Курупцията в РОДЕО

Всичко свързано с град Стара Загора.
edin oparen
Новак
Новак
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Окт 27, 2013 16:26 pm

Курупцията в РОДЕО

Мнение от edin oparen »

Не знам какво и как е било в тази фирма РОДЕО...преди,но сега да ви разкажа моите неволи и сблъскване с корупцията в тази фирма.
1/Казват ,че правят промоции с едни големи табели по-370лв.400лв.и така на татък.
Обаче изобщо не е така,само гледат да те зарибят да се закачиш.
2/Безплатни учебници ,свалят ти звезди и така внасяш сумата, която е определена и си щастлив ,че си уцелил промоцията и ще минеш тънко за тъй желаната книжка .Започваш да учиш и идва първият вътрешен изпит по теория,после пред ДАЙ и така ако си учил и запомнял добре ,вземаш първият изпит защото всичко е в твоите ръце има таблет камери и там няма как да стане схемата .Щастлив си от факта ,че вече си преборил един изпит и вървиш нагоре ,отиваш да ти насрочат изпит за кормуване. И тук започва схемата с корупцията!!!!!!!!!!!
На 70-80% в тази фирма се пада все един и същи изпитваш ,няма да споменавам име от съображение за сигурност -прякора му е( ДЪЛГИЯТ ),който е съученик на собственика на Родеото .
И тук започват истинските мъки !!!!!! Започват да те късат за щяло и нещяло и всяко ново явяване е 122лв.
Със сигурност от първият път никои няма да вземе изпит освен ако не си платил под масата >Давам пример ,бях свидетел на един от нашата група ,който е карал изпити знае за какво става въпрос,но да поясня .На изпита се качват изпитващият инструктора и един курсист за свидетел.Та въпросният курсист не спря на STOP
но въпреки това му дадоха изпита, мен за елементарни неща ме късаха на 2-ти като един пешеходец изскочи от някъде кадето няма пешеходна пътека ,въпреки това аз спрях ,за да го предпазя и изпитващия каза отби в дясно и слез това беше 1-ят път-2 ят път навлизам в кръстовище на зелено ,и чакам насрещните МПС-та да преминат,защото завивам на ляво и светофара стана жълто а аз съм посред ата на кръстовището и трябва да се изтегля.И познатите ,ОДБИИ в дясно същият този изпитващ. ???????? с една дума до като не си докарат реалната цена на изпита който е около 700лв. ще те късат до дупка.
Така до тук ,поразпитах този онзи дето без проблем вземат изпит и какво се установи 150 лв. даваш където трябва и нямаш дертове .А аз се набутах 2 -ти по 122=244и 150 лв.на където трябва и въпроса е решен.
Това беше първото сблъскване с корупцията на 18-годишна възраст
С една дума така стоят нещата с тази Фирма РОДЕОО .Вие си направете извода на големите промоции дето не ги свалят от прозорците на офиса ,които са не реални.
А и друго ,колко инструктори напускат тази фирма
Аватар
admin
Site Admin
Site Admin
Мнения: 3580
Регистриран на: Съб Май 11, 2002 9:43 am
skype: john.doe.12
Местоположение: Earth
Обратна връзка:

Re: Курупцията в РОДЕО

Мнение от admin »

Сега като споменаваш дългия се сещам, че на първи ми изпит беше той и точно за някаква глупост ме скъса подобна ама нали казват, че не можело да се говори с изпитващия си премълчах иначе такава разправия щях да му дръпна. След това разговарях с М. Трайков и неговото мнение беше: Абе можеше да те пусне ама се направи. Втория път се явявах при друг изпитваш и го взех изпита. Явно като изпитващи си правят някакъв психо профил на младите водачи, защото аз карах последен и думите му бяха: Отбий, караш чудесно не знам защо се притесняваше толкова по време на кормуването.
"There is no 'patch' for stupidity."
Аватар
nefelen
Модератор
Модератор
Мнения: 996
Регистриран на: Нед Май 30, 2004 12:29 pm
skype: nefelen
Местоположение: -=mysteryland=-
Обратна връзка:

Re: Курупцията в РОДЕО

Мнение от nefelen »

Не съм имал проблеми при тях и от първия път си го взех (преди 9 години), без да давам пари на който и да е било, но може би защото инструктор ми беше Илиян, който в последствие напусна и си направи собствена фирма :)
s0 lItTlE tImE, s0 lItTlE t0 d0
fruitcake
Потребител
Потребител
Мнения: 269
Регистриран на: Пет Дек 03, 2010 0:51 am

Re: Курупцията в РОДЕО

Мнение от fruitcake »

Аз и за B и за С категория се явявах при един доста висок изпитващ (Светльо май се казва) и ги взех и двата от първия път.Двете категории ги карах в различни фирми.Бях свидетел на едно момче за А1 категория, който влезе в насрещното на кръгово (!?!?) и "дългия" все пак му даде изпита.Но не знам дали това е същия изпитващ, а и школите са различни :)
Аватар
Bul-Dog
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1159
Регистриран на: Чет Фев 24, 2011 17:02 pm

Re: Курупцията в РОДЕО

Мнение от Bul-Dog »

Кво е тва "курупция" ве? За корупция ли става дума или е няква упция на члена?

Сега се сещам, че у парламенто спретнаха неква комисия за борба с тва явление-БОРКУР според тебе, тъй ли?
http://www.kingsimeon.bg/" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
PTS
Модератор
Модератор
Мнения: 799
Регистриран на: Пет Юли 07, 2006 14:47 pm
Местоположение: София / Стара Загора

Re: Курупцията в РОДЕО

Мнение от PTS »

Мен също ме изпитва "Дългия" и нямах проблем. Взех си изпита от първия път (не съм бил в Родео).
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Курупцията в РОДЕО

Мнение от Nirvana »

И аз бях при Дългия, само че в Паунов и си минах изпита за кат. С (е, с малко мрънкане, което беше неуместно,но...)

Относно корпционната система, която си засякал:
пиши на btv или ntv, само че ще ти искат максимално много информация какво е станало, кога, как и т.н.
те си внедряват журналист и заснемат всичко! ще ти искат мобилен номер, за да им обясниш подробно.
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Sall
Новак
Новак
Мнения: 19
Регистриран на: Пет Дек 19, 2008 12:28 pm

Re: Курупцията в РОДЕО

Мнение от Sall »

Преди 7-8г. карах курса в Родео заедно с жена ми. Взехме си изпита и книжките от първия път, въпреки че не бяхме перфектни при кормуването. Като цяло съм много доволен от фирмата и я препоръчвам.
niggaz_nature
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1568
Регистриран на: Чет Ное 17, 2005 15:12 pm

Re: Курупцията в РОДЕО

Мнение от niggaz_nature »

edin oparen написа:И тук започва схемата с корупцията!!!!!!!!!!!
На 70-80% в тази фирма се пада все един и същи изпитваш ,няма да споменавам име от съображение за сигурност -прякора му е( ДЪЛГИЯТ ),който е съученик на собственика на Родеото .
Това ако можеш да го докажеш приемам упрека за РОДЕО , но за сега и аз съм доволен от фирмата и не съм чувал лоши отзиви. Сега ако има такава схема е друго има си съответните инстанции за това да се сезират.

И един съвет : На изпит като наближаваш светофар много внимаваш да не те засече жълта светлина защото изпитващия може да те скъса или да те пусне в зависимост от неговото настроение . Караш бавно по-правилата за да мине изпита .
Ремонт на всякаква компютърна техника,навигации,GSM,препрограмиране и инсталиране на софтуер,смяна на части и др.За връзка skype niggaz_nature_stz

forum.stz-bg.com/viewtopic.php?f=45&t=40381

МОИТЕ ОБЯВИ
http://niggaznature.bazar.bg
Аватар
Da Edd
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 504
Регистриран на: Чет Яну 05, 2006 14:18 pm
Местоположение: Sofia
Обратна връзка:

Re: Курупцията в РОДЕО

Мнение от Da Edd »

Аз съм минал през Родео, изключително коректни във всяко едно отношение. И моят изпит беше при Дългия, но го взех от първия път. Виж, жената преди мене я скъсаха за 3-ти път, но основателно предвид грешките й.

Лично за мен това с корупцията и шуробаджанащината са градски митове и легенди, съчинени от хора, скъсани поради основателна причина, но отказващи да приемат грешките си...
Както колегите казаха по-горе, ако имаш достатъчна информация за уличаването на Родео, сезирай съответните държавни органи или се обърни към медиите.
ReSuRReCt
Потребител
Потребител
Мнения: 98
Регистриран на: Чет Окт 25, 2007 19:38 pm
Обратна връзка:

Re: Курупцията в РОДЕО

Мнение от ReSuRReCt »

Аз също там си изкарах шофьорския курс и съм много доволен, вярно, че преди 5-6 години там цените бяха по-високи отколкото при другите, ама си минах от раз. Карах на Astra(полицейските) при Стефан и нямах никакви грижи. Всички изпити от първият път. Изпитващ ми беше Ангелов(от Казанлък май). Не мога да кажа лошо за фирмата, но няма да се учудя ако има нещо подобно, а за този Дългия знам, че си е заядлив като цяло и съм чувал, че взима пари.
rodeomt
Новак
Новак
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Май 05, 2015 10:54 am

Re: Курупцията в РОДЕО

Мнение от rodeomt »

Уважаеми бивши, настоящи и бъдещи курсисти на РОДЕО и ти edin oparen,
Повече от 20 години аз - Митко Трайков и работещите в Родео работим против корупцията. За доказателство влезте във фейсбук страницата ни "Родео- шофьорски курсове" и следете блога на Кольо - Босия.
ДЕКЛАРИРАМ, че изпитите в нашата фирма винаги са били реални - нито са се подарявали книжки, нито умишлено са били "късани" хора. От няколко години срещу фирмата ни се води кампания, уронваща авторитета ни, точно заради това, че не влизаме в корупционни схеми. Погледнете сега, кои фирми са "водещи" и с какви превозни средства са и ще разберете "КОЙ Е В ИГРАТА".
Парите, които вземаме за курса са точно тези, които обявяваме. Обърнете внимание, че ние сме единствената фирма, която обявява цени в интернет {www.rodeo.dir.bg}. В нашата фирма цените на курсовете са винаги с 30-50лв. по-високи от другите, защото са еталон за тях. Колкото и да свалим цените - те ги свалят под нашите.
НЕКА ВСЕКИ САМ СИ НАПРАВИ ИЗВОД ОТ ТОВА, КОЕТО ЧЕТЕ В ИНТЕРНЕТ!
Аватар
Nirvana
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 1930
Регистриран на: Нед Окт 31, 2004 10:12 am
Местоположение: Стара Загора

Re: Курупцията в РОДЕО

Мнение от Nirvana »

Всички фирми сте мишоци! Докато нямаше камери и следене изобщо беше разградено лозе за вас! Сега като ви натиснаха малко и взехте да обръщате нещата към реномето си...
Пред мен на изпит при Паунов, изпитващият мина и подмени непопълнен въпросник с попълнен и познай дали лицето получило ги не мина изпита! Това беше докато имаше листовки на хартия.

Преди 2 години карах С категория пак там, но вече беше затегнато. На изпита ми беше Дългия, който се заяждаше за всичко възможно и между другото не беше прав за една ситуация, но майната му, минах изпита от първия път.
Не им пука на изпитващите, че има камери в колата, разберете! Факта, че са още в системата при тези ниски заплати, трябва да ви води в насока, че имат и допълнителни попълнения на джобната кухина!
СПА душ масажиращи слушалки, Фосфорни аксесоари и Smart плувки за риболов, Турмалинови аксесоари
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Курупцията в РОДЕО

Мнение от realprofesora »

Nirvana написа:Всички фирми сте мишоци! Докато нямаше камери и следене изобщо беше разградено лозе за вас! Сега като ви натиснаха малко и взехте да обръщате нещата към реномето си...
Пред мен на изпит при Паунов, изпитващият мина и подмени непопълнен въпросник с попълнен и познай дали лицето получило ги не мина изпита! Това беше докато имаше листовки на хартия.

Преди 2 години карах С категория пак там, но вече беше затегнато. На изпита ми беше Дългия, който се заяждаше за всичко възможно и между другото не беше прав за една ситуация, но майната му, минах изпита от първия път.
Не им пука на изпитващите, че има камери в колата, разберете! Факта, че са още в системата при тези ниски заплати, трябва да ви води в насока, че имат и допълнителни попълнения на джобната кухина!
Прав си ,но няма кой да те разбере. Трябва да им го кажеш по брутален начин и тогава да им направи впечатление колко загнили действия има в тези фирми.
Popopopopo
Аватар
realprofesora
Старо куче медалист
Старо куче медалист
Мнения: 3275
Регистриран на: Пет Сеп 15, 2006 13:59 pm
Местоположение: Стара Загора

Re: Курупцията в РОДЕО

Мнение от realprofesora »

edin oparen написа: Това беше първото сблъскване с корупцията на 18-годишна възраст
ШШШ ти си за псохолог ве брата.. На 18 години да се сблъскаш с корупцията е все едно Негър да те напраска в задния двор=строго психологически отенък за в бъдеще. :heat:
Popopopopo
Публикувай отговор