Вируси отвсякъде...XP!!!

Задавайте Вашите въпроси за Help and Support относно всички версии на операционната система тук.
Публикувай отговор
Аватар
FIR
Потребител
Потребител
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 19:16 pm

Вируси отвсякъде...XP!!!

Мнение от FIR »

Взех си нов комп, ама качили един бъгав XP, пълен отгоре до долу с вируси, Ф-прота направо го съжалявам вече, вляза ли в този нет и ф-прота почва да реди вируси. Имам СП1, не мога да инсталирам антисасер, щото иска СП2, тотално съм прецакан. Сега ще слагам нов XP, ама не мога да вляза в доса, щото някой глупак закодирал Биоса, кажете ми как да вляза в доса и да мога да форматирам, че тука влизам, ама не става :(.
Помагайте с квото можете, че се виждам в ужас тука :(((
Аватар
nefelen
Модератор
Модератор
Мнения: 996
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 12:29 pm
skype: nefelen
Местоположение: -=mysteryland=-
Обратна връзка:

Мнение от nefelen »

xp-то да ти тръгне не минава през дос както на 98 и 95.Никой нищо нети е закодирал.Ако не вярваш изключи каруцата и извади батерията на дъното да видиш че след като е пак на фабричните си настройки биоса(както би трябвало да е и ся) няма да имаш дос.При xp-то доса не е баш дос и е само след като се стартира(което на теб нети върши работа).За да инсталираш ново xp теглиш примерно sp2-то записваш го на един диск и след това слагаш го в cd-то и рестартираш и ша ти тръгне сетъпа на windowsa на един син фон леко мясащо на биос и там всичко си е написано какво да натиснеш за какво служи всичко и тн.
F-prota изтегли си последната версия и упдатени и ... тези неща които неги трие то(които пише че може да са инфектирани) ги изтрии ръчно ти :?
Аватар
FIR
Потребител
Потребител
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 19:16 pm

Мнение от FIR »

До тоя син фон се опитвам да го закарам, ама
Сп2 като го изтегля, как да го сложа в цд-то
на .exe както е или как?
Аватар
nefelen
Модератор
Модератор
Мнения: 996
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 12:29 pm
skype: nefelen
Местоположение: -=mysteryland=-
Обратна връзка:

Мнение от nefelen »

ами трябва да ти е bin/cue или iso или в тоя дух фаилове.И с нерото може да си го запишеш на диск или с алкохол или някова дургао таква подобна програма за четене на имейдж фаилове :?
И тва е номера на китаиката :P
The Feeling
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 657
Регистриран на: Вто Фев 11, 2003 15:04 pm

Мнение от The Feeling »

nefelen написа:ами трябва да ти е bin/cue или iso или в тоя дух фаилове.И с нерото може да си го запишеш на диск или с алкохол или някова дургао таква подобна програма за четене на имейдж фаилове :?
И тва е номера на китаиката :P
Стигa го будaлкa пичa двa денa дa ме нямa и почвaте щуротиите
то момчето кaзa че имa СП2 отделно

Aко имaш изтеглен сървиз Пaк2 сaмо го инстaлирaй

До сегa не съм виял нaкой дa кaчвa Вин (от фирмите ) и той дa е кaчен кaкто трябвa
(повече време ще ти отнеме чистенето от колкото aко
формaтиш кaчи си го нa ново конфигурирaй си го кaто зa тебе и бъди
спокоен но Преди дa нaпрaвиш товa си свaли един фaйъруол
еднa aнтивируснa свaли си пaчовете против рестaрти или тоя СП2
изкоючи си модемa и след товa зaпочвaй дa формaтиш и дaпрaвиш
Аватар
nefelen
Модератор
Модератор
Мнения: 996
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 12:29 pm
skype: nefelen
Местоположение: -=mysteryland=-
Обратна връзка:

Мнение от nefelen »

JIVODER теглил сам сп2-то от кебапа(ако несе лъжа) и вари перфектно.И си мисля че по лесно ще му е да си инсталира на нова Windows XP Professional With SP2 Final Integrated :P от колкото суматите други работи дет ще прави и се пак като го изтегли му остава диска с windowsa за повече от колкото различните там...пакове и фиксове и тн.Но всичко това е въпрос на индивидуално решение - лично аз така бих го направил :?
peace \/ \/
Аватар
Tito_A
Новак
Новак
Мнения: 23
Регистриран на: Нед Мар 07, 2004 10:30 am
Местоположение: STARA ZAGORA
Обратна връзка:

Мнение от Tito_A »

Качи си хубава антивирусна и пача за съсер.
[#1]play_hard
Аватар
MasterCop
Потребител
Потребител
Мнения: 184
Регистриран на: Съб Апр 19, 2003 21:47 pm
skype: mastercop7708
Местоположение: Cop Land
Обратна връзка:

Re: Вируси отвсякъде...XP!!!

Мнение от MasterCop »

FIR написа:Взех си нов комп, ама качили един бъгав XP, пълен отгоре до долу с вируси, Ф-прота направо го съжалявам вече, вляза ли в този нет и ф-прота почва да реди вируси. Имам СП1, не мога да инсталирам антисасер, щото иска СП2, тотално съм прецакан. Сега ще слагам нов XP, ама не мога да вляза в доса, щото някой глупак закодирал Биоса, кажете ми как да вляза в доса и да мога да форматирам, че тука влизам, ама не става :(.
Помагайте с квото можете, че се виждам в ужас тука :(((
Предполагам, че си купил компютъра от Викинг-а :D От всички умници дето продават хардуер Стефан е един от най-старите! Първия му офис беше в Лозенец в една къща преди десетина години.
Само той слага парола на Биос-а на компютрите си в гаранция. Лошото е че не можеш да дадеш червения джъмпер до батерията на късо и така да се нулира паролата, защото кутията е запечатана. Викинга слага една и съща парола на всички машини - ако някой я знае да казва, че е много трудно да му се преинсталира ХР със 6-те системни дискети :evil:
Аватар
John3V
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 805
Регистриран на: Чет Юли 11, 2002 2:33 am
Местоположение: john3v.dom.bg
Обратна връзка:

Мнение от John3V »

viking - пробвайте с тази парола, макар че мен ако питаш, отиваш в фирмата, от която си купил щайгата и заявяваш умерено но ясно че неще търпиш подобни своеволия и искаш да ти бъде премахнат паролата.
Аз никога не бих продал комп с парола на биоса, освен ако клиента не е отявлен "хакер" ;-) или доказан кретен-шизофреник :twisted:
Аватар
FIR
Потребител
Потребител
Мнения: 348
Регистриран на: Пон Ное 24, 2003 19:16 pm

Мнение от FIR »

Пичове, м то хубу, закарах го оправиха го, онзи взе да ми обяснява, че нямало пароли и че всичко било наред...най-накрая му тръшнха компа и му казах "Оправяй го, утре идвам" и тва беше. Сега обаче пак се сгафи якооо, пак вируси пак лайна.
Ако някой може да ми обясни как да си форматирам и инсталирам Windows Xp sp2 final с наръчния материал и се получи го черпя бира!
Наръчния материал е слядният :
1. Няма флопи (щото съм умен).
2. Заключен биос (отново)
3. буутва през Cd

Е, казвайте, подробно.
Обаче аз мисля че ще ми трябва флопито до където и да стигна щото има някакви драйвери май...абе ужас направо....помагайте!
Аватар
nefelen
Модератор
Модератор
Мнения: 996
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 12:29 pm
skype: nefelen
Местоположение: -=mysteryland=-
Обратна връзка:

Мнение от nefelen »

ами записваш win-а на диск.След това го слагаш в roma и рестартираш.И то като ти буутва и ще ти тръгне сетъпа.И там всичко си пише и то те пита дали да форматира преди да инсталира и това е.Виско си е написано там на англииски и си е обяснено какво става.Някаде гледах майче имаше и с картинки обяснено всичко.Ще потърся да видя дали ще намеря :?
Аватар
Oddesey
Новак
Новак
Мнения: 15
Регистриран на: Пон Май 31, 2004 17:33 pm
Местоположение: къде тук, къде в Пловдив

Мнение от Oddesey »

Значи пак бяхаш пак при Стефан плющиш копа да го оправя пред теб лично му казваш пред теб да махне паролата от биоса. Между другото му споменава ш че майка ти е данъчен инспектор и е бясна за копютъра и ти гарантирам че повече парола няма да имаш! За по сигурно го накарай с да мине с fdiskи наново да направи партитишъна на HDD-то, да махне батерията от дъното щото може да има гадина в паметта. Слагаш един WinXP SP1 + F-prot + Sygate ( аз определно ти препоръчвам пакет на McAfee) И да се надяваме че повече дертове няма да имаш! :D :D :D
Публикувай отговор