autocad?

Задавайте Вашите въпроси, относно софтуера който вече имате инсталиран на компютъра си и имате проблеми с него или как сте разрешили даден проблем.
paco
Потребител
Потребител
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 23:22 pm
skype: paco_picha
Обратна връзка:

autocad?

Мнение от paco »

Има ли някой тука да работи на аутокад?

имам имсталиран аутокад 2010 ,ако инсталирам 2012 дали ще ми омаже стария или ще се инсталира и ще мога да ползвам и двата
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1568
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: autocad?

Мнение от niggaz_nature »

просто ги инсталираш в отделни папки и не би трябвало да има проблем
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: autocad?

Мнение от nasenceto »

Инсталирай по подразбиране. Никакъв проблем няма. Инсталациите са независими. И при мен бяха известно време заедно, докато ми остана време да махна десятката. Просто ти е ненужна следкато вече си качил 12-ка. Ако ти върви тромаво, драсни да ти кажа кво да барнеш.
Аватар
nefelen
Модератор
Модератор
Мнения: 996
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 12:29 pm
skype: nefelen
Местоположение: -=mysteryland=-
Обратна връзка:

Re: autocad?

Мнение от nefelen »

Никакъв проблем няма и 3-4 версии да инсталираш, нищо няма да се омаже. Лично аз съм с 2004, 2008 и 2010.
Ползвам 2010 за чертане, а другите са ми за различни програми, които искат autocad, за да работят, които са пак за чертане, но са по специализиране и автоматизирани :cheers:
s0 lItTlE tImE, s0 lItTlE t0 d0
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: autocad?

Мнение от nasenceto »

nefelen написа:Никакъв проблем няма и 3-4 версии да инсталираш, нищо няма да се омаже. Лично аз съм с 2004, 2008 и 2010.
Ползвам 2010 за чертане, а другите са ми за различни програми, които искат autocad, за да работят, които са пак за чертане, но са по специализиране и автоматизирани :cheers:
Revit? StruCAD?
Аватар
mitkofasa
Потребител
Потребител
Мнения: 97
Регистриран на: Вто Дек 28, 2010 12:18 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: autocad?

Мнение от mitkofasa »

Аз съм с CIVIL 3D 2008 и 2010 и нямам никакъв проблем
Viber 0892 926580
Аватар
nefelen
Модератор
Модератор
Мнения: 996
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 12:29 pm
skype: nefelen
Местоположение: -=mysteryland=-
Обратна връзка:

Re: autocad?

Мнение от nefelen »

nasenceto, не тези не съм ги ползвал, но ще ги прегледам тези дни, като ми остане свободно време.
Иначе сега имам: Graitec Advance Concrete, Graitec Advance Steel , Elpos, PeriCAD
s0 lItTlE tImE, s0 lItTlE t0 d0
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: autocad?

Мнение от nasenceto »

nefelen написа:nasenceto, не тези не съм ги ползвал, но ще ги прегледам тези дни, като ми остане свободно време.
Иначе сега имам: Graitec Advance Concrete, Graitec Advance Steel , Elpos, PeriCAD
E, aз пък твоите не съм ги чувал :lol: Нормално. Все пак са различни насоките ни. Аз бачкам основно на SolidWorks. ACAD-a го ползвам по принуда. На времето му отдавах много внимание и много го чувах, особено с 3D-то, ама вече пораснах :D
paco
Потребител
Потребител
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 23:22 pm
skype: paco_picha
Обратна връзка:

Re: autocad?

Мнение от paco »

nasenceto написа:Инсталирай по подразбиране. Никакъв проблем няма. Инсталациите са независими. И при мен бяха известно време заедно, докато ми остана време да махна десятката. Просто ти е ненужна следкато вече си качил 12-ка. Ако ти върви тромаво, драсни да ти кажа кво да барнеш.
на пръв поглед доволен съм от 2012, инсталира се добре без проблеми мигрира идеално към 2010 като цяло работи по бързо от стария, но ми стана любопитно как мога да му подобря производителността.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: autocad?

Мнение от nasenceto »

Някой път инсталцията не пуска по подразбиране хардуерното ускорение, най - вероятно в зависимост от компонентите на съответната машина. Аз се видях в чудо, щото курсора ми постоянно залепваше към нещо по екрана, пък машината ми уж добра. Порових се няколко часа в гугъл и естесвено се оказа, че не съм сам, ама никой не пише как да се оправиш. В някъв забутан сайт, най - накрая намерих тва което търся. Пишеш "3DConfig" в командната линия и ти излиза един джам. В дясната му страна имаш бутон "Manual Tune". Цъкаш и излиза нов джам. Най отгоре имаш отметка за "enable hardware acceleration". Даваш го да е включено и всичко си идва на място.
Друго което ме дразни при инсталацията по подразбиране е опцията дали да ти отваря отделните файлове в един прозрец на програмата или всеки файл в отделен. Системната променлива за това е "Taskbar". Aко стойността 1, зарежда отделно всеки прозорец. Ако е "0", всички са в едно приложение (и съответно е хем по удобно, хем по бързо при зареждане).
Аватар
nefelen
Модератор
Модератор
Мнения: 996
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 12:29 pm
skype: nefelen
Местоположение: -=mysteryland=-
Обратна връзка:

Re: autocad?

Мнение от nefelen »

А ако не ползваш 3D моделиране, го спираш изобщо като опция за зареждане и лети лети :D
ctrl+9, ако ти е изчезнал командния ред (на 2010 често ми се случва)
Щом си го докарал до 2012 сигурно ги знаеш тънкостите на чертането вече :cheers:
s0 lItTlE tImE, s0 lItTlE t0 d0
paco
Потребител
Потребител
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 23:22 pm
skype: paco_picha
Обратна връзка:

Re: autocad?

Мнение от paco »

мерси nasenceto обаче съм с лаптоп и нямам отделна видео карта, най - вероятно за това не ми е активен enable hardware acceleration

не съм много вещ в ауткад но основните неща ги знам,а сега ако ми кажете и как да си изключа тъпото 3Д на 2012 че от 1 час се ровя и не мога да открия от де се спира
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: autocad?

Мнение от nasenceto »

paco написа:мерси nasenceto обаче съм с лаптоп и нямам отделна видео карта, най - вероятно за това не ми е активен enable hardware acceleration

не съм много вещ в ауткад но основните неща ги знам,а сега ако ми кажете и как да си изключа тъпото 3Д на 2012 че от 1 час се ровя и не мога да открия от де се спира
И аз съм с лаптоп. Тва за изключването на 3d-то, честно казано и аз не го разбрах, щото не съм виждал подобно опция...
paco
Потребител
Потребител
Мнения: 207
Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 23:22 pm
skype: paco_picha
Обратна връзка:

Re: autocad?

Мнение от paco »

долу в дясно има изкаран бутон за 3дконфиг Джама :D
Аватар
nefelen
Модератор
Модератор
Мнения: 996
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 12:29 pm
skype: nefelen
Местоположение: -=mysteryland=-
Обратна връзка:

Re: autocad?

Мнение от nefelen »

Да долу в дясно точно има 2D drafting, 3D modeling, и едно което аз него ползвам AutoCAD clasic :cheers:
paco - http://blog.tsukev.com/" onclick="window.open(this.href);return false; този сайт може да ти е полезен тогава
s0 lItTlE tImE, s0 lItTlE t0 d0
Публикувай отговор