Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Форум за всякакви дискусии свързани с МПС
Публикувай отговор
Аватар
Galahad
Потребител
Потребител
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 20:51 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от Galahad »

Тук идва закономерният въпрос: Как ще ти искат платен данък на МПС за текущата година до края на Март, примерно, след като такъв още не ти е начислен от общината? Тези, които искат да минат преглед без платен данък за текущата година, просто трябва да отидат през този период, не вярвам да ги върнат :) . Ако не са си платили и за предходната година, обаче, варианта отпада. Сега, при положение, че сме вече седми месец, няма начин, без да се плати "тлъстият" общински данък, който за Стара Загора е по-висок от София и то с поне 25% .
The American Dream only makes sense if you're sleeping.
Аватар
bsbs
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 520
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 19:01 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от bsbs »

Galahad написа:Тук идва закономерният въпрос: Как ще ти искат платен данък на МПС за текущата година до края на Март, примерно, след като такъв още не ти е начислен от общината? Тези, които искат да минат преглед без платен данък за текущата година, просто трябва да отидат през този период, не вярвам да ги върнат :) . Ако не са си платили и за предходната година, обаче, варианта отпада. Сега, при положение, че сме вече седми месец, няма начин, без да се плати "тлъстият" общински данък, който за Стара Загора е по-висок от София и то с поне 25% .
Става дума за платен данък на автомобила(МПС).
Данъка за МПС се плаща до края на месец март с 5% намаление, ако го платиш целия. До тогава има възможност да се раздели на две равни вноски. След тази дата можеш да платиш само целия данък и то без отстъпка.
Най-често като краен срок за плащане на данъка на МПС се явява датата, на която трябва минеш преглед на колата. Там изискват да имаш платен данък за текущата година....така е по закон.
Не знам за какъв "тлъстият" общински данък" иде реч,но моя данък за автомобила не е по-висок и с 1% даже спрямо миналата година.
Изображение
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
Galahad
Потребител
Потребител
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 20:51 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от Galahad »

Писал съм пределно ясно смятам, че данъка е по-висок в сравнение със същия в други областни градове, в частност София. Твоят данък за миналата и за тази година не ме интересува, тук става въпрос за коефициенти и формули за изчисление на данъците на МПС в дадена община, за това, че в Стара Загора този добавъчен коефициент е по-висок от този в столицата...и това не е редно според мен, мнението съм си изразил, разбираш ли?
Иди да си платиш през Януари данъка на колата, виж дали ще ти вземат парите и тогава пиши и ми "редактирай" постовете с червено! Не ми пействай закони, чел съм ги преди теб, на практика данъците обикновено са готови през месец Март.Говорим за практика, не "какво пише някъде".
Данъците в Стара Загора са по-високи от 2009 г., не от миналата година, или от тази...
Не мога да разбера защо навсякъде си подчертал, че е "данъка за МПС", решил си, че не знам в кой раздел и в коя тема пиша ли, какво?! :) Те данъците излизат заедно за МПС и за недвижима собственост с решение от общината, ако си направиш труда да влезеш в сайта на общината, там сигурно някъде ще има дата за 2012 и ще видиш, че тя не е 01.01.2012г. Така че има период от време, през който може да се мине ГТП на МПС с квитанция за платен данък от предходна година, тъй като новия данък е практически невъзможно да се плати, поради липса на решението на общинския съвет. Разбираш ли?
Последно промяна от Galahad на Сря Юли 04, 2012 23:00 pm, променено общо 1 път.
The American Dream only makes sense if you're sleeping.
Аватар
bsbs
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 520
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 19:01 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от bsbs »

Galahad написа:1. Писал съм пределно ясно смятам, че данъка е по-висок в сравнение със същия в други областни градове, в частност София. Твоят данък за миналата и за тази година не ме интересува, тук става въпрос за коефициенти и формули за изчисление на данъците на МПС в дадена община, за това, че в Стара Загора този добавъчен коефициент е по-висок от този в столицата...и това не е редно според мен, мнението съм си изразил, разбираш ли?
2. Иди да си платиш през Януари данъка на колата, виж дали ще ти вземат парите и тогава пиши и ми "редактирай" постовете с червено!
3. Данъците в Стара Загора са по-високи от 2009 г., не от миналата година, или от тази...
По-спокойно приятелю.Къде виждаш да съм ти редактирал постовете.Първо нямам това право, второ с червено цитирам закона.
Аз не видях примерно къде в поста Ви става дума за формули и коефициенти.Мен не ме интересуват как е в София....данъка плащам тук.
Предполагам,че говорим за данъците на МПС .
Sorry,ако съм Ви засегнал цитирайки закона!
Изображение
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
Galahad
Потребител
Потребител
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 20:51 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от Galahad »

bsbs написа:
Galahad написа:1. Писал съм пределно ясно смятам, че данъка е по-висок в сравнение със същия в други областни градове, в частност София. Твоят данък за миналата и за тази година не ме интересува, тук става въпрос за коефициенти и формули за изчисление на данъците на МПС в дадена община, за това, че в Стара Загора този добавъчен коефициент е по-висок от този в столицата...и това не е редно според мен, мнението съм си изразил, разбираш ли?
2. Иди да си платиш през Януари данъка на колата, виж дали ще ти вземат парите и тогава пиши и ми "редактирай" постовете с червено!
3. Данъците в Стара Загора са по-високи от 2009 г., не от миналата година, или от тази...
По-спокойно приятелю.Къде виждаш да съм ти редактирал постовете.Първо нямам това право, второ с червено цитирам закона.
Аз не видях примерно къде в поста Ви става дума за формули и коефициенти.Мен не ме интересуват как е в София....данъка плащам тук.
Предполагам,че говорим за данъците на МПС .
Sorry,ако съм Ви засегнал цитирайки закона!

Той затова е толкова висок данъка тук, защото не те интересува.Мен ме интересува, това е разликата. Би следвало да се замислим. Практиката и закона са две различни неща...както и да е.
The American Dream only makes sense if you're sleeping.
Аватар
bsbs
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 520
Регистриран на: Вто Мар 06, 2012 19:01 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от bsbs »

Galahad написа: Той затова е толкова висок данъка тук, защото не те интересува.Мен ме интересува, това е разликата. Би следвало да се замислим. Практиката и закона са две различни неща...както и да е.
Не ми се вярва данъка да е толкова висок заради това,че мен не ме интересува.Не виждам и разликата от това,че Вие се интересувате,аз не,а данъка е висок отново.
За другото сте прави практиката и закона са две различни неща,но закона е да го спазваме .....ние гледаме да не го спазваме обаче... и това е практика :wink: :D ...както и да е.
Между другото....изместихме темата.На пункта искат да представиш платен данък за текущата година.Какво мислим ние ,какво не ни харесва и кога ще го платим..... не ги интересува.
Изображение
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп!
Аватар
Galahad
Потребител
Потребител
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 20:51 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от Galahad »

bsbs написа:
Galahad написа: Той затова е толкова висок данъка тук, защото не те интересува.Мен ме интересува, това е разликата. Би следвало да се замислим. Практиката и закона са две различни неща...както и да е.
Не ми се вярва данъка да е толкова висок заради това,че мен не ме интересува.Не виждам и разликата от това,че Вие се интересувате,аз не,а данъка е висок отново.
За другото сте прави практиката и закона са две различни неща,но закона е да го спазваме .....ние гледаме да не го спазваме обаче... и това е практика :wink: :D ...както и да е.
Между другото....изместихме темата.На пункта искат да представиш платен данък за текущата година.Какво мислим ние ,какво не ни харесва и кога ще го платим..... не ги интересува.
Виждам, че си много доволен, от това, което си мислиш, че "ги знаеш нещата" и т.н. Просто няма какво повече да ти кажа, то ти си знаеш всичко. Вярвам, че "хората ме разбраха" , така че приключвам с темата...
The American Dream only makes sense if you're sleeping.
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от admin »

Не мога да разбера какво общо има платения данък към общината и годишния преглед. Колата ти може да бъде регистрирана в един град, а ти да живееш в друг. Вярно, че тя се движи по пътищата ама с колкото и време да го пресрочиш плащането си има лихви за тази работа и съдия изпълнители.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
besniaa
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1295
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 22:08 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от besniaa »

на едната ми кола не е плащан данък от 2005 и онзи ден минах преглед без проблем.. на другата от 3 години и пак без проблем...
Забравете бизнесa, всичко на този свят е лично!
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от nasenceto »

besniaa написа:на едната ми кола не е плащан данък от 2005 и онзи ден минах преглед без проблем.. на другата от 3 години и пак без проблем...
E как става тва? И къде?
Аватар
Princo
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 588
Регистриран на: Чет Юли 02, 2009 10:07 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от Princo »

Мда и мен ме интересува без данък къде се минава ? :)
But we're never gonna survive unless,
We get a little crazy,
No we're never gonna survive unless,
We are a little,
Cray cray crazy ... :)
Аватар
sawo
Site Admin
Site Admin
Мнения: 5796
Регистриран на: Пон Юли 26, 2004 10:33 am
skype: sawo_1337
Местоположение: ./
Обратна връзка:

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от sawo »

Казваш забравих го и това е :D Проверено 4 години подред (последната даже не са питали за данък) :)
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от nasenceto »

Явно аз съм прост, щом чинно си цакам на държавата по 350 кинта годишно само за данък на колата...
Аватар
Galahad
Потребител
Потребител
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Мар 05, 2009 20:51 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от Galahad »

nasenceto написа:Явно аз съм прост, щом чинно си цакам на държавата по 350 кинта годишно само за данък на колата...


Явно ти е сравнително нова и сравнително мощна "колицата". Това е последица от "пефектният" алгоритъм на данъкообразуването в България. За сметка на твоите 350 "кинта", на един "удушен", 20 годишен "Голф", данъка му и 50 лева няма да стигне (ако е под 100к.с.).
The American Dream only makes sense if you're sleeping.
Аватар
nasenceto
келеш
келеш
Мнения: 2242
Регистриран на: Нед Сеп 17, 2006 19:01 pm

Re: Технически прегледи-голям контрол-камери и др.

Мнение от nasenceto »

Moщна, мощна...колко да е мощна 109 умрели коня. Голяма мощ :lol:
Публикувай отговор