъдат ли благословени от Бога? От всичко това Бог ще извлече много добро. Предишните сатанински идеологии издържаха поне седемдесет години. А тези дори и седем години няма да се задържат.

- Отче, когато слушам за антихриста, чувствам в себе си страх.

- От какво се боиш? Да не би да е по-страшен от дявола? Той е човек. Ето, света Марина биела дявола, а пък света Иустина виж колко бесове поразила. В края на краищата не сме дошли в този свят, за да се подредим добре.
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от nasenceto »

Всеки с акъл в главата си може да го напише. Всички неща в него са повече от логични и дори повечето от тях ги писахме в темата. Нищо ново не ни казва. Не знам само каква е целта на това писание? Да започнем да се страхуваме от всяка страна превърнала се в супер сила или по скоро съдейки логиката на библията идеята е да не си правим кумир с никой освен с Него.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от admin »

Аз предлагам този спор да вземем да го доизясним на бира ... преди подобни спорове ги изяснявахме на doom 2, шесто ниво, правоъгълника ама сега можем да пиинем по една бира с уши и да до изгладим политиката :D
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Толерантни ли сме?

Мнение от nasenceto »

:cheers:
В спора се ражда истината и в спор човек научава доста неща както за опонента, така и за себе си. Много се радвам, че Bul-Dog наистина гледа на нашата дискусия като на спор, а не като празно заяждане, както биха реагирали някои първични люде, което говори че човека е с акъла си.
Публикувай отговор