Aма аз те попитах за някъв линк относно тея Австрийци, щото ми се вижда странна работа. Все пак ти ги спомена. Аз подочух, че във Франция мярката е въведена, а после отменена, ама не съм търсил повече информация. Като ми остане време, ще разровя.Da Edd написа:А колко от камионите и колите в България имат "Dedicated DRL"?
Според статистиката, която си посочил, в Ирландия има 550 000 леки автомобила. В България са мааалко повече. А идеята ми беше ясна - дали ще влизат 50 млн или 100 млн годишно в държавата, няма значение, важното е, че няма да се ползват по предназначение. Най-малкото, защото повечето хора не разбират ефекта на закона върху фиска.
Главният ми аргумент, а и този на sawo, е защо въвеждаме мерки със спорен ефект. Така и не ми обясни австрииците защо са такива балъци и ту въвеждат, ту отменят този закон
DRL =Daytime running lights.
А ето и срванение за същата държава колко излиза повишението в гориво. Сами направете равносметка, кое е по изгодно, без да броим моралната страна на въпроса:
А ето колко излиза и като увреждане на околната среда, пак като пари
Губиш 12,4млн (от катастрофи) + 16,7млн (от еклогия) СРЕЩУ 1 377 млн (иначе казано 1,377 милиарда).
За нас цифрите няма да са същите, ама разбираш на къде бия. Колкото и да на се по предназначение тея пари, все файда. Относно човешките трагедии и изгубени животи, тях не ги кометираме. Те са "безценни". Спорно или не, пак да кажа - ще можем да сме сигурни как влияе на нас след като закона поработи 3-4 години. До тогава само се намираме на лаф-моабет.